Ponuka 7 miestnych áut s väčším kufrom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Aj ja odbočím od témy ale k jazdeniu po europe - dúfam, že je tomu koniec (to len za mňa).
Syn jazdil vo firme z okolia ZM - mali dve tarify do 1000km za deň 10 centov nad 1000km 15 centov - hádajte ako tí 18 - 20 roční mládenci jazdili?? :300f: A to sa mi ešte chválil , že za týždeň dal 10t. Celé zle - odišiel keď otrieskal dodávku o zvodidlá a majitel mu to dal zaplatiť.
Pre zadávetela - teraz kupovať auto "na letisko" alebo na "dlhé trasy" je rovnaké ako chcieť uloviť bieleho jednorožca. Doba mobility je na konci. :4012:
Trucker aj to onedlho končí - mal by si sa rekvalifikovať za rušňovodiča, alebo dojdi a budeme spolu pásť kozy.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ked uz hrat velkymi kartami, tak pozri opel movano verzia combi/bus. Az 9 miest a kufor stale na europaletu. Kupis nove a moze ti byt jedno, ci do toho ide nafta alebo benzin, za 5 rokov pri 10 tisic rocne sa to ani nezapoti.
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Trucker, ani Ty to nemáš ani náhodou jednoduché, večne sám, stále musíš byť v strehu, či na ceste, alebo parkovisku, podľa mňa je riadenie dodávky oproti kamiónu materská škôlka...

Do toho naháňaš čas, hľadáš miesta nakládky, vykladky, stavím sa, že občas zablúdis, aspoň v začiatkoch určite, tie navigácie nie vždy sú presne.

A do toho amatéri v osobakoch, ktorí si vobec neuvedomuju, Aku ťažkú váhu a robotu máš...

:300f:
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Oco, 1000 km v dodávke, DENNE.., je fakt čisté šialenstvo.
A zober si, že keď aj urobí 100 eur denne, stále bude mať menej, ako poslanci DIÉTY.. :3c90: :342a:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Luboš - u oknárov? plánuj 500km a 15 servisov, 6 dní v týždni. To je citácia majitela firmy. Ako rebel som bol za mesiac medzi servisákmi. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

oco13 napísal:
Trucker aj to onedlho končí - mal by si sa rekvalifikovať za rušňovodiča, alebo dojdi a budeme spolu pásť kozy.
Začal som rekultivovať hektár pôdy, 25 rokov tu nikto nič nesadil,nesial,neoral,nekosil. Agaty maju 15 metrov výšku, priemer kmena 30cm, šípky, baza,orechy..., ide to pomaly lebo zdravie v prdeli, ešte 10 rokov čakám dôchodok,ten je v nedohľadne, ale už som začal riešiť hospodársku budovu,sliepky, zajace,kačice. Mám radcu na nejaké groše,ktoré použijeme na rekultivaciu,toto momentálne riešim. A následne obohnať pletivo,el ohradník ovečky,kozu dve,koňa. A keď prídem a dožijem dôchodok tak by to malo byť zabehnute. Gazdiná má k tomu viac menej pozitívny postoj,dcéra je družstevník agronóm, vnučku baví všetko živé čo sa hýbe. Mati-/dcera/ sa bojí sliepky a vnučka narobí so 6kg kohutom cirkus,že on Veľký big boss dvora Fero stiahne chvost a ide preč :40bd:
Malá túži koníka ponika,ale ešte krutim volantom na ťahači s návesom už len tu okolo komína. Uvidíme na jar čo sa ešte udeje. Na mašin fíra nemám skúsenosti, svokor jazdil ešte na pare, potom sergej depo NZ,ZM,ZV potom ZM a keď cigán zrušil trať okolo ZM Lužianky Kozarovce,obmedzil Topolčianky Úlany nad Žit, tak isiel do predčasného dôchodku. Ťahal za mladých čias súpravy Štúrovo BA Brno Praha Dečín a späť, turnus aj na päť dní. Potom to dal ako ja okolo komina.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ved to auto bude väčšinu času stať na mieste a hrdzaviet...

ked sa ale bude hybat, potrebuje tam 7 ludi a batozinu. Nie je dolezite ako je auto velke ked stoji a hrdzavie, dolezite je, ci dokaze splnit ucel ktory ma splnit. Darmo si kupim 6 miestne XYZ aby zbytocne velke nestalo na mieste, ked potrebujem vozit 7 ludi...

Movano je dodavka jak ma byt, Mercedesove V je premiovka oproti tomu. Vnutornou pouzitelnou velkostou budu na centimeter podobne pretoze Movano nema sest metrov, ze V bude ukrutne lepsie odhlucnene a ze v nom bude prijemnejsia jazda nerozmyslaj ani pol sekundu. Navyse, nove Movano v tejto dlhej konfiguracii zrejme nebude za dvacinu, idem pozret cennik - ja osobne by som rozhodne zobral 4rocne V nez NOVE Movano, pretoze

1) CELKOVE NAKLADY NA VLASTNICTVO Movana (prepad ceny, leasingove navysenie, povinne zarucne prehliadky, havarijne poistky atd) myslim ze bude vacsi nez pri ojazdenom V
2) ojazdene V ma v cene servis do 160.000km, prenosny na noveho majitela
3) V je daleko prijemnejsie auto nez Movano, keby boli aj rovnako drahe


Existuje aj Tojota Proace, tiez ma predlzenu verziu okolo 5.3 metra na 7/8 miest a POUZITELNE VELKY kufor k tomu, to sme uz volakde okolo 40.000 eur, kolega ju ma v kozi atd.


edit : a spolahlivost. spolahlivost. spolahlivost. spolahlivost. Opel sa strasne popalil s tymi 1.6 motorcekmi v dodavkach (spominal som Vivaro, Traffic) pretoze sa jednoducho musel. To je fyzika. Nemusim byt konstrukter aby som vedel ze je TOTALNE KRAVSKY NAPAD pichnut do poloautobusiku 1.6ku motor s dvomi turbami a nastavit tam 50.000km intervaly na oleje - CO IM SIBE ?! Vseobecne tieto lacnucne dodavky aj od Renaultu su konstruovane hrozne, nema to zivotnost, sere sa to pred dovrsenim 80.000km [!!!!] padaju na tom veci ktore su nepochopitelne konstruktersky odsrane,

je to proste TOTALNY KONSTRUKTERSKY HUMUS, nebral by som to. V porovnani s tym je Mercedesove Vecko absolutny zazrak, proste MA TOTALNE ODLISNE STAVANE KOMPONENTY pretoze sa nepredava "uz od 18.025 eur vratane DPH" ako Movano.

Ze je to nove auto a v zaruke ? Nepodstatne, ked stoji v autorizaku na dvore dva mesiace a nevedia ho opravit.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 16.01.2021 13:21, upravené celkom 1 krát.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Turbo niektorí tu v diskusii sa snažia povedať , že treba POČKAŤ a nevygrcať tisíce, ak nevieš či ťa najbližších pár rokov nebudú obracať vojaci na hranici okresu.
Prídeš do pokakanej dodávetelskej výroby automotive a na prvý pohlad vidíš že sa brutalne zmenila skladba komponentov a predávajú sa len zaocenaske nové autá. :4012: Každý si je sám strojcom svojho šťastia , ale zase nemajte klapky na očiach ludia. :300f:
Trucker : vitaj v klube - ako cez kopirák, len možno chudobnejšia verzia. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je v pohode, toto neriesime - ked sa autor temy rozhodol kupit masinu, asi vie preco. Ked nevie, ked nema pouzitie atd atd tak treba pomoc hladat v inom ustave.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano jasné, rovnako ako v inej téme treba si pozrieť moj podpis lol
Stále je to len výkrik do tmy, ako zobudiť neveriacich Tomášov, nech sa autor zastaví ja mu tých pár otcovských dám :4012:
Mám pocit ako by každému obyvatelovi SR písali stále bankári a ponúkali úvery (ako mne na emila). Doba je hnusná a stále sa nás niekto snaží presvedčiť aby sme svoje ťažko zarobené eurá splachovali v záchode. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Chlapci, budúci dôchodcovia, to si vážne myslíte, že keď prídete od lekára s infuzkou, lebo sa nebudete vedieť ani narovnat, či z dialyzy, či s vymenenymi klbami....

Že ešte budete mat chuť a silu behať po záhrade?? :40bd: :40bd:

Mat tak váš optimizmus.., normálne vám ho závidím..

P.S. Budeme radi, keď si na dochodku budeme môcť dovoliť luxus ísť k lekárovi.. lol

Trucker, nevedel som, že už nejazdís vonku.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ľuboš túto pracu robia štyri typy ľudí:
1 priklad ja, od mladosti som túžil byť v pohybe cestovať, neviem byť v uzatvorenom mieste zavod,firma office. Burlivak. Stredná škola mimo bydliska,potom chvíľku som vykonaval prax,potom ZVS,potom zavoznik,vodič, oženil som sa,práca vo velkoobchode,odtiaľ 25rokov som robil obchod, predajca,manager,riaditeľ oblasti, potom kríza, tak som oprášil doklady,reč AJ, a obehol som europu okrem portugalsko,a balkanu. Najviac sa mi páčila Škandinávia na 12 rokov, tz cestovateľ, viac menej beriem pracu ako splnený chlapčenský sen, tz nie som odkázaný ťahať nonstop, finančne som za vodou,neviem robiť na smeny 6-14,14-22/22-6 radšej zomriem
2 príklad vodiča, vyučený este tej zlej doby za mechanika opravara,traktoristu,vie robiť iba šoféra, tiež je za vodou, ale 10 rokov do dôchodku do farbiky určite nepôjde
3 príklad vodiča, nevyučený,exekútor aj na pravnukov ten do fabriky nemôže 700e málo, a aj dve karty a tri magnety zarobi 2000e,ale furt málo, vysoká spotreba piwje,wodka,tabacco a exekútor
4 príklad mladý chalan, sen sa rozplynie po dvoch troch mesiacoch nie je doma, keď aj zarobí vzťah nadviaže ,lebo keď cicu svrbi on nie je doma a keď pride domov tak už je vykefovana......
Takýto je život truckera. Teraz mám po 5 rokoch novú prácu, pôvodný majiteľ náhle zomrel,a v bývalej firme to stále nie je isté, skúšam to okolo komina. No uvidím, ešte celá dekada do dôchodku, covid,bolava chrbtica,okrem praxe som dennodenne 25 rokov som šoféroval osobaky, a 13 rokov kamiony. Mám taký malý ranč no uvidím. Ľubo si jeden z mála čo nepodceňujes vodičov mkd VĎAKA
:300f:
Chrbtica je sviňa, keď má robiť na cudzí penis tak bolí, ale na panskom grunte bolesť NEPOZNÁ :40bd:
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Si vynikajúci pozorovateľ a psychológ, vieš o tom?? :4012: :300f:
samaelz
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 06.01.2009 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samaelz »

Opäť vďaka za ďalšie informácie. Auta mam rad ale zasa nie som od fachu :-) ako najviac by mi sedelo niečo ako galaxi ale o 1 meter dlhsie (v minulosti možno garnd voager ? Ale ten sa uz nerobi predpokladám. )

Využitie auta je keď ideme cela rodina vrátane starých rodičov niekam. Aby sme nemuseli ist 2 autami. Co sa tyka využitia nebude to auto č.1 v rodine.

Rozpočet: nechcel by som prekročiť 45-50 t€
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

lubos zimovcak napísal:Si vynikajúci pozorovateľ a psychológ, vieš o tom?? :4012: :300f:
Ďakujem za postreh,robil som prakticky od 19 roku svojho zivota stále skupinára,potom to bol predak,majster,terazky team leader. Až po oblastného šéfa. V roku 2007 sa objavila v našom teame téme kríza v USA,zrušili office v Prahe,presunuli ho v rámci úspor do Pešti, centrálny sklad z D. Krškan premiestnili do Prahy, tam sme smerovali objednávky aby sa o tri štyri dni dostal tovar do KE,MI,HE,PO nonsens, z Nitry sa objednávka drogérie do 12.00 vyvážala večer firmou Bentra,a ráno do 24 od objednania drogérie je zákazník mal vo ZVOS Michalovce. To bol spúšťací mechanizmus aby som zmenil lokal. Sused v NR pracuje na kamióne ma pozval pozrieť akú mu Peter pridelil supravu a mne viac nebolo treba. Financie nehrali úlohu, dcéra bola na VŠ SPU,tak reku vyvetrať hlavu po 15 rokoch manažéra /v predošlom príspevku preklep/. A vetram si ju 13ty rok.

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných