Pomoc pri výbere auta

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
7Daewo7
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25.02.2017 09:59
Zdieľať na Facebook

Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa 7Daewo7 »

Zdravím, potreboval by som nejako zmysluplne poradiť pri výbere auta v horizonte okolo 3000eur. Momentálne vlastním Megana 1.6 benzin 66kw 97r a využívam ho do práce tam a späť nejakých 10 kilometrov, do mesta niečo vybaviť a tak, tak raz za týždeň trasa nejakých 60 kilometrov a keď je čas tak nejaký výlet od 50 do 200 kilometrov, pripadne aj viac keď bude príležitosť. Ročne najazdím cca 10 tisíc km. Mal som možnosť jazdiť aj na Passate B5.5 1.9TDI 96kw a uchvátilo ma najmä to zrýchlenie z nízkych otáčok, prijateľná spotreba a vzhľad. Na Megane oceňujem hlavne že sa rýchlo nahreje a náklady na opravy sú minimálne. Na diesle je zase riziko turbo, vstreky, zotrvačník a podobne veci. Čo sa týka výbavy tak by som chcel automatické okná a klimatizáciu, palubný počítač, vyhrievanie predného skla, vyhrievanie sedaciek poteší no nie je to nutné, dobré audio a manuálnu prevodovku. Mám možnosť kúpiť Superb 1.9TDI 96kw r2005 za 3000eur len ten diesel asi nevyužijem a odradzaju ma väčšie náklady oproti spotrebe. Existuje niečo také čo by bolo živé, dobre vyzerajúce ako ten passat a vydržalo by to čo najdlhšie pri nízkych nákladoch ako benzin pri prijateľnej spotrebe za tú cenu alebo ešte počkať a našetriť viac? Ďakujem za každú radu.
Naposledy upravil/-a 7Daewo7 v 25.02.2017 12:29, upravené celkom 1 krát.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Superb 2005 1.9tdi 96kw za 3000€ je velmi nizka cena. Nebude to odrb? Ak nie a mas na dpsah udrziavanu jazdenku v dobrem stave za lacny peniaz, tak sa na ine nehladí.
7Daewo7
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25.02.2017 09:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 7Daewo7 »

Tak je to sused od vedľa a znížil cenu aj kvôli tomu že sa poznáme, pôvodne chcel 3500. Dnes už ťažko niekomu veriť. Len či ten diesel využijem, a má to cez 300 tisíc najazdené..
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pozri po čom idú iné autá a vieš na čom +- si...

Nikto len tak pre modré oči nepredáva auto pod cenu, každý by chcel za svoju jazdenku dostať čo najviac, za lacno sa predávajú len vyjazdené šopy
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ak je ten sused prvý majiteľ, kilometre sú poctivé, auto dostalo čo malo, smelo kúp. No ak nie, alebo si nie si istý, bez obhliadky z dobrým mechanikom určite nekupuj.
7Daewo7
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25.02.2017 09:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 7Daewo7 »

Prvý majiteľ nie je, a na stránke overenia emisnej kontroly chýba prvá kontrola ktorá sa vykonáva po 4 rokoch.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných