Porsche Cayenne alebo WV Touareg

Diskusia ohľadne vozidiel značky Porsche

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

tak, keď už sa tu dávajú rady na úrovni plnenia vlastných snov a požiadavka je aj odolnosť v teréne, tak za mňa Discovery 3 alebo 4 a ešte radšej RR Vogue.
cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

mp3turbo napísal:to je v poriadku, ja ti normalne hovorim sice s divnym pravopisom ale normalne, ze Cayenne je premiova znacka a Touareg je pre bezny pospolity lud.

Ked vyberas medzi tymito dvomi, ber Cayenne. Preco ? No lebo co si vyberies, Rapid alebo Octaviu ? Jedno z nich je proste lacnejsia verzia toho druheho. Co si zoberies, Oktavku alebo Superb ? Superb je proste lepsia verzia oktavky - darmo je to to iste auto, tie iste motory a vsetko, superb je proste viac.

Takze Cayenne je viac ako Touareg.
no tak takto sa to vysvetluje napr a nie pre pojebane buzny a podobne pre cukríčkov ide o toto...lepšie sa to aj chápe a aj znáša :) no tak pokukam touarega a keby tak vieš o nejakom dobrom tak daj vedieť rad si ho pozrem :)
cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

Acon napísal:tak, keď už sa tu dávajú rady na úrovni plnenia vlastných snov a požiadavka je aj odolnosť v teréne, tak za mňa Discovery 3 alebo 4 a ešte radšej RR Vogue.
RR vogue je dosť drahy tolko nemám ale je krásny a štýlovy
cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

Kludne ma obsípte radami skveleho SUV to mojej menovanej ceny čiže ojazdenku nejjaku budem vdačný za každu radu :)
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Neviem čo ťa tak láka na "ozrutnosti" ale každá premiovka si vypýta na servise, neviem či to spomenul Acon v tejto téme alebo inej, to auto sa robí pre tých čo majú na nové a od toho sa odvíja aj cena údržby.

Trebárs kúpiš aj Nissan Murano ale o nom je tu popísané dosť, Lexus RX (divný design), Subaru Tribeca (tiež zvláštny design) nestačilo by niečo ako GLK ? Na kúpe ušetríš pár tisíc, paleta motorov je vcelku slušná a ak mám riešiť jazdné vlastnosti, tak menšia váha je len v ich prospech...
Ale aj tak som názoru že v tvojom prípade by bolo lepšie ísť do fungláča
cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

ivko1 no však hej ale fungláč stojí viac ako 32 000 ako mam ja preto jazdenka nejaka pretože to dosť pada aj tak to stratí hodnotu moj otec kupoval fungláč novu Kiu Sportage II v plnke dal za nu 30 000 mal ju 3 roky nedávno ju predal za 14 000 a ta kia ako nova štastný ten co ju kúpil takže toto ma dosť odrádza jak pada cena a da sa celkom aj ojazdenka co ma do 100 000 km kúpiť slušna no nie ? Neviem mne sa páčia bud limuzíny alebo velke SUV abo OFF Road káry...oddrel som si to tak by som chcel niečo paradne a jeden mi tu radil už ani neviem kto FORD EDGE čo je ten nový model 2013 možno počkám a doložím peniaze do toho riešili tu aj moje bývanie a bývanie ja mam postarane nebývam s rodičmi a nemám deti tak si chcem trošken užiť peniaze
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Mladý chlapec si poctivou prácou zarobil 30 tisíc a čo si za kúpi? No predsa auto, čo iné?! To je predsa najlepšia investícia, to vedia už aj škôlkári, že sny si treba plniť tu a teraz a zajtra už len nejako bude...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ford EDGE som ti navrhol ja, ale smola že u nás sa to oficialne nebude predávať...
Tak ako u nás nezoženieš Toyotu Venza...
Alebo si kúp X5, nebál by som sa že ti ponúkne menej ako Cayenne, Tourage mi príde ako parodia na SUV, Cayenne od toho daleko nemá. Ono je to podobné ako si kúpiť SUV 2WD - "delám machry a zapadnem v 3cm snehu"

Ak nevyužiješ ten zvýšený podvozok a netúžiš s tým jazdiť mimo asfalt chod do osobáku, ak ti ide o pohon alternatív s pohonom všetkých kolies je habadej
cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

cicmanec napísal:Mladý chlapec si poctivou prácou zarobil 30 tisíc a čo si za kúpi? No predsa auto, čo iné?! To je predsa najlepšia investícia, to vedia už aj škôlkári, že sny si treba plniť tu a teraz a zajtra už len nejako bude...

ANO AKO SPOMINAS POCTIVOU PRACOU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a ako bude tak bude presne tiež ako vravíš :)
cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

ivko1 napísal:Ford EDGE som ti navrhol ja, ale smola že u nás sa to oficialne nebude predávať...
Tak ako u nás nezoženieš Toyotu Venza...
Alebo si kúp X5, nebál by som sa že ti ponúkne menej ako Cayenne, Tourage mi príde ako parodia na SUV, Cayenne od toho daleko nemá. Ono je to podobné ako si kúpiť SUV 2WD - "delám machry a zapadnem v 3cm snehu"

Ak nevyužiješ ten zvýšený podvozok a netúžiš s tým jazdiť mimo asfalt chod do osobáku, ak ti ide o pohon alternatív s pohonom všetkých kolies je habadej
No však času ja mam dosť a neponáhlam s tým ešte sa nejak rozhodnem nič nesúrim ja len preto aby som nekúpil niečo čo bude furt v servise a podobne co bude moc na prevádzku
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Od premiovky by si ani iné očakávať nemal... Vzduchové podvozky, v prípade dieslov všetko čo s nimi súvisí... Sám si odpovedz ako by si riešil poruchu vzduchového podvozku u Cayenne, to asi nebude oprava za 200€

Niekto nevie bez takej výbavy žiť, a ja som naopak rád že také nič nemám
cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

ivko1 ja viem priatelka do mna hustí aby som kúpil nový hyundai i40 alebo hyundai veloster ked no na hyundai i40 bola celkom pohode vozba..len ked už fungláč tak nový hyundai santa fe na to čo hovoríš ?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja sosbne by som dal od velkého SUV ruky preč, všetko sú to ťažké nemotorne kravy, tá nová mi silne pripomína okopčenú Tribecu, hlavne pozor na to že iba najvyššia výbava s dieslom ponúka pohon 4x4 !!! Benzín + 2.0 diesel sa ponúkajú iba ako 2WD !!! K čomu také SUV ???

Připínatelný pohon 4x4 bude volbou jistě populární, ale otázka je, zda také tak užitečnou, jak si může typický zákazník představovat. Řešení od firmy Magna totiž připojí zadní nápravu jen tehdy, když přední kola opravdu prokluzují, a v rychlosti 40 km/h je zase odpojí. Podobně jako třeba Renault Koleos a vlastně i mnohé další běžné „čtyřkolky“ tak Santa Fe musí po většinu času spoléhat na přední pohon, a to i při jízdě na sněhu nebo za deště. Od řešení případných problémů s přilnavostí je tu ale elektronický stabilizační program, na přání včetně dynamické stabilizace přívěsu.
cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

no hmmmm takže dosť na ho.no cele tieto SUV jaj chceš kúpiť auto aj to je na prd lebo na každom je nejaky zápor no a cil som somar z toho úplne
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Vždy existuje alternatíva, a tak ako som ti napísal že v tom vidím okopčenú Tribecu , tak tá aspon ponúka trvalý pohon a je úplne jedno či ideš 20km/h alebo 200km/h... Ale motoricky ponúka iba 3.6i

Návrat na "Porsche fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných