Pomoc pri výbere prvého auta

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fuxx0
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 01.07.2019 13:12
Zdieľať na Facebook

Pomoc pri výbere prvého auta

Príspevok od používateľa fuxx0 »

Zdravím všetkých,
obraciam sa na Vás s prosbou o radu pri výbere auta. Keďže to má byť moje prvé auto tak mi príde logické aby som sa obrátil na Vás na tomto fóre, pretože viete podať autentické informácie, nakoľko pravdepodobne každodenne používate auto tejto značky.
Som rozhodnutý teda dúfam Very Happy vziať Civic-a 9. generácie avšak pri výbere motora som na vážkach. Keďže je v ponuke 1.4 a 1.8 tak by ma zaujímalo či je veľký rozdiel v dynamike motora. Keďže som sám tak až tak ten výkonový deficit by zrejme nevadil, avšak výkon v zálohe zrejme nie je zlý (pre prípad keď človek časom bude mať vlastnú rodinu resp. keď sa vyberie niekam na výlet s partiou či s rodinou). Väčšinou budem jazdiť v meste a na okreskách (jazdím dosť na bicykli a teda auto by slúžilo ako transport na nové miesta, výlety a pod.) a týždenne raz resp. raz za dva týždne domov k rodičom čo je nejakých (90km – 30km diaľnica a zvyšok okresky). Práve praktickosť auta, sklopené zadné sedačky a samotný kufor je to čo ma velice zaujalo a samozrejme dobré meno značky.
Druhá moja otázka je ohľadom korózie týchto aut, nakoľko v rôznych fórach toho popísali všetko možné, že japonské značky sú náchylné na koróziu. Je to prosím Vás tak?
Ďakujem za akúkoľvek Vašu reakciu.
P.S. Celkom sa mi pozdávajú aj Aurisy ale viac som naklonený k Civicu.
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc pri výbere prvého auta

Príspevok od používateľa Moonshine »

Hondy naposledy hrdzaveli do roku 2002.
Aurisy už vôbec nie.
74kw pri váhe 1400kg nieje nič moc no...
Radšej 1.8 alebo 2.2 cdti
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc pri výbere prvého auta

Príspevok od používateľa oco13 »

Sedliacky rozum mi hovorí, že prvé auto treba vyberať s prihliadnutím na jeho velmi krátku životnosť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc pri výbere prvého auta

Príspevok od používateľa Dep »

velmi dobry vyber. Civic urcite s 1.8 103kw, o par rokov budeme spominat na posledne trvacne atmosfericke motory a tento urcite bude jeden z nich.
Auris/Corolla 1.6
Fiat Tipo/starsi Bravo 1.4
Mazda 3 2.0 asi bude drahsia

Honda a jej antikorozna ochrana je podla mna na uz podobnej urovni ako zvysok automobiloveho sveta - mizerna. Treba sa tomu povenovat po kupe, stoji to 350-400e a je pokoj na par rokov.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
fuxx0
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 01.07.2019 13:12
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc pri výbere prvého auta

Príspevok od používateľa fuxx0 »

oco13 napísal: 17.01.2022 10:32 Sedliacky rozum mi hovorí, že prvé auto treba vyberať s prihliadnutím na jeho velmi krátku životnosť.
Myslíte to tak, že ako prvé auto je zbytočne tak relatívne drahé kupovať? Plánujem si ho nechať min 5 - 7 rokov.
fuxx0
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 01.07.2019 13:12
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc pri výbere prvého auta

Príspevok od používateľa fuxx0 »

Moonshine napísal: 17.01.2022 10:03 Hondy naposledy hrdzaveli do roku 2002.
Aurisy už vôbec nie.
74kw pri váhe 1400kg nieje nič moc no...
Radšej 1.8 alebo 2.2 cdti
Pre ten dieslak ale asi tie krátke mestské trasy nerobili dobre, či ? Keď týždenne raz resp. raz za dva týždne okolo 200km tam aj späť prevetrám tak by ten dpf filter sa dokázal regenerovať ?
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc pri výbere prvého auta

Príspevok od používateľa Dep »

japonske auta sa kupuju hlavne kvoli benzinovemu motoru. Ak chces silou mocou diesel, tak treba popozerat europske znacky - tam mas vyber na desiatky stran.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc pri výbere prvého auta

Príspevok od používateľa oco13 »

Plánujem si ho nechať min 5 - 7 rokov.
A dokážeš si naplánovať aj nehody a škodové udalosti?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fuxx0
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 01.07.2019 13:12
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc pri výbere prvého auta

Príspevok od používateľa fuxx0 »

Dep napísal: 17.01.2022 12:42 japonske auta sa kupuju hlavne kvoli benzinovemu motoru. Ak chces silou mocou diesel, tak treba popozerat europske znacky - tam mas vyber na desiatky stran.
aby sme si ujasnili mám záujem o benzín a príde mi to aj rozumnejšie, nakoľko by som jazdil krátke trasy a lacnejšie na údržbu.
fuxx0
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 01.07.2019 13:12
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc pri výbere prvého auta

Príspevok od používateľa fuxx0 »

oco13 napísal: 17.01.2022 12:43
Plánujem si ho nechať min 5 - 7 rokov.
A dokážeš si naplánovať aj nehody a škodové udalosti?
súhlasím s Vami to sa nedá naplánovať. Lenže do staršieho auta by som musel časom iste viac peňazí investovať (nehovorím, že do novšieho netreba).
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc pri výbere prvého auta

Príspevok od používateľa ivko1 »

Aby si nebol niekedy prekvapený čo sa týka investícií do opráv novšie vs staršie auto.
Novšie autá majú určite viac kurvítok a každé kurvítko niečo stojí.
Výber motora 1.4i vs 1.8i - tu platí zásada nikdy nekupovať najslabšiu ponúkanú verziu, lebo stačí to tak s vodičom za volantom, každú dalšiu osobu je cítiť a pocítiš to aj u 1.8i
Vieš prečo nevyrábajú slabšiu variantu od 1.4i? No preto, lebo tá 1.4i je na hrane a isť nižšie by bolo choré
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc pri výbere prvého auta

Príspevok od používateľa pidizvi »

ta 1.4 je v skutocnosti iba 1.339 l, cize zaokruhlovanim je to 1.3. Ale to je jedno, vykon tam je.
Na internete kazdy kupuje a odporuca osemvalce, ale v skutocnosti jazdi htp v plyne. Staci pozriet spotreby, ta 1.8 pojde v priemere o liter drahsie a zdaleka to nie je zabavne auto.
Planovat cesty s rodinou a civicom by sa dalo, ak uz nie je kocik.
Na cestovanie by som bral nieco vacsie, kde dam bike bez demontaze kolies a kde sa pripadne vyspim.
Ides dat minimalne 8 tisic za 10 rocne auto, ja by som ako prve kupil nieco lacnejsie, kde budem poslednym majitelom. Pojazdim, zistim, co mi nevyhovuje a za par rokov kupit nieco ine.
fuxx0
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 01.07.2019 13:12
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc pri výbere prvého auta

Príspevok od používateľa fuxx0 »

ivko1 napísal: 17.01.2022 21:03 Aby si nebol niekedy prekvapený čo sa týka investícií do opráv novšie vs staršie auto.
Novšie autá majú určite viac kurvítok a každé kurvítko niečo stojí.
Výber motora 1.4i vs 1.8i - tu platí zásada nikdy nekupovať najslabšiu ponúkanú verziu, lebo stačí to tak s vodičom za volantom, každú dalšiu osobu je cítiť a pocítiš to aj u 1.8i
Vieš prečo nevyrábajú slabšiu variantu od 1.4i? No preto, lebo tá 1.4i je na hrane a isť nižšie by bolo choré
áno s tým musím súhlasiť, že keď niečo je novšie tak to automaticky neznamená ešte, že je to bezporuchové a pod. Žiaľ tých 1.8 na trhu moc nie je zrejme aj kvôli tomu čo spomínate.
fuxx0
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 01.07.2019 13:12
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc pri výbere prvého auta

Príspevok od používateľa fuxx0 »

pidizvi napísal: 18.01.2022 08:22 ta 1.4 je v skutocnosti iba 1.339 l, cize zaokruhlovanim je to 1.3. Ale to je jedno, vykon tam je.
Na internete kazdy kupuje a odporuca osemvalce, ale v skutocnosti jazdi htp v plyne. Staci pozriet spotreby, ta 1.8 pojde v priemere o liter drahsie a zdaleka to nie je zabavne auto.
Planovat cesty s rodinou a civicom by sa dalo, ak uz nie je kocik.
Na cestovanie by som bral nieco vacsie, kde dam bike bez demontaze kolies a kde sa pripadne vyspim.
Ides dat minimalne 8 tisic za 10 rocne auto, ja by som ako prve kupil nieco lacnejsie, kde budem poslednym majitelom. Pojazdim, zistim, co mi nevyhovuje a za par rokov kupit nieco ine.
je pravda na vek auto je relatívne drahé no zrejme existuje dôvod prečo držia cenu tie autá. Keď to porovnám so Škodou Octavia II FL tak až tak drahé mi to nepríde nakoľko mne tie ceny Octavii prídu neskutočne premrštené ;-(. Celkom začínam byť zúfalý či vôbec ísť do toho alebo radšej nie.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc pri výbere prvého auta

Príspevok od používateľa Dep »

posledne mesiace je velmi zla doba na kupu auta, ostava sa len prisposobit. Nove auta nie su, a ked su, tak sli hore pausalne o 3-4000 EUR a toto riadne zamavalo s jazdenkami. Spolahlive a relativne jednoduche auta si drzia majitela a pri predaji si drzia cenu, toto platilo stale, teraz to plati dvojnasobne. A ani nehovorim o dobe, ktora nas caka, ked uz nove auto bez pomocnej elektrifikacie sa nebude dat kupit.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných