poradte mi prosim---diferencial,kupa auta

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

comkajaro
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 16.10.2009 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa comkajaro »

vsetci ste tu super...fakt..ja to beriem vase nazory..za uato sa dalo 210 tisic,,myslis ze mala suma ?? hoc ktory nech to napise,,nepiste mi,,ze nemam na tankovanie,,preco taketo hlupsosti tu niekto napise ak za auto dam tolko...kupil by si to ty,,hoc ktory z vas,,a ides autom 2 hodiny,,co by si urobil ak toto sa ti stane,,,chces povedat,,jasne bol by som spokojny tym,,ze auto stava nepojazdne 2 hodiny od kupy auta ??? kazdy z vas by bol spokojny ?? ja som mu hned volal a povedal co sa stalo,,mam odbornikov posudok,,mechanika,,aka pricina to spravila,,styl a typ jazdy,,nie jazda v normalnom kludnom rezime,,ale driftovanie,,a dokonca mi to aj dotycna osoba ukazala ako jazdi,,len mu tam pridala klinec do rakvy a mne sa to po ceste rozpadlo...jeho vyjadrenie ?? UROBIL SOM TO JA AK SOM URCITE PRI PRERADOVANI Z 5 KY DAL 2 KU ??, no myslim ze tieto slova su na pouvazenie ako moze niekto take nieco napisat....to by som tam musel zaradit spaitocku,,aj to by mi ruku odtrhlo z paky,,,...cely cas bol on ten,,nech len ho zoberiem do ke,,ze vsetko uhradi,,,,preco sa do mna navazate,,ak vidite co pisem,,hmmm,,ziadal som radu,pomoc,,ani nie tak pomoc,,pretoze ja tiez nie som hlupak,,islo mi o vase skuennosti,,poznam X pripadov vratenia auta,,,az do doby 30 dni,,nie za 2 hodiny,,,lenze ja som suhlasil,ze auto dam do ke,,a zistim chybu,,ci bude ochotny ju nahradit,,povedal ano,,,,,,,,,
etienne
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29.02.2008 12:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa etienne »

Bud rad ze s Tebou predavajuci jedna tak, ako jedna, ze je ochotny a snazi sa Ti pomoct. Na Tvojom mieste by som moc nevyskakoval, som presvedceny o tom, ze pri znaleckom posudku by vyslo najavo ze si tomu daval pekne nazrat a porucha nebola skryta zavada, ale porucha zavinena nadmernym zatazenim.

Osobne by som nemal problem pri predaji auta tiez zazmurit oci a pripadnu opravu aspon ciastocne uhradit, ale keby si so mnou jednal tak, ako si predviedol par prispevkov vyssie, ani by som prstom nepohol.
pipo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 02.10.2005 02:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pipo »

podla mna si chcel auto na kseft a nevyslo ti to preto chces aby to vsetko platil sam...
etienne
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29.02.2008 12:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa etienne »

.... a co sa tyka vratenia auta, predaj od FO na FO nieje e-shop tam nemas podobne prava...
comkajaro
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 16.10.2009 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa comkajaro »

to co je tu napisane,,je tu napisane,,,k vasim odpovediam,,drzym,,,z nim som jednala jednam tak ako on pisal,,chcel,,,
etienne
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29.02.2008 12:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa etienne »

Fuha tak toto je uz aj na mna privela... Ta odpoved mi strukturou pripomina Hviezdoslava :D


A prečo stoná, prečo kvíli
jak potok tam, tu ružoker?
Nádeje hlávky ovesily,
a sotva skvitnú podvečer…
Nuž preto stoná, preto kvíli.
comkajaro
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 16.10.2009 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa comkajaro »

....
Pytal som sa ludi co upravuju M-kove bavoraky ci je mozne aby sa diferak rosipal len tak pri normalnej jazde.....a povedali ze urcite nie....
ze to sa stava len ked sa vytača alebo dostane inak zabrat.,,,

tvoj brat spominal ze ostal v kopci ked to zhrkotalo......myslim ze sa to stalo preto ze tam mal hodenu petku ked siel do kopca a pri podradovany sa pomylil a namiesto stvorky tam dal dvojku a v tedy dostal napicu, alebo namiesto 3 tam hodil 1....lebo to je o dost silnejsi tlak ako ked sprintuje... ked ho bral tak sam som snim na tom aute driftoval a nic ani necinklo....ako ako take nieco moze niekto napisat a tvrdit na mna take veci.....predavajuci
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

zo zákona je predávajúci povinný držať 1/2roka záruku na skryté vady. To znamená na vady, ktoré nemohol kupujúci pri preberaní odhaliť. Toto bola skrytá vada. Fakt, že o nej nemusel vedieť ani predávajúci na veci nič nemení. Treba to niekde vygoogliť, ale myslím, že si pamätám dobre. Princíp spočíva v tom, že kupujúci má vedieť čo kupuje a musí rátať s vyššími prevádzkovýmu nákladmi, no zároveň musí pri kúpe poznať závady, ktoré bude treba odstrániť v dohľadnej dobe. Predávajúci zasa musí cenu postaviť tak, aby v prípade skrytej závady dokázal utiahnuť záruku. Ak niekto predá 100 áut do roka, tých 5% na ktoré si niekto uplatní záruku ho nezabije. No ak niekto sem tam niečo predá, musí rátať aj s takýmto variantom. Preto sú jazdenky u autorizovaných dealerov tak drahé. Je tam započítaná aj záruka. No každý radšej kúpi najlacnejšie a výsledok môže byť aj takýto. Neobhajujem kupujúceho ani predajcu. Sám kupujem najlacnejšie ako sa mi poodarí a doteraz som mal šťastie. Ale poznáte to: dovtedy sa chodí s džbánom po vodu....
tritonsf
Príspevky: 545
Dátum registrácie: 30.08.2006 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tritonsf »

kamo nehnevaj sa na mna, ale preedavajuci ti dava ferovu ponuku, ja osobne by som ti nedal ani euro.lutujem ta ze sa ti to stalo, ale ako vsetci vravia nekupujes nove auto, a cena 7000 euro??? to je vec dohody, ked nato mas kup si aj za 300000 euro....ked nemas nekupuj, sorry ale ak nemas 1000 euro naviac na opravy tak si nekupuj take auto. co si si myslel ze bmw ma lacne diely? zabudni. byt na tvojom mieste berem to 50:50 kym si to nerozmysli......a myslim ze si to uz aj rozmyslel po vcerajsku....poviem ti to este inak predal som uz 3 auta, 2x boli ludia spokojny( o vsekom som ich informoval o kladoch zaporoch, nic som nezatajil) jeden mi vyvolaval mesiac koli kravinam a nakoniec po 5x zdvihnutiach som ho presmeroval na ine cislo kt. sa nepouziva. tak si Váž ze ma zaujem sa s tebou vobec bavit ja by som nemal!!!! a este nieco.........hovoris ze predavajuci riadne to auto vytacal pri kupe......tak vari neni taky kokot aby vytacal auto s pokazenym diferakom ci????daj sa dokopy kamo a ber tu ponuku
EX:Passat B4 1Z, Passat B5.5 AVF, Audi A4 AHF, Golf 4 ALH, Fabia combi LPG
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Podla mna je to tak ze diferncial nieje cast ktora by sa dala odpisat jazdnym stylom a uz toboz nie za taky kratky cas.
Keby sa to stalo neskor tak je to bezna porucha takze je uplne prirodzene ze by si si to dal opravit na vlastne naklady a jazdil dalej.
Kedze sa to stalo pocas jazdy domov po kupe auta tak je to pripad specificky a to ze ti predajca vysiel takto v ustrety je od neho pekne a povedal by som ze na Slovenske pomery necakane.
Kedze ste sa dohodli 50/50 tak to si myslim ze je seriozna dohoda a urcite je viac v neprospech predavajuceho ako v tvoj neprospech, pretoze neviem aka bola kupna cena ale predajca urcite z tej sumy co zinkasoval bude musiet dat znacnu cast, pricom ty si kupoval pomerne stare auto s pomerne narocnou technikou na prevadzku a udrzbu nakolko to je M3 a nie nieaky drziak.
Takze ako som uz pisal ten diferencial je ziadna katastrofa pri tomto aute, zober si to tak ze by sa ti rosypal motor alebo prevodovka, tak to by uz bola ina palka a tieto komponenty dostavaju pri tomto aute dost zabrat.
Preto som pisal aj v tej tvojej predchadzajucej teme ze ked sportak jedine novy.
duro8
Príspevky: 632
Dátum registrácie: 26.02.2007 15:24
Zdieľať na Facebook

§588 Obč . z .

Príspevok od používateľa duro8 »

§ 588 Obč. z, čl. 5 :

a, Kupujúci prehlasuje, že pozná technický stav kupovanej veci.

b, Predávajúci prehlasuje, že oboznámil kupujúceho s technickym stavom predmetnej veci a nezatajil žiadne skutočnosti, prípadne závady, o ktorých vedel a mohli by viesť k znehodnoteniu predmetnej veci.

c, V prípade, že takáto skutočnosť bude preukázaná je predávajuci povinny tieto zavady odstranit najneskor odo dna, kedy mu boli tieto skutocnosti hlasene.

d, Výdavky sposobene opravou zistenych zavad budu hradene predavajucim.

e, V pripade, že sa bude jednat o zavadu, ktoru mohol zistit len kvalifikovany pracovnik, tato zavada bude odstranena na naklady kupujuceho.


f, Supis zavd, o ktorych predavajuci kupujuceho oboznamil je neoddelitelnou sucastou zmluvy.


V tomto prípade ide o pravdepodobne bod e......takže smola....!!! :3020: asi si prehral kupujuci.... :4012:
comkajaro
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 16.10.2009 17:06
Zdieľať na Facebook

Re: §588 Obč . z .

Príspevok od používateľa comkajaro »

hlupost co pises v bode e
tritonsf
Príspevky: 545
Dátum registrácie: 30.08.2006 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tritonsf »

co tu pisete zakony, ajtak na pravnika nema tak co sa chcete sudit????? ajtak budete na to cakat 2 roky, budete chodit po sudoch ako blbci a nevysudite nic, nakoniec budes platit sudne poplatky ty a budes rad........
EX:Passat B4 1Z, Passat B5.5 AVF, Audi A4 AHF, Golf 4 ALH, Fabia combi LPG
tudzo
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 01.04.2009 13:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tudzo »

Nechcem sa zastávať ani jedného ani druhého, ale mne keby sa stalo dačo také, tak predávajúceho asi dorazím. Ak beriem, že si kupujúci nevymýšľa a stalo sa mu to pri normálnej jazde, tak ho úplne chápem. Sám som pred časom kupoval auto a ani si nechcem predstaviť čo by sa stalo keby sa mi na ceste z Prešova do Košíc rozsypalo. A ruku na srdce, čo by ste urobili vy? A neposielajte ma na prehliadku do servisu, lebo neexistuje, že vám tam za pár hodín prídu na všetko.
duro8
Príspevky: 632
Dátum registrácie: 26.02.2007 15:24
Zdieľať na Facebook

Re: §588 Obč . z .

Príspevok od používateľa duro8 »

comkajaro napísal:hlupost co pises v bode e
Pozri si na tejto stranke autobazar.eu v sekcii hore čo je Na stiahnutie a prečítaj si kupno predajnu zmluvu.... :41c2:

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Dusan Cabadaj, Google [Bot], romysisa a 93 neregistrovaných