PORSCHE BOXTER S

Diskusia ohľadne vozidiel značky Porsche

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cvlr
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.05.2016 20:46
Zdieľať na Facebook

PORSCHE BOXTER S

Príspevok od používateľa cvlr »

zdravím chalani, mal by som páru otázok ohľadom tohto tátoša...už dlhšie uvažujem o kúpe nejakého pekného auta...viacmenej som pozeral len nejaké tie bmw a podobne kvôli spoľahlivosti atmosférických 170/190 kw motorov...konkrétne e60,e90, ...potom som si ale povedal, že som mladý chalan a radšej by to chcelo nejaké pekné coupé, alebo cabrio...problém bol v tom, že nejak neviem prísť na chuť autám ako z4,audi tt, a podobne...pokukoval som po 350z, no porsche mi prišlo aj športové, aj elegeantné......zaujímalo by ma, ako to je so servisnými nákladmi, či sa nájdu aj na východe nejakí schopní mechanici a či je možné, aby to mal aj obyčajný človek s platom 700-800€ mesačne...najlepšie by bolo ak by sa našiel nejaký majiteľ, alebo človek, ktorý má prehľad a uviedol ma do obrazu ohľadom bežných nákladov a ich cien..poprípade po akej motorizácii by som mal pozerať (2.5, 2.7, 3.2)...najradšej by som bol za manuál...finančný strop mám cca 13 tis € ...spotrebu ani veľmi neriešim, kedže skôr pozerám po kombinovanej lebo mesto jazdím iba 50%...

poprosím vás bez blbých komentov, ak by som mal o tomto aute prehľad, nepýtal by som sa...túto tému píšem kvôli tomu, lebo verím, že sa tu nájde niekto seriozny a poradí mi...nestojím tu o posmechy a reči od majstrov sveta...
mám 22 a auto si idem kúpiť za vlastné...žiaden ocinko sponzoring...
konkrétne ma zaujal tento kúsok
https://www.autobazar.eu/porsche-boxste ... 62895.html
funci
Príspevky: 880
Dátum registrácie: 21.11.2013 14:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa funci »

už v 22ke si si našporil 13tis € na auto? ja som tiež mladý, tak to prosím neber ako rýpanie alebo niečo podobné....ujasni si čo a na čo chceš a podľa toho vyberaj, na servis ti odpovie niekto kompetentnejší


http://www.autoscout24.cz/offers/jaguar ... -282282364

http://www.autoscout24.cz/offers/ford-f ... -288748420
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Celý tvoj problém je len a len v dostupnosti,blízkosti poctivého opravára.Pre prípad že by...Aj porsche je iba auto a teda netreba mať z neho vonkoncom nahnané.Mne trochu viac čaruje spomínané Z350,možno preto lebo som ho ako búračku robil,a to teda zážitok je.Možno je to v tom že sa zároveń staval na okruhy a tak dostal vyrábanpodvozok a čo viem asi 1000 ps pod kapotu.Lákadlo je to každopádne a celkom pochopím,mať tak tvoj vek a moje dnešné skúsenosti.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

boxter nie je nic zlozite, to ti opravia aj tu, a ber silnejsi S-ko. Ak chces lepsi servis, tak niekde pri Prahe, ale nespomeniem si, ako sa to volalo, vobec to nebol drahy servis. To si nikede vygugli- urcite to bude na ceskych strankach. 350z je ovela zlozitejsie a skor sa nieco pokazi. A urcite by som radsej bral boxter. A automaty v porsche nie su zo skodovky, alebo audinky a pod.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

automat uráža každé auto !!! (/aj vodiča)
cvlr
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.05.2016 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cvlr »

@funci , pracujem od 19stich a začínal som s platom 650 €, po roku to už bola stovka navyše kvôli kurzom, ktoré mi dovolili viac možností...myslím si, že nič nereálne ked si to tak prepočítaš... aj tak všetky prachy do auta nedávam, určil som si sumu a to mi myslím stačí...
samozrejme, že som sa nechcel chváliť, ale chcel som tak trochu vyvrátiť ten tvoj argument...

a pre ostatných...mne ide viacmenej iba o ten servis, alebo koľko si vezme taká ročná údržba tohto auta ak vezmeme fakt, že v zime bude nejazdené...predpokladám, že maximálne najazdím 15 tis km ročne...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chceš vedieť výsledok vzorca A+B+C+D = X kde sú všetko samé neznáme
okrem vstupnej ceny auta.Tácka na ňu pivo...a dá sa diskutovať donekonečna, ale použitelný výsledok z toho v živote nevznikne pretože X bude v intervale od - nekonečno do + nekonečno
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

neber to zle ale starým neohúriš, na nové nemáš, odlož peniaze nejaká čaja isto ocení že si zodpovedne šetril...po čase oľutuješ, že si kúpil starú rárohu ktorá žerie peniaze
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ja si myslim, ze boxtera si mozes dovolit hocikedy / na margo lakina/. Je to spolahlive a relativne jednoduche auto, aj vsetky tri druhy motorov. Aj je to celkom vydareny kabrio. Ani neviem, co by sa ti tam malo pokazit - hlavne pozri mechanizmus strechy - to je snad s nejakou drobnou poruchou elektroniky najcastesie pokazene. V tych cechach ak to najdes ti povedia vsetko. Mysli na to, ze priemerna spotreba je trosku vyssia / u tej 3,2 trosku viac/...
gastor
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 21.03.2007 14:17
Zdieľať na Facebook

mal som...

Príspevok od používateľa gastor »

Ahoj je to v pohode uvedene motorizaciu som mal tri roky do zadu...
musis dat akurat pozor na dobry kus...
Ja som mal po prvom majitelovi auto malo 80tis km, a stalo asi tri roky z dovodu jeho pobytu v zahranici, musel som robit repas prevodovky nakolko to bol automat a hoci sa na aute nejazdilo olej zevraj mal byt vymeneny... Repas robili v BA za 1600EUR, v podstate som potom uz len menil olej a odisiel niejaky silenblok / rameno auto pri vyjazde na obrubnik zavrzgalo to stalo okolo 400,- EUR pri porsche je problem ze neexistuju fake diely takze cokolvek co menis stoji nemale peniaze kvoli tomu ze musis kupovat original diely, co sa tyka servisu ti to zoservisuje hocikto problem su nahradne diely... spotrebu som dajak neriesil, vykon a radost bola adekvatna...
Napísať odpoveď

Návrat na "Porsche fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný