poraďťe novej vodičke

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sue
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 26.03.2009 13:15
Zdieľať na Facebook

poraďťe novej vodičke

Príspevok od používateľa sue »

Prosím vás mohli by ste mi niekto poradiť pri kúpe ojazdeného auta? Som novopečená vodička (v autoškole som jazdila na Fiat Punto Grande na benzín). Chcela by som bezpečné auto, kombi, 5miestne (mám 2 malé deti) na jazdu po meste aj na väčšie vzdialenosti. Suma do 7000 eur.
Nemám šajnu o autách, ich výkone a pod. Rozmýšľam o škoda oktavia alebo ford focus ale nechám si poradiť. Ďakujem
kpone
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 27.05.2008 15:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kpone »

Ahoj! Ja by som volil jednoznačne Focusa! nepísala si či benzin, alebo diesel! Benzin je lepšie v meste a na behačky hore dole, malé trasy tak 10 - 20km, a ked na dlhšie cesty tak radšej diesel! Aj Octavie sú dobré autá, ale ja mám k srdci bližsie Focusy...kúp to čo sa ti viac páči
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

No alebo este napr Ford mondeo Fiat stillo niečo od voslkwagenu passat alebo peugeot 307-406 sw :3035: :3035:
sue
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 26.03.2009 13:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sue »

ahoj. to je problém rozhodnúť sa keď sa nevyznám v tých údajoch o aute že čo je pre mňa ako ženu najlepšie, mám na mysli výkon a všetko ostatné. som z toho jeleň :-\
Určite chcem viac krát do roka jazdiť trasy dlhšie ako 50km a často jazdiť po meste.
A najideálnejšie by bolo mať servis nie moc drahý keď aj k tomu príde...
K-taxi
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 14.01.2008 14:21
Zdieľať na Facebook

Re: poraďťe novej vodičke

Príspevok od používateľa K-taxi »

sue napísal:Prosím vás mohli by ste mi niekto poradiť pri kúpe ojazdeného auta? Som novopečená vodička (v autoškole som jazdila na Fiat Punto Grande na benzín). Chcela by som bezpečné auto, kombi, 5miestne (mám 2 malé deti) na jazdu po meste aj na väčšie vzdialenosti. Suma do 7000 eur.
Nemám šajnu o autách, ich výkone a pod. Rozmýšľam o škoda oktavia alebo ford focus ale nechám si poradiť. Ďakujem

Keď nechcete mať zbytočné starosti s jazdenkou s neistým pôvodom mám v ponuke moje vlastné som úplne prvý majiteľ, nebúrané poctivo servisované....
pozrite si link http://www.autobazar.eu/sk/card.php?id=583805



S pozdravom.........
antrax69
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 24.01.2007 12:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa antrax69 »

Hmmmm ja by som Ti odporucil za 7000 ecok asi octaviu combi 1,9 tdi je to dobre auticko spolahlive zozenies na to co chces a aj servis je v celku pohode alebo vyskusaj golf IV variant s tymi istymi motormi ako pri octavii tie motory su nezmary . Ja osobne by som focusa nekupoval ale je tzo cisto moj nazor a ak by to nemuselo byt combi opozeral by som sa na Seat Toledo alebo Volkswagen Bora su to velmi pekne spolahlive autiicka ... len maju jednu chybu velmi casto sa kradnu .Drziiim palce pri vybere
hato73
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 24.01.2007 12:28
Zdieľať na Facebook

Re: poraďťe novej vodičke

Príspevok od používateľa hato73 »

sue napísal:Prosím vás mohli by ste mi niekto poradiť pri kúpe ojazdeného auta? Som novopečená vodička (v autoškole som jazdila na Fiat Punto Grande na benzín). Chcela by som bezpečné auto, kombi, 5miestne (mám 2 malé deti) na jazdu po meste aj na väčšie vzdialenosti. Suma do 7000 eur.
Nemám šajnu o autách, ich výkone a pod. Rozmýšľam o škoda oktavia alebo ford focus ale nechám si poradiť. Ďakujem
[l[/list]
itstar
Príspevky: 582
Dátum registrácie: 12.10.2007 17:31
Zdieľať na Facebook

Re: poraďťe novej vodičke

Príspevok od používateľa itstar »

K-taxi napísal:
sue napísal:Prosím vás mohli by ste mi niekto poradiť pri kúpe ojazdeného auta? Som novopečená vodička (v autoškole som jazdila na Fiat Punto Grande na benzín). Chcela by som bezpečné auto, kombi, 5miestne (mám 2 malé deti) na jazdu po meste aj na väčšie vzdialenosti. Suma do 7000 eur.
Nemám šajnu o autách, ich výkone a pod. Rozmýšľam o škoda oktavia alebo ford focus ale nechám si poradiť. Ďakujem

Keď nechcete mať zbytočné starosti s jazdenkou s neistým pôvodom mám v ponuke moje vlastné som úplne prvý majiteľ, nebúrané poctivo servisované....
pozrite si link http://www.autobazar.eu/sk/card.php?id=583805



S pozdravom.........
Sorry, ale pred nedavnom si tu pisal, ako si s autom spokojny, a ze by si ho nemenil. Navyse ocividne mas taxi sluzbu www.k-taxi.sk, a to tych par km cez 100 000 je na taxi nejak malo nie ?

Za 7000 Eciek by som urcite nekupoval fabiu, a to urcite nie v Hravo Trhne Porsche, inak povedane HTP....

Rozmyslal by som na peugeot 406 break, 2.0 HDI, podarene motory, 406 bola najlepsi model, aky kedy peugeot vyrobil, priestranne, pekne...

Alebo urcite na miesto FOCUSA by som bral Ford C-Max... MPV cko, pre jazdu s detmi, a podobne, ako stvoreny. Aj dlhsie trasy, aj kratsie, priestoru hodne, aj pre zadne sedadla.Velmi vydareny model od Fordu.

Nad octaviou by som nerozmyslal len z jedineho dovodu, kradne sa... Samozrejme, da sa najst mnoho inych obdobnych aut...

Pokial budes rozumne jazdit, tak benzin by mohol byt pre teba ako stvoreny, nizsie servisne naklady, nezsia nadobudacia cena...
K-taxi
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 14.01.2008 14:21
Zdieľať na Facebook

Re: poraďťe novej vodičke

Príspevok od používateľa K-taxi »

itstar napísal:
K-taxi napísal:
sue napísal:Prosím vás mohli by ste mi niekto poradiť pri kúpe ojazdeného auta? Som novopečená vodička (v autoškole som jazdila na Fiat Punto Grande na benzín). Chcela by som bezpečné auto, kombi, 5miestne (mám 2 malé deti) na jazdu po meste aj na väčšie vzdialenosti. Suma do 7000 eur.
Nemám šajnu o autách, ich výkone a pod. Rozmýšľam o škoda oktavia alebo ford focus ale nechám si poradiť. Ďakujem

Keď nechcete mať zbytočné starosti s jazdenkou s neistým pôvodom mám v ponuke moje vlastné som úplne prvý majiteľ, nebúrané poctivo servisované....
pozrite si link http://www.autobazar.eu/sk/card.php?id=583805



S pozdravom.........
Sorry, ale pred nedavnom si tu pisal, ako si s autom spokojny, a ze by si ho nemenil. Navyse ocividne mas taxi sluzbu www.k-taxi.sk, a to tych par km cez 100 000 je na taxi nejak malo nie ?

Za 7000 Eciek by som urcite nekupoval fabiu, a to urcite nie v Hravo Trhne Porsche, inak povedane HTP....

Rozmyslal by som na peugeot 406 break, 2.0 HDI, podarene motory, 406 bola najlepsi model, aky kedy peugeot vyrobil, priestranne, pekne...

Alebo urcite na miesto FOCUSA by som bral Ford C-Max... MPV cko, pre jazdu s detmi, a podobne, ako stvoreny. Aj dlhsie trasy, aj kratsie, priestoru hodne, aj pre zadne sedadla.Velmi vydareny model od Fordu.

Nad octaviou by som nerozmyslal len z jedineho dovodu, kradne sa... Samozrejme, da sa najst mnoho inych obdobnych aut...

Pokial budes rozumne jazdit, tak benzin by mohol byt pre teba ako stvoreny, nizsie servisne naklady, nezsia nadobudacia cena...
Prepáč, ale už máš nejak zvyk, že každý musí stáčať km...tie km sú na milion percent prave nemám len to jedno auto!! A čo sa týka aj toho motora ja nemôžem zato, že máš na ne apatiu...ako som písal aj predtým umňa sú úplne bez poruchy a predávam ju len preto, že potrebujem kvôly rozvzrastajúcej klientele niečo viacmiestne chápeš?
tibor6-8
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 25.12.2007 18:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tibor6-8 »

Podľa môjho názoru je dobrá voľba 1. GOLF IV 1.9TDi combi
2. ŠKODA OCTAVIA 1.9TDi combi
ale radšej toho golfa a ked jazdiť po meste a sem- tam dlhšiu trasu tak diesel spotrebu aj výkon budeš mať dobrú a auto je aj celkom bezpečné servis na každom rohu :2f93:
RbK77
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 03.10.2008 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RbK77 »

Ja som za ten ford CMAX. Podla mna ani octavia ani nic ine sa mu nevyrovna v celkovej vzdusnosti pre deti a bezpecnost tiez velmi dobra. Naviac je sedadlo vodica vysoko postavene a je
velmi dobry rozhlad z auta, co sa ceni. 1.6 alebo 1.8 TDCi postacujuci vykon a predosli model sa do 7000 eciek musi zmestit. Osobne by som bral 2.0 ako som spominal v inych prispevkoch ale myslim ze pre zenu s detmi su tie dva akuratne a nebude s nimi pretekat :2f93: .
nadasky
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 08.04.2005 08:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nadasky »

Ponukate same velké a dlhé auta , je to žena !! Skôr nejaké MPV Nisan Tino., Ford C- max , S - max
itstar
Príspevky: 582
Dátum registrácie: 12.10.2007 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa itstar »

nadasky napísal:Ponukate same velké a dlhé auta , je to žena !! Skôr nejaké MPV Nisan Tino., Ford C- max , S - max
Aha ? A S-Max je male a kratke auto ? Bral si dorgy ?

Urcite ako bolo vyjadrene, CMAXA, ideal pre deti, pre rodinu, super. 1.6, overeny motor, velmi slusna spotreba...

K-Taxi, myslim, ze kazdy normalny motorista ma apatiu k 1.2 HTP. Slecna spominala, ze chce aj vykon. 1.2 HTP je slabe, aj na normalnu 5 dverovu fabiu, nie to este na kombika ... Ja za to nemozem, ze stale presadzujes HTP ako uplne vynikajuci motor.

Musel by som byt maximalny blazon, aby som si za 7000 Eur kupil fobiu v kombiku s 1.2 HTP o vykone 44KW na kombika...

Preboha... Este raz pripominam, slecna, alebo pani, chcela aj vykon, to tvoje auto ani zdaleka nesplna... Som zvedavy, kto to za tie prachi, co to predavas kupi .. :P
RbK77
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 03.10.2008 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RbK77 »

Smax je naozaj kratky :D :40bd: . Ale nie. Naozaj ten Cmax je super. Nie je priestor len naookolo ale aj nadhlavou a je o pekne vzdusne auto a urcite aj bezpecne. takze by som sa zameral hlavne na to.
dodoman1986
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.09.2008 22:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodoman1986 »

Ja by som Ti poradil nieco taketo-

http://mazda-626-wagon.autobazar.eu/20- ... 91548.html

Nie je moje
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných