Porsche Boxster S 986 3.2 AT

Diskusia ohľadne vozidiel značky Porsche

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Porsche Boxster S 986 3.2 AT

Príspevok od používateľa myotis »

Caute.
Rozmyslam ze by som si kupil nejaku vikendovku pre potesenie.
Celkom ma toto auto zaujalo, avsak o Porsche nemam ziadne info, nikto z mojich znamych ho nevlastni preto sa pytam tu.

Chcem kvalitu, spolahlivost, bezpecnost, dobre jazdne vlastnosti a pozitok z jazdy.

Zaujala ma konifguracia Boxter S, 3.2 benzin a automaticka prevodovka.
Je to dobre auto? Je spolahlive? Je to auto adekvatne svojej cene? Dobre sa v tom jazdi? Ma to nejake "vrodene vady"? Aka je prevodovka? Motor?

O Porsche neviem nic. Preto kazda rada dobra. Dakujem pekne.
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Budem z veľkej časti mimo tému, ale nedá mi:

Ak má ísť o víkendové auto pre potešenie, ako si sám napísal, nerozmýšľal si výlučne nad manuálnou prevodovkou?
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

undertaker007 napísal:
Ak má ísť o víkendové auto pre potešenie, ako si sám napísal, nerozmýšľal si výlučne nad manuálnou prevodovkou?
Rozmyslal ale nakoniec vyhrala automatika. V 21 prvom storoci saskovat s manualom nie je nic pre mna.
Je tam 5 rychlostny TipTronic. Vyzera dobre, na papieri. Na internete sa nazory rozchadzaju, jeden hovori ze prevodovka vynikajuca, druhy ze mal aj lepsie napr. od ZF.
Tak neviem.
Ma manual v tomto aute nejake extra vyhody oproti automatike ze by mi to stalo za to aby som kutacoval jak v hrdzavej felde a stupal na sedem pedalov jak bubenik?
laco1871 napísal:
ALE, pre mňa by bolo vrcholom potešenia sedlať 6-valec s LPG ,

poťažmo 8-valec LPG

Najlepšie v karoserii SUV.
Super, moj zivot touto informaciou ziskal novy smer, dakujem za prispevok plny uzitocnych informacii a k teme.
Na oplatku ti poviem ze prave som prisiel domov a palubak mi ukazoval spotrebu 13.4/100 km. A predstav si, nevybehla mi zlata zila, ani mi neodtrhlo treti bajpass.
A LPG patri do sporaku, nie do auta.
lubos zimovcak napísal: Kríza stredného veku???
A KAM s tým budeš jazdiť??
Za KÝM??
Požičať si najprv a po týždni nohy v teple a na hlavu studený uterák..

Prepáč, ale mám zopár známych, ktorí tak nadávajú, len čo ich podobná hračka omrzela
Nie lubos, nemam este ani 30. Zatial si predstavujem krizu stredneho veku ze si narazim nejaku cerstvu osemnastku a pojdeme jachtou popri pobrezi, od Spanielskej Malagy az do La Spezia v Taliansku.
Pre teba kriza, pre mna nova kapitola v zivote.

Budem s tym jazdit najma do Jednoty v Cerenanoch a za mojim registrovanym partnerom ktory zije v Lovinobani. Alebo my to bude stat pred detskou izbou a budu na to srat vtaky lebo nebudem mat ani 5 euro na ten pancovany benzin.

Preco na to nadavaju? Sak omrzi, predam. Kazda zabavka nieco stoji a ak je clovek negramotny a nevie si zratat dva a dva, tak jasne ze zostane vytraseny ze na auticku prerobil par tisic. Zalezi aky vysoky spotrebak zobral v nebankovke. A ak nezbalil ziadnn pipinu lebo je skaredy jak cesta do roboty tak jasne ze frustracia rastie exponencionalne. To nie je moj problem.

Som sa citovo opustil takze k teme.

Porsche Boxster S 3.2 AT.
Je to dobre auto? Je spolahlive? Je to auto adekvatne svojej cene? Dobre sa v tom jazdi? Ma to nejake "vrodene vady"? Aka je prevodovka? Motor?

Jednalo by sa o auto s najvacsou pravdepodobnostou zo SVK (nechce sa mi trepat do AT-DE a riesit papirovacky a poplatky).
Prvy majitel, servis vylucne Porsche, zdokladovane, km max do 150 000, rocnik asi 2002-2004.

Nejake realne skusenosti s autom, touto konfiguraciou (3.2 benzin a automat)?
Plusy a minusy? Vrodene vady? Jazdne vlastnosti? Nejazdil som ani cabrio, ani roadster ani Porsche! Inac by som sa tu nepytal jak idiot :-)
Dakujem za prispevky k teme, najma co sa tyka LPGcka, pocasia na Sri Lanke a liecebne metody migren a nocneho pomocovania.

EDIT: Ano, ak tu niekto napise realne plusy a minusy, dam si vedla seba pre a proti. Ak mi to vyjde ze to auticko by mohlo stat za to, samozrejme ze ho vyskusam.
Ale je blbost otravovat ludi, oberat ich o cas, drankat skusobnu jazdu a nakoniec zistim ze auto neberiem lebo (napriklad) motor ma problemy s ojnicami a drzi asi len silou vole, alebo prevodovka je z papiera, alebo elektroniku robili asi v Pakistane alebo hociaka ina vada tktora je pre mna cervena stopka.
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Väčšiu hlúposť čítať sa tak ľahko nepodarí.Chcieť auto na vybláznenie,vyslovene športového razenia z automatom je ozaj neskutočné.To je ako si užiť z autonómnym vozidlom drift.Tu už ozxaj je na zváženie či je pisateľ blázon,alebo robí bláznov z tých čo to budú čítať.
Kto si zadováži podobné auto iba pre chvilku radosti,a má na to,čo sa zaoberá tým,čo si kto myslí,či je či nie spoľahlivé.Proste si kúpy a ak to nespĺňa predstavu o zábave,predá a stratu nerieši.Ak ovšem rieši,tak niečo z napísaného nie je pravda.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

ak hladas sportoveho ducha kup si MX-5
ak sa bojis ze s MX-5 nezbalis pipinku tak si kup SLK
ak mas dost penazi na servis kup si Boxster a neries chyby lebo tie budu kopirovat ako sa k tomu spraval clovek pred tebou - mimochodom ich asi vela na predaj od 1.majitela v SR prave nebude a teda z vela vyberat nebudes
ak hladas trvalejsiu hodnotu a musi to byt Porsche tak by som isiel do 911 cabrio
ked si pri peniazoch ako sa tvaris tak mas niekolko firiem na dovoz aut a papierovacky takze nemusis sa trapit sam ...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
sebo71
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 02.09.2016 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sebo71 »

ja by som ti odporúčal aspoň 987 aby si ťa náhodou nemýlili s cigáňom, ktorý si kúpil najlacnejší model Porsche aký existuje z roku 96, len hlavne, že to má znak na kapote :)

inak asi najväčší problém IMS ložisko, riešilo sa to výmenou motoru.. nie je to až tak častá závada no stále je tam hrozba.. prečítaj si o tom viac na nete..
leonNL
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

mhlavaty - preco by mal byt automat na vyblaznenie hlupost? To akoze blaznenie sa s autom a uzivat si jazdu znamena kutacovat v podlahe? V mojom ponimani je vyblaznit sa s autom: ist rychlo, takmer na hrane, obcas pustit auto do smyku, popripade nejaky ten smyk sem smyk tam. A toto vsetko automat zvladne uplne rovnako ako manual, s tym rozdielom, ze jazda bude rychlejsia lebo preradenie netrva celu vecnost ale len milisekundy a obe ruky mam na volante. Mam vikendovku (vlastne ja tym jazdim kazdy den...) automat s radenim na volante. V zivote by som to nevymenil za manual. Preco? Lebo preradim za pol sekundy a nie za tri, pri rychlosti 100kmh prejde auto 28m za 1s. Kym kutacom preradis za 2-3s, prejdes 60-80m, radenim na volante, co trva menej nez polovicu, kolko? No napriklad preto automat... Dalsi dovod: mozno chce Myotis vikendovu zabavku, na ktorej stiahne strechu a pohodovou jazdou si vychutna okolitu krajinu, a ked bude chciet tomu stupit na krk, tak zoslapi plynovy pedal a o ziadne miesanie varechou sa nestara...

Myotis: doprajem ti radost z vikendovky, no napisat sem a zalozit takuto temu je hlupost. 99% prispievatelov na toto forum su spotrebari, ktori onanuju nad kazdou stotinou spalenej nafty a vsetko co neplni nejaky uzitok, je zbytocnost.
Jeden by si namiesto teba kupil francuzske kachle, druhy by napratal plyn aj do vlastnej matere, treti by radsej kupil Skodu100 lebo to je manual, a tak to by sme mohli pokracovat...

Co sa tvojho vyberu tyka: nejake extremne choroby to auto netrapili. Vacsinou slo o unik oleja, co sa vyriesilo vymenou simeringov, takze skontrolovat zvrchu zospodu motor. Kedze je to platenka, skontrolovat poriadne strechu, ta zvykla byt obcas poskodena, vydrata. Dnes uz ale je mozne opravit vsetko a poskodenu platenu strechu tiez... Co sa jazdy tyka: stovku pokori do 6 sekund, podvozok ma solidny, brzdy typicke Porsche ktore nekapu ani po nakladacke. V podstate, ak najdes pekny kusok, urcite nestupis vedla a budes sa z toho dlho tesit. Neviem aky mas cenovy strop, no ja osobne keby som chcel vikendovy roadster, urcite by to bol preplnovany osemvalec s pevnou strechou ala SL55.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Presne ako pise LeonNL mozno chces Porsche ale za menej kupis MB SL
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pri silnom aute je manuál somarina, úplne bez srandy by som tak isto volil automat
Akurát mna teda Porsche neláka, kto by sa do toho skladal a to som tiež mlady.

Mna oslovuje trebárs Dodge Challneger s V8 pod kapotou, to je auto čo má GULE, Porsche je také jak pre babu, príliš uhladené

A celkove sa mi vždy páčia menej všedné autá
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Su to tvoje peniaze. Ak to chces, tak si to kup. Hlavne dobre vyberaj.

Ja mam toyotu, ktorej motor spada do serie problemovych motorov a mal by zrat olej - moj motor olej nezerie, polomotor nebol meneny.

Vedla je vw 2.0 tdi, ten najhorsi. Ide super.

Niekto ma preferenciu manualu a niekto automatu.

Mne zase v aute chyba rucny plyn. Ako na zetore. Najradsej soferujem svojho majora. Zakvaltujem hocaku rychlost, zatiahnem rucny plyn a idem. Nohy volne.
cyrilix
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 24.10.2012 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cyrilix »

Skús sa popýtať u fanúšikov značky, mali by vedieť viac... http://www.porschefans.sk/porsche-boxster-986/
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Internet pise, ze manual dava stovku za 5.7s, automat 6.4s, takze jednoznacne by som bral manual. To je brutalne zly automat, nech ma dalsie vlastnosti ake len chce.
Pre mna je radenie rychlosti na manuale cast zo zabavy s autom.
Nejake amg od mercedesu by som bral radsej.
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

mhlavaty napísal:Väčšiu hlúposť čítať sa tak ľahko nepodarí.Chcieť auto na vybláznenie,vyslovene športového razenia z automatom je ozaj neskutočné.To je ako si užiť z autonómnym vozidlom drift.Tu už ozxaj je na zváženie či je pisateľ blázon,alebo robí bláznov z tých čo to budú čítať.
Kto si zadováži podobné auto iba pre chvilku radosti,a má na to,čo sa zaoberá tým,čo si kto myslí,či je či nie spoľahlivé.Proste si kúpy a ak to nespĺňa predstavu o zábave,predá a stratu nerieši.Ak ovšem rieši,tak niečo z napísaného nie je pravda.
Nadherny gol, skoda ze do vlastnej branky. Hlavy pomazane v Porsche co strkaju do Boxsterov, Caymanov, 911tiek automat. Co oni vedia? A mudrlanti co dochadzaju MHDckou do Affalterbachu,, hochstapleri zo stanicnej krcmy od Audi S, a to nespominam tych blaznov z BMW M, vsetky tie GTcka a podobne.

Veru, caja mi neodpisala na erpecku na pokeci tak som sa medzitym dosiel vyrealizovat sem.
Ano, s vasou logikou by to malo vyzerat tak ze vysolim za auto 10-15-20 tisic a namiesto vozenia mi bude stat v servise. Auto ktore bude jazdit okolo 1000 km rocne, tak dva mesiace.
Mne je ukradnute co si kto mysli, ja chcem objektivne pocut plusy a minusy, nevysolim x-tisic za auto ktore mi bude stat viac v servise ako na ceste.
Ako znamemu, kupil BMW M3 v Mnichove a pri 60 000 km mu doslova vyletel cely motor z auta. Oprava 12 000 euro, a namiesto letneho vozenia mu stalo v servise.
Alebo druhy znamy, kupil zanovnu Audi S5 a pri 90 000 km sa mu rozpadla prevodovka. Oprava 9 000 CHF v autorizovanom servise v Zurichu.
Pri 150 000 km mal polovicu motora vymeneneho, za nejakych smiesnych 8 000 CHF.
autokomplet napísal:ak hladas sportoveho ducha kup si MX-5
ak sa bojis ze s MX-5 nezbalis pipinku tak si kup SLK
ak mas dost penazi na servis kup si Boxster a neries chyby lebo tie budu kopirovat ako sa k tomu spraval clovek pred tebou - mimochodom ich asi vela na predaj od 1.majitela v SR prave nebude a teda z vela vyberat nebudes
ak hladas trvalejsiu hodnotu a musi to byt Porsche tak by som isiel do 911 cabrio
ked si pri peniazoch ako sa tvaris tak mas niekolko firiem na dovoz aut a papierovacky takze nemusis sa trapit sam ...
Hladam auto, nie mikrovlnku. Hej som pri peniazoch, ide mi karta, ja sa vlastne nepytam, ja sa chcem pochvalit!
Ale vazne, som bohaty na cynizmus, sarkazmus a cierny humor. Nie na peniaze.
Nemienim investovat do auta ktore rocne spravi max 1000 kilometrov cez 20 tisic.
A nejde mi o nejaky extra okruhovy sportiak. Hladam nejaky rozumny kompromis medzi luxusom-sportiakom-pozitkom z jazdy. Tym padom Azia nepripada do uvahy.
sebo71 napísal:ja by som ti odporúčal aspoň 987 aby si ťa náhodou nemýlili s cigáňom, ktorý si kúpil najlacnejší model Porsche aký existuje z roku 96, len hlavne, že to má znak na kapote :)

inak asi najväčší problém IMS ložisko, riešilo sa to výmenou motoru.. nie je to až tak častá závada no stále je tam hrozba.. prečítaj si o tom viac na nete..
Noo tak vzhladom na to ze v obcianskom preukaze mam Mgr. Roland Antonio Rigo deRicco trvale bydlisko Jelka tak si ma mylia skor s Talianom. Ale kvoli tebe si kupim Bentley Continetal Cabrio, to si ma mozno pomylia s anglickym lordom alebo financnou chobotnicou z Penty.
A Kaddafi bol moj stryko.

Dakujem, to IMS si pozriem.

leonNL napísal:Co sa tvojho vyberu tyka: nejake extremne choroby to auto netrapili. Vacsinou slo o unik oleja, co sa vyriesilo vymenou simeringov, takze skontrolovat zvrchu zospodu motor. Kedze je to platenka, skontrolovat poriadne strechu, ta zvykla byt obcas poskodena, vydrata. Dnes uz ale je mozne opravit vsetko a poskodenu platenu strechu tiez... Co sa jazdy tyka: stovku pokori do 6 sekund, podvozok ma solidny, brzdy typicke Porsche ktore nekapu ani po nakladacke. V podstate, ak najdes pekny kusok, urcite nestupis vedla a budes sa z toho dlho tesit. Neviem aky mas cenovy strop, no ja osobne keby som chcel vikendovy roadster, urcite by to bol preplnovany osemvalec s pevnou strechou ala SL55.
LeonNL, dakujem. Samozrejme ze som povodne pokukoval po SLK350/SL500 ale mne sa proste coupe/cabrio/roadster od Mercedesu nepacia :-( Nehovoriac o tom ze uz by som chcel jazdit aj na niecom inom :-)
Teoreticky rozpocet mam 20K realny max do 15, nie som ochotny investovat do auta ktore mi bude stat 10 mesiacov v garazi nejak extra vela penazi. Rad pocujem ze to vyzera ako bezproblemove auto.

ivko1 napísal:Pri silnom aute je manuál somarina, úplne bez srandy by som tak isto volil automat
Akurát mna teda Porsche neláka, kto by sa do toho skladal a to som tiež mlady.

Mna oslovuje trebárs Dodge Challneger s V8 pod kapotou, to je auto čo má GULE, Porsche je také jak pre babu, príliš uhladené

A celkove sa mi vždy páčia menej všedné autá
Ivko, vyber zostal medzi Nemcami a Amerikou. Problem je v tom ze nejako neviem ten americky interier prekusnut. Ano, Porsche je take "homo" ale na ceste vyzera ovela krajsie ako na obrazku. Amerika je tvrda, neuhladena, brutalne motorizacie, naozaj auto pre chlapa, ale ten interier...
Audi a BMW som kategoricky odmietol, nepojdem o triedu nizsie a logicky mi vychadza ze Porsche je niekde na urovni Mercedesu.

pidizvi napísal:Internet pise, ze manual dava stovku za 5.7s, automat 6.4s, takze jednoznacne by som bral manual. To je brutalne zly automat, nech ma dalsie vlastnosti ake len chce.
Pre mna je radenie rychlosti na manuale cast zo zabavy s autom.
Nejake amg od mercedesu by som bral radsej.
Ano, je to 5 stupnovy automat, tie prevody budu trosku dlhsie, ale 0.7 sekundy mi nestoji za to aby som kutacoval. Nejde mi ani tak o rychlost ako o jazdne vlastnoti a pocit z jazdy. 6.4 je slusny vykon, nehovoriac o tom ze na to aj tak nemame cesty. Samozrejme ze ako prve som pozeral AMGcka, pripadne SLK/SL vo velkych kubaturach, laka ma ten elektronicky hard-top ale proste nemozem prekusnut ten dizajn. MB jazdim roky, spokojnost 100% ale chcem skusit nieco nove.
Ak by si napisal ze Automat je vyslovene zly, kazovy, drahy na udrzbu tak okej, ale 0.7 sekundy my za saskovanie s manualom nestoji.

Ostatnym ktorych som nespomenul, dakujem velmi pekne za vsetky informacie.
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
MilankoDCA
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 16.04.2008 15:35
Bydlisko: okolo TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MilankoDCA »

Ak mas nad 190cm, tak na to auto uz teraz zabudni. So zdvihnutou strechou budes mat pokrcenu hlavu a takisto aj sedacka ma limit svojho posunutia dozadu.
Lepsie bude do prveho sadnut a vyskusat ci je ti to prijemne.
Inak motor je dost ciperny (skusenost iba s manual prevodovkou). Motor mal nejaky problem ohladom vyssej konzumacie oleja, myslim nieco ohladom separatora obeja je tam problemove.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mhlavaty napísal:Väčšiu hlúposť čítať sa tak ľahko nepodarí.Chcieť auto na vybláznenie,vyslovene športového razenia z automatom je ozaj neskutočné.To je ako si užiť z autonómnym vozidlom drift.Tu už ozxaj je na zváženie či je pisateľ blázon,alebo robí bláznov z tých čo to budú čítať.
Kto si zadováži podobné auto iba pre chvilku radosti,a má na to,čo sa zaoberá tým,čo si kto myslí,či je či nie spoľahlivé.Proste si kúpy a ak to nespĺňa predstavu o zábave,predá a stratu nerieši.Ak ovšem rieši,tak niečo z napísaného nie je pravda.
pan Hlavaty aa nissan gtr povazujete za sportove auto? Lebo to ma tiez Len automat prevodovku... Ono to totiz pri tych vykonoch ma aj svoj zmysel. To nie je tdi s cervenymi pismenkami.

Návrat na "Porsche fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný