Porsche Cayenne alebo WV Touareg

Diskusia ohľadne vozidiel značky Porsche

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Porsche Cayenne alebo WV Touareg

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

Zdravím rozmýšľam nad kúpou menovaných SUV vozidiel vedel by mi tu niekto prosím Vás napísať vaše skúsenosti?? servis za ake výmeny ste kolko cca platili Dakujem Vám za rady! Za hocijaku radu budem vdačný!
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Zatiaľ, čo čakáme, až sa niekto ozve...

Odporúčam kliknúť sem, o Porsche je tam dosť popísané (ak to už medzičasom nemáš prečítané)

Porche forum
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

No sused mal Touarega a potom Cayenne ale obidva vlastne vymenil za Q7cku. Ostal v koncerne ale ze najprijemnejsie sa mu pozdava prave Q7.
Pravdu povediac Tourag posobi vsednejsie na nasich cesach kdezto Cayenne este stale ludia obzeraju a priraduju k rozne pofidernym ludom.
Pokial viem tak Porsche si rado za svoje napisi na suciastkach pyta slusny priplatok. Myslim vsak ze pre obe auta na SK nieje dobry servis. Cayenne ma kozennu palubovku takze ak ti zalezi an vnutornom vypracovani a imidz tak Cayenne.
Viem ze Touaregy si daju chalani aj v garazi na dvihak ale Cayenne ´do toho sa malokto len tak pusti.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

kup si Cayenne, na noc vyberies svetla a mozes zahradnicit :40bd:

http://adam.azet.sk/clanky/13920/gangy- ... rsche.html
cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

Dakujem za rady. Ten servis olej filtre pohode cena ale tie brzdy to ma dorazilo nezarábam tolko aby som mohol davať za brzdy 3500 ečok no ništ nebudem asi brzdiť :D ale nie je to fakt dosť...to s tým lpg sa mi tež nepáči mam tu presne na autobazari jeden vyhliadnutý 3.2 s lpg no uvidíme . DAKUJEM
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

sakra ale to je porsche - tam musis byt predsa na taketo cenovky pripraveny ! Pozri sa, jedno xenonove natacacie svetlo na superba stoji tisic eur.

Co myslis, kolko bude stat take svetlo na porsche ktore je vacsie a auto ma o tri triedy premiovejsiu znacku ako je skoda ? Myslis ze taky heligon bude z dve stovky v autorizaku ? No asi nie... Myslis ze vzduchovy tlmic na toto auto bude za tristo eur ? Sakra taky tlmic stoji 1400 na Audi A8 !!

A to iste brzdy. Nie su keramicke ako keramicke, ale 3500eur za brzdy je uplne v pohode cislo na taketo auto. Na sportove vozy a tam Porsche rozhodne patri - Kajen Nekajen - je to absolutne normalna hodnota. Pozri si cenovku brzd na akekolvek Subaru WRC/STI a hned uvidis. Toto nie je Renold Mégan RS pripadne Ford Fokús HotHačbeg...
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ale no tak, kto uz si ide dat vymenit brzdy do autorizaku? Pozeram verejne autokelly, vsetky kotuce spolu 400, dosky spolu 450... spolu 850. Pricom je to uplne normalna cena, znacka porsche s tym nic nema, proste su to velke brzdy a preto vyssia cena ako na nejaku fabiu.
Predne svetlo so ziar. xenon a motorcekom 520e.
Kajenov su mraky, takych meganov RS je tu par kusov, takze skor bude existovat druhovyroba pre kajen ako pre megan RS. Napr. pre megan RS brzdy nemaju.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

tak tak. Autorizák + 200 a viac % + šialene predražená práca. Len si predstavme, koľko trvá výmena kotúčov a obloženia x cca 50€. No aj tak treba pri aute ako je Cayenne rátať s nydpriemernými cenami ND. Mylsím, že kupujúci, resp zadávateľ témy je typický príklad súčasnej doby. Ceny luxcarov padli na najnižšie ceny v histórii a to láka splniť si ina nedosuahnuteľné sny. No je to zradné. Stačí priemrná závada a oprava bude vysoko nad možnosti aktuálneho majiteľa. A že sa tieto prémiové autí kazia je fakt, pretože je to slušný zdroj príjmov pre servisy a výrobcov ND. Majiteľia obyčajne neriešia cenu, lebo kto má na také auto, predpokladá sa, že nejakých pár tisíc za údržbu riešiť nebude a účtovníčka mu dá faktúru na úhradu bez toho aby o tom vôbec vedel. No ďalšieho majiteľa, ktorý si mesačne "prilepší" o 1000€ to určite zrujnuje.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Keby som mal Cayenne (čo nikdy mať nebudem a ani nechcem), tak tiež by som hľadal alternatívny servis od toho autorizovaného. Nemal by som to srdce vyhodiť 5x vyššiu sumu za rovnaké diely a rovnako vykonanú prácu.
cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

Acon napísal:tak tak. Autorizák + 200 a viac % + šialene predražená práca. Len si predstavme, koľko trvá výmena kotúčov a obloženia x cca 50€. No aj tak treba pri aute ako je Cayenne rátať s nydpriemernými cenami ND. Mylsím, že kupujúci, resp zadávateľ témy je typický príklad súčasnej doby. Ceny luxcarov padli na najnižšie ceny v histórii a to láka splniť si ina nedosuahnuteľné sny. No je to zradné. Stačí priemrná závada a oprava bude vysoko nad možnosti aktuálneho majiteľa. A že sa tieto prémiové autí kazia je fakt, pretože je to slušný zdroj príjmov pre servisy a výrobcov ND. Majiteľia obyčajne neriešia cenu, lebo kto má na také auto, predpokladá sa, že nejakých pár tisíc za údržbu riešiť nebude a účtovníčka mu dá faktúru na úhradu bez toho aby o tom vôbec vedel. No ďalšieho majiteľa, ktorý si mesačne "prilepší" o 1000€ to určite zrujnuje.
Ano maš pravdu, ja si chcem splniť ten sen mať velke auto od malička sa mi páčili velke auta dnes mam 25 rokov a pracujem ako zvárač v Rakúsku moj zarobok je 2500-3000 euro v čistom su to odmakane peniaze tak si ich chcem aj užiť ale nechcem aby ma to auto zrujnovalo preto neviem ci mam ist skor do toho Touaregu :) dakujem :)
cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

pidizvi napísal:ale no tak, kto uz si ide dat vymenit brzdy do autorizaku? Pozeram verejne autokelly, vsetky kotuce spolu 400, dosky spolu 450... spolu 850. Pricom je to uplne normalna cena, znacka porsche s tym nic nema, proste su to velke brzdy a preto vyssia cena ako na nejaku fabiu.
Predne svetlo so ziar. xenon a motorcekom 520e.
Kajenov su mraky, takych meganov RS je tu par kusov, takze skor bude existovat druhovyroba pre kajen ako pre megan RS. Napr. pre megan RS brzdy nemaju.
Ano pozeral som ceny na nete je to daleko lacnejšie o stovky eur ako v porsche Bratislava tam som aj volal a informatívne som sa PýTAL na ND ked mi diktoval tie pálky mal som dosť určite ak ho kupim nebudem chodiť tam par servisou a auto je nimi predražene pretože cayenne ktory mam vyhliadnutý stojí 32 000 €
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Podla mna potrebuješ dospieť aspon na 30 rokov aby si sa naučil vyberať auto podla iných kriterií ako mokrý sen z detsva...

K veci Cayenne + Touareg su autá len na cestu, mimo asfalt sa moc nehodia, možno s tým ani netúžiš mimo asfalt, ale na tom asfalte to tiež nie je žiadna hitparáda, vysoký podvozok - velké bočné náklony a design nafúknutého osobaku vo mne nič nevzbudzujú...

Keby si uvažoval o niečom ako MB GL čo už trochu vyzerá ako auto pre chlapa a nie pre teploša čo má nacukrované vlasy, tak nepoviem ani pol slova...

Dalšia varianta ktorú u nás zoženieš asi ťažko je nový Ford EDGE, ja som jeden videl na živo a tomu hovorím SUV, v CZ sú firmy ktoré to predávajú a v podstate za nové auto dáš o čosi viac ako za ten "okukaný" Cayenne, Touareg ani nevravím...
[img]http://www.bullz-eye.com/cars/reviews/2 ... dge_05.jpg[/img]

Inak miesto jazdenej premiovky by som radšej zobral trebárs novú CR-V a mal by som pokoj, nehovoriac že by ti ešte aj čosi z toho rozpočtu ostalo, minimálne by si mal istotu že ti to auto nikto nečmajzne
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

cayennevstouareg napísal:
Acon napísal:tak tak. ... ... Mylsím, že kupujúci, resp zadávateľ témy je typický príklad súčasnej doby. Ceny luxcarov padli na najnižšie ceny v histórii a to láka splniť si inak nedosuahnuteľné sny.....
Ano maš pravdu, ja si chcem splniť ten sen mať velke auto od malička sa mi páčili velke auta dnes mam 25 rokov ....
Ja Ťa úpln echápem.Ťiež som mal sny, no vtedy a ešte dlho potom tu vládol komunizmus a realizácia bola na úrovni utópie. Teraz som skoro raz tak starý ako Ty a plním si sny. No tie moje boli vyrábané pred 25-40r. a ich nákup a údržba nie je ani zďaleka tak drahá. No čo ma na súčasných prémiových autách štve je, že sú žalostne nespoľahlivé a výrobca zneužíva fakt, že si ich kupujú ľudia, ktorí ti enáklady neriešia, dokonca sa považujú za IN ak pri pohári whisky môžu povedať, že len blbé brzdy stoja majland a boli by asi vyradení z Highsiciety ak by to bolo lacné.
cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

Acon napísal:
cayennevstouareg napísal:
Acon napísal:tak tak. ... ... Mylsím, že kupujúci, resp zadávateľ témy je typický príklad súčasnej doby. Ceny luxcarov padli na najnižšie ceny v histórii a to láka splniť si inak nedosuahnuteľné sny.....
Ano maš pravdu, ja si chcem splniť ten sen mať velke auto od malička sa mi páčili velke auta dnes mam 25 rokov ....
Ja Ťa úpln echápem.Ťiež som mal sny, no vtedy a ešte dlho potom tu vládol komunizmus a realizácia bola na úrovni utópie. Teraz som skoro raz tak starý ako Ty a plním si sny. No tie moje boli vyrábané pred 25-40r. a ich nákup a údržba nie je ani zďaleka tak drahá. No čo ma na súčasných prémiových autách štve je, že sú žalostne nespoľahlivé a výrobca zneužíva fakt, že si ich kupujú ľudia, ktorí ti enáklady neriešia, dokonca sa považujú za IN ak pri pohári whisky môžu povedať, že len blbé brzdy stoja majland a boli by asi vyradení z Highsiciety ak by to bolo lacné.
Ved jasne preto sa chcem poradiť s niekym kto ma skusenosti aby som sa nepopálil ved ked si ho nekupim neumrem bez neho ale uz asi sa aj zobúdzam že bude radšej výhodnejšie kupiť niečo nove s menším obsahom ako hento...dakujem
cayennevstouareg
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.11.2012 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cayennevstouareg »

cviro123 napísal:Ak mas len tak za auto vyhodit 32 000 eur tak nemas problem mat 2x tolko este na ucte :) na tvojom mieste radsej kupim nejaku nehnutelnost ked ma tak na vyhodenie peniazky a 25 rokov dobre si ju vyberiem a ked sa nic nestane hodnota jej len stupne :)
cviro123 no bohužial nemám na účte 2x tolko bodaj by som mal to by som tu taku temu neriešil, len nemam tak riešim :( nehnutelnosť to zatím neriešim od malicka chcem poriadne auto.
Napísať odpoveď

Návrat na "Porsche fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných