Pomoc s výberom auta

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

papo324
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 08.04.2022 07:32
Zdieľať na Facebook

Pomoc s výberom auta

Príspevok od používateľa papo324 »

Dobrý deň. Chcem si kúpiť nové auto ale vôbec sa v autách nevyznám.

Typ : crossover, suv.
Budget : 20 000€

Pozeral som Dacia duster, hyundai kona, ssangyong tivoli, korando. Ale absolútne neviem ktoré by bolo lepšie a oplatilo sa viac. Poprípade je niečo lepšie? Nepotrebujem nejakú extra výbavu. Jednoducho niečo sa oplatí za tie peniaze. Ďakujem za každú pomoc s výberom!
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc s výberom auta

Príspevok od používateľa Pilotek »

Aspoň napíš, ako sa bude auto prevažne využívať (napr. či bude prevaha krátkych jázd po meste, alebo skôr denné dochádzanie do práce 10-20-30-50km, po okreskách, alebo po diaľnici, či pravidelné dlhé rýchle diaľničné štreky, či len vodič a spolujazdec/deti, alebo plno obsadené/naložené...) a ako dlho ho plánuješ vlastniť.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc s výberom auta

Príspevok od používateľa pidizvi »

ked sam nevies, co od toho auta cakas, tak ako mozes porovnavat jednotlive vozy, ze ktore lepsie splni tie nezname kriteria?

Ale povedzme, ze ja som takto pozeral duster a bolo to sklamanie. Otvorenie dveri, sadnutie na sedadlo a posunutie sedadla, tak hned ti je jasne, ze sa setrilo. A brutalne.
Ako keby to bol voz stale v zaklade za 10 tisic, tak ok, ale oni za to pytaju s klimou tusim 16 tisic a nevyberies si ani farbu, iba biela v cene, ostatne priplatok.
A curacik v predajni sa este tvari, ze podpiste este dnes, lebo viete ako, ceny mozu ist hore a mozno ta cakacia doba nebude 6 mesiacov ale 10.
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc s výberom auta

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

No lenže čuráčik mal zrejme pravdu...
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc s výberom auta

Príspevok od používateľa prioritasko »

16 litrov za rumunsky karton v zaklade?
To mi pride fakt ze dost.
Naposledy upravil/-a prioritasko v 11.02.2023 23:52, upravené celkom 1 krát.
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc s výberom auta

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

V porovnaní s čím? S tým koľko stál pred x rokmi alebo v porovnaní s tým koľko stojí konkurencia dnes?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc s výberom auta

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico - najlepšie je prerátať si ako dlho musím ja konkretne robiť na danú sumu a potom sa zamyslieť čo za to dostanem. lol
Kto aj po aplikácii tohto riešenia má naďalej chuť na nový výrobok - tak alebo kradne, alebo mu straší vo veži. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc s výberom auta

Príspevok od používateľa pidizvi »

ano, s tym curakom to vyznieva mimo kontextu, v tomto asi aj mal pravdu.
Predchadzalo tomu vsak to, ze som si pozrel stranku daneho predajcu tuto:
https://vyhladavanie.noveauto.sk/autostyl-bratislava/

Vravim si, super, maju skladom asi 5 takych, ake pozeram, staci vybrat farbu.
Napriklad toto:
https://dacia-duster.noveauto.sk/dacia- ... 75760.html
"predpokladaný termín dodania je marec 2022", tak asi som mal stastie, ze ich prave dostali, sory jako kupujem nove auto prvykrat v zivote. Takze idem tam hned zajtra, pripraveny podpisat, ked ma nic neprekvapi...
Lenze kokot, curacik hovori, ze neee to asi kolega zabudol stiahnut z ponuky, to uz nemame. Nemali dokonca ani ziadny na predvadzaciu jazdu s tymto motorom. A potom mi zacal rozpravat o tom, ako mam podpisat cim skor, lebo sa cakacia doba bude mozno predlzovat.
A dnes po mesiaci tam stale tieto iste vozy svietia, v inzerate s VINkami, odfotene pred predajnou... tak kolega asi stale zabudol stiahnut z netu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc s výberom auta

Príspevok od používateľa mhlavaty »

oco13 napísal: 08.04.2022 23:33 Cico - najlepšie je prerátať si ako dlho musím ja konkretne robiť na danú sumu a potom sa zamyslieť čo za to dostanem. lol
Kto aj po aplikácii tohto riešenia má naďalej chuť na nový výrobok - tak alebo kradne, alebo mu straší vo veži. :4012:

oco na tej myšlienke niečo je.Nekradnem,nič nemám zadarmo,zákup auta ma stojí čas ktorý musím tráviť prácou kedže nedávajú zadarmo.Veľa času.Na čo to vôbec potrebujem ? Ja ...celkom som zabudol,asi aby mi to zobralo riť kamsi,niečo donieslo alebo odnieslo.Punktum...vybavené,preč od toho krámu.Na to aby ten krám fungoval a svoje úkoly splnil je nutné čo ? stačí si zodpovedať túto základnú otázku. Je dané tak asi na 99.99% že len o túto potrebu nejde,celá rozprava by vyzerala inak.
Človek sa na rodinnej svadbe stretne z ľudmi kde každý na niečom prišiel.uprostred zábavy a veselice ani pán boh neuhádne kto prišiel favoritom,kto medvedom,akosi dôležité je iba že je tam a celá spoločnosť ako kolektív zhora serie na to kto s čím.Je asi dosť zbytočné sa zaoberať podobnými problémami ak je výsledkom tak dobrej rady ako aj zlomyselnej rady vždy to isté...peňaženku otvára a teda pracovať na dôsledkoch bude gazda,a nikto z fóra
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc s výberom auta

Príspevok od používateľa autolaik »

Uz mi to neda a musim napisat nazor,recnicku otazku. Preco na moto fore kde sa konkretne niekto pyta na auto ktore chce kupit tak nie raz,nie dva krat ale ak by som pozrel snad od vzniku dostane prehovorenie do duse preco mina tolko penazi za to a to, kolko na to musi robit,tam sa samozrejme hned treba pochvalit ako je ta osoba rozumnejsia a skromnejsia a zaroven urazit dotycneho ze je somar ze chce minut na blbe auto tolko penazi.

Milan zopakujem Tvoje slova co si x krat pisal.... preco riesite osobu pytajuceho sa a nie otazku na ktoru sa pyta. Ked niekto chce nieco kupit tak bud poradim alebo mlcim...a nie prehovaram do duse aby nekupoval.... neprisiel sa radit ,chlapi mam kupit duster alebo detom desiatu do skoly a pod.
Je to jeho rozhodnutie,jeho odrobene peniaze,jeho buduce starosti,iba jeho a jeho..nie naše.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc s výberom auta

Príspevok od používateľa oco13 »

Skúsim nerečnícky vysvetliť
Pozeral som Dacia duster, hyundai kona, ssangyong tivoli, korando. Ale absolútne neviem ktoré by bolo lepšie a oplatilo sa viac.
On sa nepýtal na konkretneho Dustera, on pozeral xy začiek na kilometre vzdialených od seba.
Preto mu väčšina starších ludí povie (alebo nepovie, ale si to myslí) že je trkvas - pretože sa pozerajú okolo seba a vidia aký je svet v ktorom žijeme. Pred 50 rokmi ak by s takýmto niečím prišiel 40 ročný synáčik za 60 ročným tatkom tak by dostal jednu spakruky a bolo by vybavené. Lenže - doba sa zmenila - ale ludia bohužial nie. Majú ako sa teraz hovorí -"iné priority"
Internet je sice fajn a populárny, ale pre rady sa tam nechodí. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc s výberom auta

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

oco13 napísal: 09.04.2022 17:20 Preto mu väčšina starších ludí povie (alebo nepovie, ale si to myslí) že je trkvas
Lenže je to presne tak ako napísal už autolaik - píše to človek, ktorý iných za to kritizuje. Čiže ako už nespočetnekrát si zasa raz nakakal do pusy. Musím takto lebo tento strážca morálky a najväčší mravokárca posiela výstrahy za každú sprostosť. Keby sa tak niekedy skúsil pozrieť do zrkadla... :::
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc s výberom auta

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico to nebola reakcia na nikoho odpoveď, ale vysvetlenie - čo si JA myslím, prečo sa dočkal zadávatel takýchto odpovedí - nie p.Hlavatý, ale vlastne každý mu povedal že nevie čo chce.
A pre tých čo nevedia čo chcú je jedno pekné slovenské príslovie - bolo somárovi dobre, išiel sa na lad šmýkať. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc s výberom auta

Príspevok od používateľa prioritasko »

Kebyze idem kupovat auto,tak si kupim poctive auto a nie nejaky oturbeny litrovy trojvalcek za 20 litrov
Kupil by som toto a zvysok si necham na benzin.
Chcel som napisat aj na servis,ale kto vie s cim ma tu cest ,tak pochopi.
https://auto.bazos.sk/inzerat/135711434 ... pg-4x4.php
Poctive japonske auto se vsim vsudy.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc s výberom auta

Príspevok od používateľa Moonshine »

Hjundaje sú momentálne najlepšia volba pre masy. Či už i20, i30, kona, tucson.
Oproti hentým dvom už len spotrebou.
Aby v Dacii žralo 1.0 cez 8 lotrov tak to nie.
Ani LPG to nezachráni

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: rastislavgregor695 a 14 neregistrovaných