Pomoc s vyberom auta

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
jankohrasok
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09.03.2008 19:48
Zdieľať na Facebook

Pomoc s vyberom auta

Príspevok od používateľa jankohrasok »

Zdravim, kupujem si svoje prve auto.
Rozpocet do 200.000,- Sk.
Chcem kvalitne auto (najlepsie z koncernu VW).
Zatial som rozmyslal medzi:
Octavia 1.6i (rv 98-2002)
Audi A4 1.8T (pripadne aj s Quattrom) rv 98-01
Pripadne prosim navrhnite ine.

Dolezita je aj spotreba, auto bude jazdene prevazne na kratke vzdialenosti a po meste, takze diesel asi nepripada do uvahy.

Vdaka vsetkym za rady.
A este, oplati sa dovoz alebo nie? Pri tychto autach.
K-taxi
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 14.01.2008 14:21
Zdieľať na Facebook

Zdravim

Príspevok od používateľa K-taxi »

No ako pisete, ze auto potrebujete hlavne do mesta a nakratke vzdialenosti, tak Octavia 1.6 nie je moc dobra volba a Audi uz vobec nie, ved stym autom budete viac na pumpe ako jazdit. Obe maju spotrebo okolo 9litrov v meste. Ja by som navrhoval, ked uz mam brat ohlad aj na cenu a kvalitu VW, tak Fabia 1.2 HTP je typicke mestske a inteligentne nenarocne na prevadzku auticko. Spotreba je dobra okolo 5.8lit. a aj poistka je mala. Treba brat do uvahy vsetky tieto faktory ak chcete jazdit aj ekonomicky. Alebo potom Seat Cordoba 1.2, tieto auta su fakt nenarocne a uplne spolahlive.
Papek23
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 21.10.2007 21:00
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc s vyberom auta

Príspevok od používateľa Papek23 »

no ja si tiez myslim ze octavia do mesta nieje a este 1.6 co zerie aj travu vedla cesty:-).svagor ju ma a vacsinou po meste len a pod 10 problem dokonca uz mal aj v zime cisto len mesto 12 cize to mozes chovat radsej 1.8 turbo a budes na tom istom mozno este lepsom.
Robie20
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:02
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc s vyberom auta

Príspevok od používateľa Robie20 »

Podla mna si kup hondu civic 1,5vtec,resp. eko verziu a budes jazdit za nieakych do 8lv meste spolahlivost vysoka,a ked budes potrebovat ist mimo mesta tak super vozenie za pomer cena kvalita.
cierny99
Príspevky: 453
Dátum registrácie: 10.03.2008 17:58
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc s vyberom auta

Príspevok od používateľa cierny99 »

Ta honda Civic 1.5 vtec nie je zly napad. Je to dost spolahlive a vykonne auto a s dielami a servisom tiez nebudes mat problemy. Mozno sa skus sa poobzerat aj po Forde Focus 1.4 16V. Je dost spolahlivy a technicky aj vyspely. Vecsie objemi motorov do mesta nekupuj. Ta 1.6 respektive 1.8 T si v meste a na kratke vzdialenosti vypyta malokedy pod 11.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných