Poradte dovolenku....

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9952
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Poradte dovolenku....

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Po 15-tich rokoch sa zberam na dovolenku,konecne,doporucil mi ju aj lekar,v termine jun-jul...Poznam cely svet,ale skor z tej sluzobnej stranky,nebol cas a ani podmienky na valanie sa po plazi....Odpadaju staty ako Chorvatsko,nebudem vysvetlovat a juh Francie,kde som zil a poznam tam kazdy kamen....Mnohi z vas navstivili destinacie,kde ste urcite boli spokojny so sluzbami...,poradte....
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Mam jednu staru susedu pamatnicku, ta hovorila, ze najlepsie dovolenky zazila na Pičunde :41c2:, nerobim si prdel
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Urcite vyhod z hlavy severny Balkan ako Chorvatsko, Bulharsko a Rumunsko.
Vysoka koncentracia cesko-slovenskych obcanov nabalenych pivom a pastekami, stupidne dristy, do restauracii, ak idu, tak chodia s kalkulackami, kameniste plaze (to mozes ist aj k Seneckym jazeram alebo doma k potoku), sluzby sa nepretrhnu lebo vedia ze z centralnych Europanov moc nezarobia, privetivost nic moc, moznost kulturneho vyzitia nula (ziadne pamiatky ani nic take).

Ale zase na druhej strane, ak by si chcel obhanat mlade standy (k.rvy) tak Zrce je pre teba to prave.
Flaska vodky, paklik cigariet, havajska kosela (bez trakov), dve zazracne pilule a mozes vyrazit. Ostatne substancie tam dostanes zadarmo (piko, extazu, koks) zalezi na aku narodnost natrafis.
Neodporuca sa navstevovat ludom nad tridsatpat rokov, z obav o zdravotny stav a moznych pocitov socialnej exkluzie, komplexov menejcennosti a depresii.


Grecko a ostrovy je uz lepsie, sluzby lepsie, jedlo lepsie, kulturne vyzitie lepsie (klasicka doricka architektura, Ateny atd.) mensia koncentracia pepanov a lovakov, nadherne pieskove plaze (ostrov Zakynthos).
Nevyhodu by som videl v doprave, letenky su drahe pomaly ako cely pobyt a autom je to za trest. Ist na dovolenku a prevozit x litrov nafty a vrast do sedadla to je naozaj super zaciatok dovolenky.
Tuto specialitu radsej nechaj 'vyletnikom' do Chorvatska.

Spanielsko, Francuzsko, Taliansko - bieda. Vsetko drahe, plno Europanov (ziaden pocit dovolenky, citis sa jak na fakultativnom vylete) sluzby ze aby sa nepovedalo. V Spanielsku je naozaj pekne (ale aj draho, a stale si v Europe).

Severna Afrika - ovela menej pepanov a lovakov. Treba bookovat pobyt bud priamo, alebo cez Rakuske cestovky - lepsie sluzby za +/- rovnake peniaze.
Alzirsko, Maroko je dost drahe, mimo rezortov je tam strasny bordel (niekomu to moze vadit), sluzby vynikajuce, jedlo skvele.

Egypt ma nadherne rezorty, pekne prostredie, plaze, koralove utesy, skvele sluzby.

Tunisko sa v poslednej dobe snazi upevnit poziciu turistickej destinacie, tomu odpovedaju aj ceny (dost lacne) pekne moria a plaze (zalezi aj od lokality) dobre sluzby.

Severna Afrika ma vyhodu v tom ze da sa vyzit aj mimo rezortov, inak povedane je kam chodit. Normalne mesta, historicke mesta (Maroko) pyramidy, Nil, Sfinga, Luxor (Egypt) klasicke trhy, mediny, zbytky Kartaga (Tunisko).
Dromedari, kocovnici, remeselnici atd.

Nevyhoda - otravny predavajuci, vyvreskujuci a vnucujuci zbytocnosti, ciganska povaha (nic nerobit), doterny ludia v sluzbach mimo hotela (vratnici, predavaci, casnici).
Casto si mylia Poliakov a Slovakov (na nervy) ale vedia ze obidva narody su zgrlavci.
Niekomu to moze vadit, kto nema v hlave nasra.te tak vie ako sa ich elegantne zbavit a daju pokoj.

Turecko a severny Cyprus je vychvaleny pocasim a sluzbamy, mne sa tam ale moc nepacilo.
Nemozem tomu nic vytknut, je to skor take pocitove.
Sluzby totiz boli naozaj skvele, personal len tak lietal a snazil sa pracovat naozaj, nie len na oko (v Arabskych krajinach casto problem, riesitelny baksisom), ale kuchyna nebola nic extra (s Arabskou sa neda ani porovnat).
Inac nebolo co vytknut, az na to ze to nebola taka 'exotika'.
Prostredie krasne, plaze, voda, vlny, historicke aj moderne centra vsetko bolo super.
Ceny asi jak u nas (cca rovnaka zivotna uroven a platy/dane).
Ale nebol som taky nadseny (mozno som narocny).

Madagaskar nadherny ale drahy a daleko, rozpocet nepises.

Pocitam ze destinacie typu Krym a Balaton si si dosyta uzil za bolsevikov.

Samozrejme plati ze kto ma peniaze ten je sef, takze cim viacej zaplatis tym lepsie sluzby dostanes.
Ak si neni ziadna babovka-buzik-fajnovka tak za styri stovky ides k moru na obstojnu (minimalne) polpenziu na osem-desat dni.

Ja bz som ti odporucil Egypt v pripade ak by si chcel snorchlovat pri koraloch, ist aj na Saharu pozret pyramidy, povozit sa z dromedarmi atd.
All Inclusive ta vyjde na 550 (12-15 dni ****hotel, konecna suma za vsetko)
Fakultativne vylety (napr. Sahara, pyramidy) vychadzaju okolo 100 eur (zvycajne cely den, cez noc ides rano prides cely den pozeras vecer prides na hotel)

Ak sa ti nechce chodit a planujes sa len valat na plazi tak ti staci Tunisko 400-430 eur (12 dni, **-***hotel, all inclusive).
Rovnake pocasie, rovnaka klima, nemusis ani prstom pohnut.
Ale do Kartaga by som doporucil ist, tam sa tusim chodi ze doobeda si v Kartagu a poobede ides do hlavneho mesta Tunis, na trhy, do historickeho centra atd.
Cena tiez okolo stovky.
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

Mna by lakalo pozicat si Harley a prejst sa po Route 66, kamarat bol a velmi si pochvaloval, ale on chvalil aj Egypt, kde ho otravovali neustale domorodci aj tyzdenna sracka. :d :D
niner
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Bydlisko: TN
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niner »

HALLSTATT
Obrázok

alebo ST. MAGDALENA
Obrázok
mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

Čo taká Sicília.Je tam všetko od oddychu pri mori cez pamiatky až po dobrodružstvo a to všetko na relatívne malom území.
Rifter 1,2 v benzíne,110 koníkové.
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

mas velmi prisne kriteria asi ako chcem kupit auto, poradte ake...
Urcite mas nejake predstavy, co tam chces robit, co ta zaujima, aspon rozpocet na tu dovolenku si mohol napisat.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ahoj Rudko, odporúčam Národné parky Kanady: http://travel.nationalgeographic.com/tr ... nal-parks/ samozrejme podľa chuti, či Ti hornaté miesta vyhovujú, alebo skôr more? Mínusom je dlhá cesta, ale potom to stojí za to :3035:
rudolfo63
Príspevky: 9952
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

financie nehraju rolu,ale priatelka mi volala,ze by chcela skusit Tunis,Maroko,,alebo Mallorca,Korsika....,pozeral som nemecke cestovky,problem je len jeden,ze ba som musel sa tahat sem do Nemecka
rudolfo63
Príspevky: 9952
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

niner,vacsinou Alp poznam...,sluzobne..do uvahy len letecky zajazd,auto odpada,som uz pohodlny...
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Obrázok

...ak peniaze nehraju ulohu lol
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

V jednom seriáli ukazujúc milionárov som videl aj tento hotel. Práve tam prišla čerstvá milionárka, ktorá vyhrala jackpot. Ukazovali, ako dôkladne vysávali červený koberec, aby Jej Veličenstvo mohla po ňom prejsť. Pri príchode zrýchleným krokom prichádzal "uvítací" personál a na striebornej tácke najkvalitnejšie bonboniery na ochutnanie. Div, že jej tam nezačali bozkávať nohy.

Mimochodom, v tom čase tam pracovala aj jedna Slovenska na pomerne dobrej pozícií.

Ja som to pred koncom relácie prepol na iné, lebo sa na to nedalo pozerať. Využiť peniaze sa dajú aj lepším spôsobom. Toť môj názor.
rudolfo63
Príspevky: 9952
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Jozko,v Duaji som bol.cakali sme tam na viza do Kuvajtu 7 dni..,male pivo Heineken...36 eur
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Využijem túto odviazanu tému.

Čo hovoríte na svadobnú cestu do Toskánska, a ďalej Provensalsko, autom.

Rozpočet 1500e / 2 týždne, mimo nákladov na palivo a poplatkov.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Rudolf s tebou je tazko,ty si bol snad vsade. Tu uz len jedna rada, nechaj polovicku doma pri jarnych pracach a chod na par dni do Thajska /ak este stale vies lizat ako Lassie lol /

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní