Pomoc pri kupe prveho auta

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

<t>Ake prve auto?</t>

Fiat Punto II
25
54%
Peugeot 2O6
5
11%
Renault Clio/Thalia
3
7%
Skoda Fabia
13
28%
 
Celkom hlasov: 46

Sandens
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 07.05.2010 16:05
Zdieľať na Facebook

Pomoc pri kupe prveho auta

Príspevok od používateľa Sandens »

Dobry den. Idem si kupovat svoje prve auto do 2500e. Rozmyslam nad Fiat Punto II 3/5 dv. 1.2 16v 59kW
Peugeot 206 3dv. (skor 1.4 ako 1.1)
Renault Clio/Thalia
popripade Skoda Fabia (ked tak 1.4 50kw alebo 55kW ale zevraj dost zere v porovnani s ostatnymi autami, alebo 1.2 ale ten moc ludi nechvali)
Ktore z tichto aut by ste mi poradily? Ktore z nich je najlepsie vzhladom na kvalitu/cenu nahradnych dielov/spotrebu (ta je dost dolezita lebo som student a kazde e sa zide)/a aj vykon (nechcem s autom pretekat ale mam v plane nejake tie dlhsie presuny po dialnici tak aby to auto zvladlo). Ako su na tom tieto auta s vnutornym priestorom (ja mam cez 185cm a vzadu by sedeli iba osoby okolo 170cm)???
adrian69
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 01.08.2006 19:03
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc pri kupe prveho auta

Príspevok od používateľa adrian69 »

Sandens napísal:Dobry den. Idem si kupovat svoje prve auto do 2500e. Rozmyslam nad Fiat Punto II 3/5 dv. 1.2 16v 59kW
Peugeot 206 3dv. (skor 1.4 ako 1.1)
Renault Clio/Thalia
popripade Skoda Fabia (ked tak 1.4 50kw alebo 55kW ale zevraj dost zere v porovnani s ostatnymi autami, alebo 1.2 ale ten moc ludi nechvali)
Ktore z tichto aut by ste mi poradily? Ktore z nich je najlepsie vzhladom na kvalitu/cenu nahradnych dielov/spotrebu (ta je dost dolezita lebo som student a kazde e sa zide)/a aj vykon (nechcem s autom pretekat ale mam v plane nejake tie dlhsie presuny po dialnici tak aby to auto zvladlo). Ako su na tom tieto auta s vnutornym priestorom (ja mam cez 185cm a vzadu by sedeli iba osoby okolo 170cm)???
Na ten účel by som vybral niečo vačšie ktoré je komfortnejšie a hlavne bezpečné. Ćo tak Octavia alebo P 307 s tvojou výškou by som vybral z týchto. Tie tvoje varianty sú skôr do mesta a preto majú aj slabý motor lebo tam to stačí.
Sandens
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 07.05.2010 16:05
Zdieľať na Facebook

prve auto

Príspevok od používateľa Sandens »

Aby som bol teda presnejsi. S autom budem chodit prevazne po meste, respektive iba do skoly do BA a ja som z PK plus keby sa dalo tak by som rozvazal pizzu :). A to s tou dialnicou som myslel tak ze v lete pozriet do ciech, rakuska a mozno chorvatska. Inac iba do skoly a domov + brigada
mahmed
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 08.02.2009 21:38
Zdieľať na Facebook

Re: Pomoc pri kupe prveho auta

Príspevok od používateľa mahmed »

adrian69 napísal:
Sandens napísal:Dobry den. Idem si kupovat svoje prve auto do 2500e. Rozmyslam nad Fiat Punto II 3/5 dv. 1.2 16v 59kW
Peugeot 206 3dv. (skor 1.4 ako 1.1)
Renault Clio/Thalia
popripade Skoda Fabia (ked tak 1.4 50kw alebo 55kW ale zevraj dost zere v porovnani s ostatnymi autami, alebo 1.2 ale ten moc ludi nechvali)
Ktore z tichto aut by ste mi poradily? Ktore z nich je najlepsie vzhladom na kvalitu/cenu nahradnych dielov/spotrebu (ta je dost dolezita lebo som student a kazde e sa zide)/a aj vykon (nechcem s autom pretekat ale mam v plane nejake tie dlhsie presuny po dialnici tak aby to auto zvladlo). Ako su na tom tieto auta s vnutornym priestorom (ja mam cez 185cm a vzadu by sedeli iba osoby okolo 170cm)???
Na ten účel by som vybral niečo vačšie ktoré je komfortnejšie a hlavne bezpečné. Ćo tak Octavia alebo P 307 s tvojou výškou by som vybral z týchto. Tie tvoje varianty sú skôr do mesta a preto majú aj slabý motor lebo tam to stačí.
307 alebo Oktáviu pri rozpočte 2500€? HA Ha ha...Ja by som šiel zrejme do Fábie. Je to síce maximálne všedné auto, ale sú známe všetko jeho chyby, choroby...ale zas servis je lacný, opraví ti to každý Janko v hornej dolnej. Zober 1.4 radšej ako 1.2, i keď pri troške fantázie má 1.2 "pekný" zvuk, do rýchlosti 40km/h. Aspoň mi to tvrdia niektorí. 1.2 bude potrebné točiť, a na tie diaľnice, no neviem neviem. Ale keby si mám vyberať v cene 2500 +- "srdcom", vyberiem 1.2 Sporting. Je to 6kvalt, pravdepodobne žihadielko. Aj na rozvoz pizze by to bolo šikovné. Ale s Talianmi nemám skúsenosti, len s koncernom.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Tak ako písal Adrian-OCTAVIA... :2f93: s tých ktoré si si vybral ani jedno...to už potom radšej japonca...
duro8
Príspevky: 632
Dátum registrácie: 26.02.2007 15:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duro8 »

...jednoznačne Fiat Punto 2, ale nie 16 V ale 8 V.....velmi nízka spotreba v meste a ten motor je riešený tak, že ked sa ti napr. roztrhne rozvod tak nič sa nedeje...... prečitaj si aj toto..... http://auto2.lidovky.cz/clanek_lidovky. ... lanek=1109

len jedna vec pri kupe skontrolovat servo riadenie (motorček) jedine to odchadza.....
blahoe
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 06.01.2009 14:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blahoe »

osobne som mal Punto II benzín aj diesel(mojim favoritom je JTD) benzínový 1.2 je dosť slabý a nie velmi vydarený motor-priestorovo je to vynikajúce auto
-mal som aj P 206 1.9 Diesel aj 1.2 benzín-diesel žerie 5l nafty ale benzín 7-8 benzínu a nevládze
-a mal som aj SAXO 1.4 benzín-to vládze ale 8 l benzínu
Všetky autá som používal v meste(Nitra) ak chceš dobrú spotrebu kupuj diesel a nie benzín -ja viem všetci tvrdia že ich auto žerie 5l benzínu,ale nezabúdaj ,že ho chcú predať-klamú
Ja Ti odporúčam P 206 1.9 D a nie HDi-HDi bývajú poruchové.Ak chceš žihadlo tak Punto JTD-v tom autíčku drieme diabol pri spotrebe 5 l-na benzíny sa vy.......
Môj favorit na spotrebu a servis je P 206.
Favoritom v oblasti vnútorný priestor je Punto II.
Každé auto ktoré budeš chcieť kupovať daj na diagnostiku - vyzerá to byť velká investícia ,ale oplatí sa vedieť či máš v poriadku elektronické systémy na aute.
Tak vela šťastia.
Naposledy upravil/-a blahoe v 29.09.2010 20:51, upravené celkom 1 krát.
jurigad
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

Určite Punto, za tie peniaze , ktoré chceš investovať kúpiš pekné ... Nemám rád Fiaty , ale toto je OK, majú ho všetky ženy v mojom okolí a je to relatívne spoľahlivé auto s lacnou údržbou.
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

osobne by som volil medzi puntom 2 a fabiou....a motory asi tie 1,2 u oboch....su sice slabe ale zato aspon ako tak ekonomicke v meste. fabia 1,2 v meste do 7l a 1,4 klasicka okolo 8,5 ked jazdis tak normalne. Pokial mas len 2500€ tak budes musiet poriadne vyberat z ponuky a nezabudaj si odlozit este dalsich aspon 500 na servis radsej. A rovno ti poviem za 2500 nejake extra velke zazraky necakaj.
zbazin
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 19.05.2010 01:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zbazin »

Siel by som do Fiata Punto, znamy ho mal a bol nadmieru spokojny. Pouzival ho aj pre pizzerku. Tazko sa s nim lucil, a verim ze terajsiemu majitelovi sluzi tiez skvele.
misko122
Príspevky: 654
Dátum registrácie: 25.05.2008 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misko122 »

megane 1,4 70kw rok 2000..kupis v pohode za tu cenu..priestranne,pohodlne,bezpecne velky kufor a spotreba do 7..kamos mal 1,6 a tam sa dalo jazdit za 7L..
odporucam chod sa aspon pozriet na takeho megana a podla toho sa rozhodnes vyber si nejaky zachovaly kus,je ich dost a chod pozriet..
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

ak sa rohodnes pre fabiu tak sa vyhni motoru 1,2 HTP
http://www.cimbu.cz/clanky/auto-moto_htp.pdf
a ber radsej s motorm 1.4 Mpi alebo 1.9 TDi , SDi :zg282:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
donmartin
Príspevky: 536
Dátum registrácie: 25.06.2007 12:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa donmartin »

Na punto a fobiu zozenies diely lacnejsie ako na renaulta alebo pezota
F(o)biu by som skor nebral ako bral(moj nazor-absolutne sa mi nepaci to auto),1,4 16V ma v meste vecsiu spotrebu-skus najst nejaku s LPG
Ak budes jazdit prevazne mimo mesta skus pouvazovat nad dieslom.ak prevazne mesto tak jednoznacne benzin.(donaskova sluzba a diesel...hmmm co ja viem?asi blbost...)
a na renaulta alebo pezota zabudni...
takze vyberaj-skoda alebo fiat?
-Ak sa rozhodnes pre fobiu,tak 1,4 16v alebo 1,9SDI/TDI... urcite nie 3 valce-htp=hovno to potiahne
-Ak punto,tak nie 1,2 16V-radsej 8ventil 60koni,hladky diesel 60koni alebo JTD 80koni.
mozno by takato kombinacia nebola zla pre teba: http://fiat-punto.autobazar.eu/12-acti ... 38055.html
Sandens
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 07.05.2010 16:05
Zdieľať na Facebook

prve auto

Príspevok od používateľa Sandens »

Takze:
Octavia neviem neviem ci do 2500e najdem Octaviu s malo nabehanymi km a s rokom vyrobi nad 2000 (to je dalsie moje kriterium) a ci tu 55kW 1.6 uzivim
Punto preco radsej 8v ako 16v co som cital tak vela ludi chvalilo skor 16v ze ma mensu spotrebu a ze je zivsie ako 8v. Nad 1.9 JTD tiez rozmyslam ale ked sa nieco pokazi na diesly tak to bude drahsia oprava ako na benzine. A co som sa dopocul tak taliansky diesel ma problem startovat v zime. Najviac by som chcel 1.2 sporting ale tich je s malo km v mojej cene malo, alebo 1.9 JTD sporting len ten by uz asi na rozvoz pizze nebol dobry ( to by bolo stale iba nastartovat a hned zhasnut motor takze by sa motor ani nezahrial)
Bravo/Brava tiez som rozmyslal ale neviem este kuknem par kuskov ale to uz je starsie auto
Megane ten som chcel povodne ale je to konstrukcne stare auto
oldoss
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.09.2008 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oldoss »

Ja mam Punto 1.2 16V Sporting. Som celkovo s tymto "mrnosom" spokojny. Priestoru v aute je celkom obstojne. Tieto 16V su urcite zivsie ako 8V. Ked hu kupis das vymenit rozvody za 150 evri a frcis si. Jedina bolest tychto motorov je, ze raz za cca 100-150 000 Km prdne tesnenie pod hlavou. Ale tak neni to taka palka aby clovek mal hlavu v smutku. Vymenis a frcis si dalej. Tiez pozor na elektricke servo lubi sa ku...t. Ale je tu par ludi co ti to opravia za par supov. Inak tie auta nemaju nejaku zvlastnu chorobu. Vybavovo sa na tieto auta zo spominanych asi tazko nieco chyta. Ale zase najdu sa kusi. A auto vyberaj podla stavu nie podla kilometrov. Priklad co tymto dvom chyba.
http://fiat-punto.autobazar.eu/12-16v-s ... 24308.html
http://fiat-punto.autobazar.eu/12-16v-s ... 75458.html
Je to sice 500 Euro nad rozpocet ale neni to nejako strasne vela. Samozrejme ked si student tak asi tazsie sa tie peniazky ziskavaju.
Nech uz si vyberies cokolvek prajem vela stastia.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných