poradte. kúpit Hyundai i 30 CW pre rodinu?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

drozdm
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 21.11.2007 21:37
Bydlisko: havaj
Zdieľať na Facebook

poradte. kúpit Hyundai i 30 CW pre rodinu?

Príspevok od používateľa drozdm »

dôležitý je priestor vzadu
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: poradte. kĂşpit Hyundai i 30 CW pre rodinu?

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

drozdm napísal:dôležitý je priestor vzadu
V takom pripade je i30 uplne vpohode. Odporucam motor 1,6 benzin :2f93:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

co blbnes, za tych 400.000,- SKK co stoji druhy najlacnejsi model si radsej kup 2005ku sharan/alhambru alebo galaxy pripadne voyagera (v zivote si v takom aute asi nesedel, co? ked nazves i30tku RODINNYM autom) - a zostane ti okolo 70000,- korun na PRIPADNY servis. A pokial chces kupit nieco na sposob i30 za skoro 500.000,-SKK, tak to ti gratulujem ku generalnej kravine.


... nerobte si srandu ze i30 je auto pre RODINU. Ked si rodina, teda styria ludia, sadnu do hentej srandy, dokazu si kazdy so sebou zobrat aspon batozinu o velkosti kufrika a naprsnu tasku s dokladmi?
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

netrep
rodine auto neznmena take auto ze si sadnu do neho styria 100 kilovy mamlasy 5x do tyzdna a kazdy musi mat batozinu lodny kufor
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no nic, nema to vyznam... kupujte si dalej rodinne auta 1.2HTTP, i30, ibiza, aygo, rio, ceed (tu nezabudnite na nehorlave prevedenie) a podobne, ja si budem dalej jazdit sam na predlzenom Voyageri do roboty a cez vikend zoberiem zenu a JEDNO dieta s kocikom na vylet.

auto pre styroch ludi a vobec nemusia mat 100kg kazdy nevyzera ako i30.

ako hovori kamarat z Trnavy "rodyna je rodyna, a moja rodyna je zaklad kuwa neeee?"

i30 NIE JE rodinne auto. Skoda Octavia, Ford Mondeo a podobne, samozrejme v kombiku!, su jakz-takz rodinne auta. Ked si vyskusate spomenuty trojrocny ojazdeny Sharan alebo nieco vacsie (voyager, vito, viano) tak potom prideme naspat do diskusie ze co je SKUTOCNE RODINNE auto a nielen kompresny lis aby sme sa nejako odviezli na chatu a k babicke raz za rok. Vzdy si milionkrat radsej kupim spomenute trojrocne vozy ako novy i30 za 550.000,- ; verim tomu ze v konecnom dosledku NIKDY nedam do servisu tych "starych" vozov co maju najazdene "strasne" kilometre = 150.000km, tolko za kolko len kupim tu i30tku. A to ze viem o com hovorim, zopar sharanov a galaxy mam na krku. To su vozy co hltaju statisice kilometrov...
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 31.01.2009 20:51, upravené celkom 1 krát.
drozdm
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 21.11.2007 21:37
Bydlisko: havaj
Zdieľať na Facebook

Re: poradte. kúpit Hyundai i 30 CW pre rodinu?

Príspevok od používateľa drozdm »

YxoYpsilono napísal:
drozdm napísal:dôležitý je priestor vzadu
V takom pripade je i30 uplne vpohode. Odporucam motor 1,6 benzin :2f93:
Máš skúsenosti s i 30 ?
drozdm
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 21.11.2007 21:37
Bydlisko: havaj
Zdieľať na Facebook

i 30

Príspevok od používateľa drozdm »

Auto ako je Alhambra či Voyager sú fajn,no naše auto bude šoferovať aj manželka a tá si len teraz robí vodičak. Musite uznať že Voyager a pod. autá sú pre začiatočnika trošku priveľke vozítka.potrebujeme niečo spoľahlivé ,primerane priestranné no nie veľké.
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

mp3 >>>>>kup si chavdar autobus a mozes vozit calu familiu do levoce na odpust>>.tam budes maty dost placu
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: poradte. kĂşpit Hyundai i 30 CW pre rodinu?

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

drozdm napísal:
YxoYpsilono napísal:
drozdm napísal:dôležitý je priestor vzadu
V takom pripade je i30 uplne vpohode. Odporucam motor 1,6 benzin :2f93:
Máš skúsenosti s i 30 ?
ano, aj i30 aj Ceed. :2f93:

Co chces vediet?
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

mp3turbo napísal:no nic, nema to vyznam... kupujte si dalej rodinne auta 1.2HTTP, i30, ibiza, aygo, rio, ceed (tu nezabudnite na nehorlave prevedenie) a podobne, ja si budem dalej jazdit sam na predlzenom Voyageri do roboty a cez vikend zoberiem zenu a JEDNO dieta s kocikom na vylet.

auto pre styroch ludi a vobec nemusia mat 100kg kazdy nevyzera ako i30.

ako hovori kamarat z Trnavy "rodyna je rodyna, a moja rodyna je zaklad kuwa neeee?"

i30 NIE JE rodinne auto. Skoda Octavia, Ford Mondeo a podobne, samozrejme v kombiku!, su jakz-takz rodinne auta. Ked si vyskusate spomenuty trojrocny ojazdeny Sharan alebo nieco vacsie (voyager, vito, viano) tak potom prideme naspat do diskusie ze co je SKUTOCNE RODINNE auto a nielen kompresny lis aby sme sa nejako odviezli na chatu a k babicke raz za rok. Vzdy si milionkrat radsej kupim spomenute trojrocne vozy ako novy i30 za 550.000,- ; verim tomu ze v konecnom dosledku NIKDY nedam do servisu tych "starych" vozov co maju najazdene "strasne" kilometre = 150.000km, tolko za kolko len kupim tu i30tku. A to ze viem o com hovorim, zopar sharanov a galaxy mam na krku. To su vozy co hltaju statisice kilometrov...
v i30 je daleko viac miesta ako v Octavii - aj prvej aj druhej.
Mas pravdu, ze nove auto sa kupovat neoplati - ale na druhejstrane, nove je nove. A hlavne v dnesnej dobe extra dlhych zaruk.. a poistka za par supov tiez potesi... To su klady, ktore ti ziaden Voyager neda..
drozdm
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 21.11.2007 21:37
Bydlisko: havaj
Zdieľať na Facebook

Re: poradte. kúpit Hyundai i 30 CW pre rodinu?

Príspevok od používateľa drozdm »

YxoYpsilono napísal:
drozdm napísal:
YxoYpsilono napísal:
V takom pripade je i30 uplne vpohode. Odporucam motor 1,6 benzin :2f93:
Máš skúsenosti s i 30 ?
ano, aj i30 aj Ceed. :2f93:

Co chces vediet?[/quote

Sú tie auta naozaj tak kvalitné ako sa píše? Zdá sa mi alebo sa v i 30cw sedí nižšie ako v ceede. Je i30 pohodlné.-
drozdm
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 21.11.2007 21:37
Bydlisko: havaj
Zdieľať na Facebook

lanken

Príspevok od používateľa drozdm »

lanken napísal:mp3 >>>>>kup si chavdar autobus a mozes vozit calu familiu do levoce na odpust>>.tam budes maty dost placu
odkiaľ si človek? ????? vážne!!!
Fighter
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 20.10.2008 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fighter »

YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: poradte. kĂşpit Hyundai i 30 CW pre rodinu?

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Takze - podrobne poznam benzinove motory - bude preto pisat o nich. Motoricky su uplnebez problemov, elektrika je klasicka - ziadne multiplexy ako Peugeoty a spol - takze taktiez ziaden problem.

Velmi vela priestoru v kabine, vzdusne, prijeme sedacky, odporucam vsak priplatit si bedrovu opierku - skutocne sa oplati!.

Nevyhoda je, ze aj Ceed aj i30 dost slabo svietla (aj ked je to lepsie ako moj Fiat..)

Pohodie je ok - ale upozornujem, ze to nie je na sportovu jazdu - v tomto pripade objektivne su VW aj Ford lepsi. Mozno sa to vyrovna Astre. Podvozok je nastaveny dost komfortne,rovnako aj servo. Osobne sa mi trochu nepaci, ze maju pomerne tenky volant (ale asi zalezi na tom, ake ma clovek ruky..)

Ako som uz pisal, ako motor jednoznacne odporucam 1,6 CVVT benzin - rozvody retazou, prijemne pruzny a vykonny. Dobra spotreba - v pohode na dlhych cestach do 6,5litra (a to ziaden VW ani Ford nezvladne). V meste v pohode do 7,5litra.

Vela odkladacich priestorov, ucinna klima, dobre radio (Blaupunkt)

Osobne mi je zvnutra sympatickejsi i30 (v kombi je viac miesta) - ale celkovo je v oboch miesta skutocne dost.. Odporucam kupovat v Cesku - davaju lepsiu zaruku a lepsie ceny.

Celkovo: motoricky, priestorovo, udrzbovo velmi dobre, jedine slabsie miesto su svetla a jazdne vlastnosti, ktore nie su uplne dokonale.Pre rodinu - vyborna volba! :2f93:

PS: pre rypalov - poznam viac kusov, ktore maju najazdene cez 170tkm a idu bez problemu!
drozdm
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 21.11.2007 21:37
Bydlisko: havaj
Zdieľať na Facebook

Re: poradte. kúpit Hyundai i 30 CW pre rodinu?

Príspevok od používateľa drozdm »

YxoYpsilono napísal:Takze - podrobne poznam benzinove motory - bude preto pisat o nich. Motoricky su uplnebez problemov, elektrika je klasicka - ziadne multiplexy ako Peugeoty a spol - takze taktiez ziaden problem.

Velmi vela priestoru v kabine, vzdusne, prijeme sedacky, odporucam vsak priplatit si bedrovu opierku - skutocne sa oplati!.

Nevyhoda je, ze aj Ceed aj i30 dost slabo svietla (aj ked je to lepsie ako moj Fiat..)

Pohodie je ok - ale upozornujem, ze to nie je na sportovu jazdu - v tomto pripade objektivne su VW aj Ford lepsi. Mozno sa to vyrovna Astre. Podvozok je nastaveny dost komfortne,rovnako aj servo. Osobne sa mi trochu nepaci, ze maju pomerne tenky volant (ale asi zalezi na tom, ake ma clovek ruky..)

Ako som uz pisal, ako motor jednoznacne odporucam 1,6 CVVT benzin - rozvody retazou, prijemne pruzny a vykonny. Dobra spotreba - v pohode na dlhych cestach do 6,5litra (a to ziaden VW ani Ford nezvladne). V meste v pohode do 7,5litra.

Vela odkladacich priestorov, ucinna klima, dobre radio (Blaupunkt)

Osobne mi je zvnutra sympatickejsi i30 (v kombi je viac miesta) - ale celkovo je v oboch miesta skutocne dost.. Odporucam kupovat v Cesku - davaju lepsiu zaruku a lepsie ceny.

Celkovo: motoricky, priestorovo, udrzbovo velmi dobre, jedine slabsie miesto su svetla a jazdne vlastnosti, ktore nie su uplne dokonale.Pre rodinu - vyborna volba! :2f93:

PS: pre rypalov - poznam viac kusov, ktore maju najazdene cez 170tkm a idu bez problemu!
Tiež pozeram viac po i-čku, Vďaka

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných