Porsche Cayenne LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Odpovedam pre jedneho poloblba vyssie:
Pre info v garazi mam 2 rocneho passata b8,ktoreho som kupil presne za 23990 eur..zaplatene v hotovosti..som normalne pracujuci clovek-ziaden podnikatel..nerobim ojeby a ani nic podobne..zijem s priatelkou v novopostavenom rodinnom dome ktory je na hypoteku...chceli by sme male a nakolko sa bojim aby do priatelky a teda nasho maleho nenadrbal nejaky posuk,tak chceme druhe auto aby aj ona mohla niekam vybehnut sama..myslis ty dement ze si to mozeme kupit?a potom mi na to predas tie 16tky elektrony-zaplatim ti v hotovosti tak ako za to 10rocne porsche..
Dik za rady v tych firmach som sa pytal ale zabudol som ze sa tam este montoval motor 4.5 bez turba..tak ja len ci to je aj do neho mozne namontovat..takze porsche uzavriem..no a to bmw x5?ta 4.8 v8 je klasicka atmosfera bez takeho vstrekovania ako ma porsche?ci ako?Je tu jedno na inzerat v cechach aj s lpg..
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja ti takto poviem, aj americky prezident mam v benzinovej krajine naftove auto, limuzinu, rozmyslam preco asi :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No ja myslím že najrozumnejšie je vychádzať z toho, čo ti napísal ako prvú odpoveď cicmanec.
Na tomto fóre sa dozvieš ešte tak o opiciach a banánoch, naozaj je malá pravdepodobnosť, že tu bude prítomný niekto kto má Cayenne s LPG.
Treba si nájsť čas a poradiť sa v niektorej väčšej dielni kde montujú LPG de rôznych áut, myslím že sa takto dá dôjsť k nejakému výsledku.
Inak Cayenne je naozaj parádne auto, nie kvôli nejakým svetielkám na nohy, ale celé vyhotovenie je najvyššia úroveň. Ale žiaľ samozrejme sa očakáva že majiteľ nebude mať problém zaplatiť potrebný servis. Teda nie že by to auto bolo nejako nadpriemerne kazové, ale v prípade nejakej opravy sú ceny násobkom podobných opráv u obyčajnejších áut. Možno preto predajné ceny tak padajú.
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

bajo777 napísal:... naftove auto, limuzinu, rozmyslam preco asi

bajo, darmo rozmýšľaš, to s LPG na nejaký Cayenne asi nebude mať nič spoločné, najlepšie by bolo napísať do Ameriky, nech nám to prezradia
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nalej si mlaku benzinu a mlaku nafty a hod tam spak a zistis sam preco
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

A čo to má s LPG v Cayenne, alebo v inom podobnom ?
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Prvý krok - vyberiem si dielňu, v ktorej si dám splynovač namontovať a ktorá mi ho bude aj SERVISOVAŤ.

Druhý krok - zavolám, alebo navštívim vybranú dielňu a poradím sa. Tam najlepšie vedia, ktoré autá, ako dobre sa (ne)robia a najmä - z dlhodového hľadiska, ako sú (bez)problémové z hľadiska prevádzky oboch palivových systémov

Tretí krok - kúpim si auto. Zásadne kupujem auto, v ktorom LPG nie je a nebolo namontované. Auto a motor musia byť v prfektnom stave

Štvrtý krok - všetko ostatné.

Herin, poslal som Ti súkromnú správu.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Ďakujem chalani za pomoc aj lacovi za linky na články o cayenoch..
Skočím teda osobne do nejakej dielne v BA, alebo okolí a porozprávam sa s nimi..
pekný večer..
malymirko
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 08.09.2019 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malymirko »

Cayenne mal jediny ako tak spolahlivy motor. 3,2 L. Zbytok bol problemovy.

Podsvitenie noh ma pobavilo, ved to ma aj zena v aute nizsej strednej triedy. Ja som to vypol, lebo svetielka na nohy, klucky, a neviem kde este mi vadia.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

wilz napísal:A čo to má s LPG v Cayenne, alebo v inom podobnom ?
ma velku prioritu v bezpecnosti posadky a posadi ich na bombu ? lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Moja rada, ak si ekonomicky zmýšľajúci občan, ako sa tu prezentuješ, tak prestavba porsche, bmw na lpg pri použivaní vozidla tvojou partnerkou na výlety na kávu, do škôlky, na nákupy do NC je nevýhodná. Náklady na úpravu+servis+revízie+ cena za spotrebovaný plyn, oplatí sa to?
Obmedzenie na vstup do podzemnej garáže NC, ak bude auto robit stovky km denne, nie je čo riešiť, ale cena montáže revizie servis kupa plynu na cs plus BA 99okt, spotreba plynu plus benzin delené najazdené denne 10 km. Má to rentabilitu, návratnosť rok ,dva, päť?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

herin-za vyjadrenie mas karticku odo mna.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Pri výbere auta pre ženu velký bacha a to myslím smrtelne vážne. V mojom okolí žije človek ktorý tiež rozmýšlal podobne a chcel malý tank pre ženu. Kúpil je Q7-čku a dotyčná na križovatke nedala prednosť rodine na astre a skončilo to smrťákom vodiča astry a polovičným ochrnutím spolujazdca.... Nie vsetko co je velké je bezpečné....spomínný passat B8 je nadpriemerne bezpečné vozidlo a môžeš jej ho s kludom bez strachu požičať :) moja jazdí s dcerkou na mondeu IV a nemám pocit ze by sedela v nebezpečnom aute
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

bajo777 napísal: ma velku prioritu v bezpecnosti posadky a posadi ich na bombu ?

A tvoja bomba, tá čo ?
V ČR robili hasiči pokus, vyšlo z toho že naplnená LPG nádrž v horiacom aute je menej nebezpečná ako štandardná benzínová nádrž.

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných