***POPROSIM ZMAZAŤ TÉMU***

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

***POPROSIM ZMAZAŤ TÉMU***

Príspevok od používateľa dekarbon »

Ahojte.chcem sa len opýtať jednu vec..moje auto ma najazdene aqktualne 160 000 km..bez akehokolvek zasahu do rpednej napravy okrem vymeny tlmičov a brzd..všetko je tak ako ked auto zišlo z vyrobnej linky..no..ked je auto studene rano keď sním idem tak už začínaju povrzgavat silentbloky ale náprava ako taká sa zdá byt kompletne tuhá,nič nikde uvolené hoci auto má nabehané 160 000..vačšinou snim behám dialnice..okresky absolutne minimum...chcem sa opýtať či by ste to riešili lebo uvažujem nad jednou vecou žeby som to celé nehal tak dojazdil to auto takmer bez udržby len to anjnuitnejšie by som mu daval aby ako tak dojazdilo do 500 000 km a pototm ho zaviezol do šrotu a kupil nové a zas malo pokoj na velmi dlho..lebo ked si to tak zoberiete tak cena takých aut ako je moja rapida tak extremne rychlo klesá že to auto už teraz má pri tých km možno hodnotu 5000..viac by som az to nedostal ale rpedávať ho samozrejme nechcem..a v čase ked bude do toho treba fakt davat velke investiciek zeby bolo treba menit naparavu celu,silenty,tyčkystabilizatora,čapy,čapy riadenia,.tyčkjy riadenia apodobne tak to už radšej kupim nove auto ako by som mal vražať do toho..servis takýchto aut ako je rapiuda je absolutne zbytočný..to auto netreba vobec hyčkať..dojazdiť hodiť do šrotu a kupit nove a vybavena vec..čo ymlsíte? nemam pravdu?

v podstate tvrdim tolko že to auto je už aj tak teraz šrot hoci má len 5 rokov nemá takmer žiadnu hodnotu pri najíazdených 160 000 km a netreba ho hyčkať ale čo anjskro dojazdiť zošrotovať a kupiť niečo čo bude hodné slova auto
Naposledy upravil/-a dekarbon v 17.06.2020 17:59, upravené celkom 2 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

repas celeho predku je zalezitost par eur, az je treba, je treba, az neni treba neni treba, tam neni nad cim spekulovat, ked prejdes stk cez trasak, tak je to este dobre :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

auta ako spinave ponozky menia len zivnostnici... jasne lebo si odpise z dani, sa to oplati.
bezny clovek je rad ako je...strata je vzdy, bez ohladu ako clovek spekuluje.
davam si pozor na servis. je po zabehu, starostlivost + nie lacny olej... a teraz by som ho mal predat?? lol
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

nie predat nabehat na nom urcity pocet kilometrov povedzme poviem si ze do 500 000 km si auto enham dam mu len najnutnejsi servis,rozvody,brzdy,brzdova kvapalina.,sem tam ziarovka a budem dufat ze s ami nic neposerie na tlmicpoch a naprave a pototm to dalej uz neudrzujem ani nepredam ale poslem to orvno do srotu nech to zlisuju a kupim si nove..neviem či sa pri sucasnych cenach aut ked fabia je za 8000 oplati nejako extra servisovat auto...a povedzme ze scala keby som chcel skodovku ekvivalent rapidy co mam nech stoji do 20 000 v normlanejsej vybave tak to nasetrim za nech 5 rokov..a to zarabam podpriemerne a tych 20 000 natlacim ako nic za 5 rokvo tak aky zymsel ma nejako extra servisovat auto rpe mna? nijaky slahnut ho do srotu a kupit nove
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

najnutnejsi servis je aj aby si s tym nesiel tak ze si neukusnes jazyk, ze pojde auto tam kam chces, ze zastavis a nezrazis cloveka, kamo ty si mimo s tymto uvazovanim :zga28:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

neboj sa mne sa to nestane ja nikoho nezrazim..nioeje to len o technickom stave auta ale aj o tom ako sofer uvazujes ked viem ze mam rozpadnute uato ze ho nemam v technicky 100% stave tak pojdem umerne tomu aby som nikoho nezrazil..ty sa neboj ja mam dost odjazdene na to aby sa mne ani nikomu okolo mna nic nestalo..dokonca keby si mi dal auto kompletne bez brzd vpredu aj v zadu tak ti s autom dokazem zastavit..sice znicim pri tom ukone motor a prevodovku ale zastavil by som
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

poprosim o zmazanie celej temy
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Co si si vobec sluboval od zalozenia tejto temy? Aky ma vyznam na obed zalozit novu temu, povedat si svoje a vecer zmazat? Ja by som to tu nechal pekne svietit, hadam si za svojim nazorom stojis a k teme sa este stale moze kopec ludi vyjadrit a kopec myslienok napisat. Mozno si tu aj sam najdes casom odpoved alebo najst argumenty ktore ta presvedcia o opaku alebo utvrdia vo svojej pravde.

K teme, neviem co vsetko je na aute na odpis, ale kvoli opotrebovanym napravam sa auta zdaleka nesrotuju... Ale tvoja vec, tvoja penazenka, srotovisko sa potesi. Trocha je aj tvoja zasluha v akom je auto stave po 5rokocha 150tis km. Ved hod sem aspon fotku, mozno ti da niekto viac ako srotovisko. Mas zvlastny sposob uvazovania, ale beriem, mas na to absolutne pravo.
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

darmo tu kazdu chvilu spekujes s brzdami jak panna s cycynu, ked budes mat vyvaklane capy, vybuchane ramena, vytecene tlmice, praskle pruziny, vyskakane gumy ! hovorim ti si mimo :4012: ked chces jazdit, budes muset udrzovat, take ze sa neoplati lebo to je crep z fabriky neni argument, ani argument ze sa neoplati do toho davat a takych majstrov svetla co vsetko ubrzia a maju odhad su plne cintoriny a ich obeti nehovoriac...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

škodovka sa nekupuje ale fasuje! takže vydojit a zhumplovat a potom vrátiť,predať, alebo šrot, do toho vraku by som nedal ani cent navyše jedine nutnosti servis ala oco13 :4090:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Autor nevie o čom rozpráva...
Po najazdeni 160 000 sa mu niečo na aute nepáči a očakáva ešte 3x taky nájazd...?
Sú také diely,čo treba preventívne vymeniť po 100-120 000 km a nestojí to majland,
po 200 000 km niečo začne odchádzať,a tak ďalej periodicky každých ďalších 100 000 km...
A je si istý,že sa mu to auto nezunuje po toľkých rokoch ?
Veď na nabehanie 500 000 km treba bežnému človeku tak asi 20 rokov
jazdiť.,
Za ten čas môže aj zomrieť...
tempo 1O
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 22.01.2007 01:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tempo 1O »

..servis takýchto aut ako je rapiuda je absolutne zbytočný..to auto netreba vobec hyčkať..dojazdiť hodiť do šrotu a kupit nove a vybavena vec..čo ymlsíte? nemam pravdu?

na takuto lataninu ani človek nevie čo odpovedat.
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

zhrnutie, vrzga mu naprava za studena, tak ide davat auto pomaly do srotu... :4012:

Pises, ze ma 5 rokov a takmer ziadnu hodnotu a zaroven napises, ze teraz ma hodnotu tak 5 tisic, akoze level ozraty milionar.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mne vrzga za studena, za tepla, ešte aj keď je auto zaparkované, tak vydáva zvuky :40bd: (ale to možu byť myši alebo hrdza) auto má 25 rokov a každým rokom jeho cena stúpa äpre mňa). :40bd: :40bd: :40bd: A jazdí. Na vrzganie je jednoduchý recept - dajte si hlasnejšie radio. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

skodovkari casto argumentuju ze to pozna kazdy opravar, a diely su lacne.
mna cena servisu zaujima len vtedy, ak sa to casto kazi...
myslim ze je uplne normalne, ze casom a pouzivanim veci sa opotrebuju a treba ich vymenit. na tom neni nic nezvycajne...
a ten co sa stazuje ze je nieco drahe, tak je to jeho problem. treba vyskakovat do vysky platu. naco chudobny kupuje x5,a6... lol

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 44 neregistrovaných