Porsche Cayenne 4.5 V8 S -Toyota Landcruiser 4.5 D-4D V8.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Porsche

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ledi
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 30.12.2011 19:58
Zdieľať na Facebook

Porsche Cayenne 4.5 V8 S -Toyota Landcruiser 4.5 D-4D V8.

Príspevok od používateľa ledi »

Zdravym automobilovych fajn-šmejkrov. Chcem sa opytat na auta Porsche Cayenne 4.5 V8 S od roku 2005 a Toyota Landcruiser 4.5 D-4D V8 od roku 2008 Konkretne na motor, prevodovku, servis a splahlivost tychto aut. Obe auta automat ale Porsche-benzin Toyota- Diesel. Prosim nepište mi ze treba vela penazi lebo to neriešim ani zbytočne negativne recenzie na moju osobu. Len ak sa da skusenosti a dobra rada ochladom tychto aut. Dakujem Vam za recenzie a skusenosti.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Jednoznačne Porsche Cayenne

palec hore .
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Presne ako píšeš jedno benzín a druhé diesel a další zásadný rozdiel je využitie vozidla, takže ktoré vozidlo kúpiť, by si si mal ujasniť ty sám.
Neviem, ale Cayenne mi nepríde ako vhodné auto mimo asfalt, a tak isto Landcruiser ako ideálne auto na cestovanie po dialniciach
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Ivko, cayenne je, v ramci SUV, dost dobry do terenu.
Jasne ze sa neda porovnat s plnokrvnymi Off-road vozidlami ale urcite by som ho nezavrhoval.

Moja rada, prevez sa v obidvoch a uvidis.
Ani jedno auto nie je zle, ale kazde ponuka nieco ine.
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Určite TOYOTA... :28b7: :28b7: :28b7: :28b7: :28b7: :2f93: :2f93: :2f93: :2f93: :2f93: :300f: :300f: :300f: :300f: :300f:
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

Kolega mal Cayenne Turbo k sérii mal ešte pár poníkov od Techartu dokopy 600PS a spotrebu mal priemer 24 l.Osemvalec vo verzii turbo S zožere tiež okolo dvacky,no s dizel V8 tiež nepôjde za 7l nafty..Je tam veľa valcov......
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Je to zaujímavé porovnanie, ale každé jedno z týchto áut je zamerané na úplne niečo iné.

Cayenne je viac športovosť, dynamika, výborné jazdné vlastnosti (na ceste). Do terénu s tým nikto nepôjde. Landcruiser je presný opak - nikto od toho nežiada perfektné jazdné vlastnosti, ani dynamiku, ani športovosť. Je to pohodlné, luxusné vozenie a v mimo cestu, v ľahkom, ale najmä v ťažkom teréne patrí medzi najlepších.

Ty si musíš vybrať, ktorá kategória Ťa najviac priťahuje.
vlastimil213
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2013 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlastimil213 »

To si este niekto kúpi ten starý cayan ? Normálne by som sa z toho aj "hanbil" vystúpiť ... Inak ked si predstavym stotisicove auto a uz sa za pár rokov za supku predáva co to nikto nechce
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

v com je problem ? Kazde auto sa raz preda... kupil som si novy Kaján, pojasil som sa, stratil som tri miliony v korunach na hodnote, po 7-8 rokoch predavam a kupujem nieco nove. Mal som autiak od novoty, normalne som sa o neho staral lebo nie som mechom udrety, aj oleje v prevodovke boli menene velakrat.

Kde je tam zadrhel ? Ze moze mat obrovske servisne naklady ? Isteze (vzduchovy podvozok, automat prevodovka, aj to turbo nebude zadarmo lebo je to Porše turbo (vyrabane tusim Borgom alebo KKKckom, teraz neviem) - to je vela vela tisic eur v autorizaku, mimo neho sa vcelku zmestis).


Vybral by som si Landcruiser.

Kde je ale problem, preco by niekto nechcel Porše aj ked je taketo stare ? Strci to do vrecka 99% aut co dnes stretnes na cestach v dynamike, čajočky z toho este stale zvlhnu v tangacoch, tak kde je dofrasa ten strasny problem ?
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Cosi podobne riesim aj ja. Mam asi 3 roky Mercedes G, som s nim v zasade spokojny, ale predajca Mercedesu ma strasne vytocil (po dvoch mesiacoch, co sme uhradili dost vysoku zalohu za nakladak, nam oznamili, ze auto podla nasej specifikacie sa neda vyrobit), tak mam chut sa na cely Mercedes vykaslat a kupit cosi ine. Problem je, ze moc neviem najst auto, ktore by bolo normalne jazditelne na ceste aj v tazkom terene...
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Na cesty jednoznacne to porsatko ale ako univerzalnejsie auto radsej to G . G sice nie je tak pohodlne ako toyota ale v terene je praktickejsie a toyota 200 uz nie je taka spolahliva ako stara 100 a ten diezlovy 8valec na to ze ma skoro 300 koni je na moj vkus neako lenivy a dost zravy ked sme to skusali
srsen19
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 06.04.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa srsen19 »

Ja by som sa nebál ani dieselovej 4.2-jky, spotreba okolo 10l-11l v meste, výkonu habadej, kt. na našich cestách ani nevyužiješ - 385 k, ale auto lieta v lufte jak sa hovorí aj pri predbiehaní.
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Nad LC200 som aj ja uvazoval, ale pride mi to taky nemotorny hroch, do lesa moc velke, v meste sa to pomaly nezmesti do normalneho parkovacieho miesta na parkovisku a pokym si pamatam, nema to tuhe napravy a ani normalne uzavierky, co neviem, ci je zrovna idealna kombinacia do naozajskeho terenu. Jedine LC100ku potom, ale najst dobry kus, to je dnes skoro ako vyhrat loteriu...
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

jednoznačne hummer H1 ak sa nerieši spotreba lol
vlastimil213
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2013 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlastimil213 »

Mercedes G 6X6 a mas pokoj

Návrat na "Porsche fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní