Pomoc pri kupe - i30 CW - Toyota Auris TS - Kia Ceed SW

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michalrv001
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 21.06.2015 18:06
Zdieľať na Facebook

Pomoc pri kupe - i30 CW - Toyota Auris TS - Kia Ceed SW

Príspevok od používateľa michalrv001 »

Ahojte, chcel by so, poprosit o radu s vyberom noveho auta.
Shortlist: Hyundai i30, Toyota Auris TS, Kia Ceed SW

Vyuzitie: cca 1500 km mesacne - 900 km dialnica, 300 - okresne cesty, 300 - mesto
Primarne potreby: nizke prevadzkove naklady na servis, hlucnost a komfort v interieri, najlepsi pomer vybavy k cene, pricom strop je 18000€.

Moje otazky:
1. Na zaklade vyuzitia by ste volili Benzin 1.6 alebo diesel 1.6?
2. Ktore z aut ma najlepsie odhlucnenie motora a podvozku?

Dakujem vopred za vase odporucania
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Aj ked Ople moc nemusím, ale majú zaujímavý akčný cenník, no a zmestil by sa tam aj Peugeot 308 SW, čo by tiež nemusela byť zlá volba
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ceed a i30 sú rovnaké autá v inom kabáte. Opel okrem dizajnu nemá čo ponúknuť, cena nie je všetko, kupuješ to na dlhšie predpokladám...
michalrv001
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 21.06.2015 18:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalrv001 »

Ano, kupujem aspon to na 4 alebo 5 rokov kvoli financovaniu. V hotovosti to cele nevykryjem a splatky typu stvrtinky alebo patinky su podla OK.

K Oplu Astra - prekaza mi kultivovanost motora CDTI, na moj vkus prilis hlucny. Znamy ma dokonca benzinovu Astru a pri jazde na dialnici vravel, ze motor je tiez dost pocut.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Áno, vyhodiť všetky peniaze čo máš na najhoršiu investíciu aká existuje je úplne najsamfasa, od toho lepšie je už len keď si tie peniaze musíš požičať...
michalrv001
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 21.06.2015 18:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalrv001 »

Rad si necham poradit, ak mas lepsi napad :) O novom aute uvazujem z dovodu toho, ze doteraz som mal jazdene auta ( Octavia I TDI resp. Scenic DCi) a v istom momente nakupna cena a nasledny servis za niekolko rokov prevysil hodnotu noveho auta nizsej resp. nizsej strednej triedy.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Základ úspechu je nekupovať vydojené kachle...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Píšeš že auto plánuješ na dlhšiu dobu a hned za tým že zhruba 4-5 rokov. Dlhšia doba je u mna cca 10 rokov.

Za 8000€ vieš kúpiť velmi slušné auto, ktoré ťa za tých 4-5 rokov určite na servise nezožerie. Zaklad je netlačiť na cenu a čo najmladší ročník a tiež nepozerať na to aby to čo najmenej žralo.

Ak silou mocou nové a na dobu zhruba 5 rokov tak si kúp Daciu a nerieš to že to nebude ideálne odhlučnené
michalrv001
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 21.06.2015 18:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalrv001 »

Ivko1 -vdaka za konstruktivnu odpoved. Ano, jednou z moznosti je tiez kupa jazdeneho auta v cene 8 - 10 tisic. Otazkou je, ci prave v horizonte cca. 5 rokov nevyjde v konecnom dosledku porovnanie celkovych nakladov Nove (v hodnote cca. 13-14 tisic) vs. Jazdene na velmi podobnu uroven, vtedy je to z mojho pohladu v prospech noveho auta. Kazdopadne, zrejme mas dobre skusnosti s jazdenymi autami, ktore su spolahlive, za priklady by som bol velmi vdacny

Cicmanec - este k tomu financovaniu. Ak nemam 15 tisic na ucte, radsej vyuzijem postupne financovanie a ostane mi rezerva na ine zivotne udalosti, ako vrazit vsetko do auta a ostat na nule. Viem, nie je to idealne, ale som v situacii, kedy musim resit auto do mesiaca 10 k nezarobim :-)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ak potrebujem auto a nemám na to peniaze tak si určite nevyberiem auto za 18 tisíc a nepožičiam si naň! Ale každý svojho šťastia škodcom...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Vyhni sa oblúbeným autám. Ak chceš aby to bolo tiché aj na dialnici, musíš isť do vyššej triedy.

Trebárs Fiat Croma...

Chceš lacný servis kúp si benzín, tam ťa neprekvapia vstrekovače, či turbo, dvojhmota, alebo DPF. Len že pri tom tvojom nájazde to moc na benzín nevychádza, leda tak s LPG
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

cicmanec napísal:Ak potrebujem auto a nemám na to peniaze tak si určite nevyberiem auto za 18 tisíc a nepožičiam si naň! Ale každý svojho šťastia škodcom...
cicmanec , ty si nepočul o takom,že peniaze z inych zdrojov ???

Prečo by sa nemohol prechodne zadlžiť a zobrať auto na leasing ??

Či si myslíš,že všetci čo kupujú autá ich vyplacaju v hotovosti ?
ja myslím,že tak 3 % zakazníkov platia v hotovosti

Ak by neexistoval leasing,tak 2/3 predajcov a showroomov to možu zabaliť

Ano leasing je jedinou schodnou cestou pre normalneho človeka s pravidelnym prijmom,ked sa chce dostať k novemu autu
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Laco trosku z mojho sukromia...cely zivot som sa riadil heslom obliekaj sa do takeho kabata na ktory mas. Jeden jediny sk.u.veny krat som to porusil a akurat vtedy sa moj zivot skomplikoval, prisla dlhodoba marodka a invalidita. Behom par mesiacov sme boli fin.vystaveni a ja na najlepsej ceste do blazinca.
Co som s tym chcel povedat? Len tolko ze nech kazdy kto sa chce zadlzit si sakra rozmysli priority,mozes mat dobru robotu,stabilny nadpriemerny prijem,plany...behom par dni sa vsetko moze zmenit.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A hlavne leasing pre súkromnú osobu je ten pravý spôsob financovania, veď všetci tak kupujú tak to musí byť dobré...
uwa0911169894
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16.11.2016 15:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0911169894 »

ako si sa nakoniec rozhodol? ja mam momentalne presne rovnaky vyber ako si mal ty ...

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní