Poliak nám rozbil dve autá - ako postupovať?

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

xxstanulkaxx
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27.06.2014 17:36
Zdieľať na Facebook

Poliak nám rozbil dve autá - ako postupovať?

Príspevok od používateľa xxstanulkaxx »

Zdravím.Mám taký problém. V nedeľu ráno nám to poliak narafal 90km za hodinu do dvoch zaparkovaných áut pred domom. Viete mo poradiť ako postupovať ďalej?ako sú na tom a vyplácaním poľské poisťovne?súrne potrebujem POMOC
Naposledy upravil/-a xxstanulkaxx v 22.02.2016 23:50, upravené celkom 1 krát.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

skús toto, mal by ? mať zelenú kartu:

Každý členský štát má vytvorenú oficiálnu inštitúciu s názvom Kancelária zelenej karty, ktorá má na starosti všetky úkony súvisiace so zelenou kartou.
Asi zisti kontakt na túto kanceláriu a rieš to cez ňu. Zavolaj do svojej poisťovne - asi máš len PZP predpokladám. Odškodní ťa zrejme táto naša kancelária.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

k nehode bola predpokladam privolana policia, cize mate spravu o nehode, kde poliak musel predlozit zelenu kartu... na tej karte je nazov poistovne, ktoru by som asi kontaktoval s tym co sa stalo a aky bude postup z ich strany...
ak toto nie je cesta, skus http://www.skp.sk/#xl_xr_page_kontact
igorecko
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.08.2009 22:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa igorecko »

Do mňa pre 8 rokmi nabúral Rumun na audine v Budapešti. Neviem či sa od vtedy niečo zmenilo, ale mne stačilo to nahlásiť do svojej poisťovne (vtedy Kooperativa) a ísť na obhliadku vozidla. Peniaze som dostal na účet do mesiaca a pol a vo veľmi slušnej výške (od slovenskej poisťovne by som toľko asi nikdy nedostal). Samozrejme sme mali spísaný záznam o nehode a bola tam aj maďarská polícia.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Otec mal tukanec v Poľsku bola pritomna polícia musel to nahlasit na svoju poistovnu Kooper. oni urobili oobhliadku a postupili to myslím na Csob poist. oni vtedy robili takéto medzistatne ukony trvalo to asi 6 mesiacov ale príčina bola vtom ze poliak da nejak neponahlal nahlasit skodovu udalosť v Poľsku museli sme policiu v Poľsku s oni ho asi potom pohnali škoda bola vyplatena v slusnej alebo až moc dobrej sume veľa stastia a hlavne nervov
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Treba to ohlasiť svojej poisťovni PZP,tá následne vykoná obhliadku a následne škodu zlikviduje z Vašej PZP, koľko to časovo bude trvať je ťažká otázka.
Moja manželka bola účastníčka DN s kamionóm s EVC Maďarska, ale prepravnými, kasko nebolo aktivované, a Maďar c.hrapúň bol nadr.baný. TRVALO TO DEVÄŤ MESIACOV! Do zlikvidovania škody bola zapojená DASka, a televízia, nakoľko som s poisťovňou xy nevedel pohnúť, nebola ochotná vyriešiť škodu z garančného fondu, až pokiaľ sa o to nezačala zaujímať tv, DAS im nič nehovorila. Jeden email na redaktora TV a kpia na SKP, a poisťovňu xy a do týždňa boli odrazu prachy.
janov5
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 16.03.2009 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janov5 »

ja odpadnem ...ze dva auta...dva kila zemiakov,dva mlieka...to poznam dobre...trosku od temy...ale nedalo mi to :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných