Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa oco13 »

Velmi by som to privítal aj u nás - len rýchlosť by som dal za 30 bodov. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa pacho17 »

a566 napísal: 23.01.2022 17:51
martincichy napísal: 23.01.2022 10:29 § 16 Svetelné zariadenia vozidiel

11) Osvetlenie vozidla musí byť počas prevádzky v cestnej premávke za všetkých prevádzkových podmienok a poveternostných podmienok dobre viditeľné a nemôže byť znečistené.

Nuz a urobit fotku alebo kamerovy zaznam pre zabezpecenie dokazu je pre policajta lahke.
no a ...?
prezumcia neviny, nemoze to cele stat na slovnom vyjadreni policajta.
preto su radary a dregery, kde takto ziska oficialny dokaz.

to je to iste ako kohosi vyfotili ako niekam ide a ze vraj prekrocil rychlost.
no na foto ziadna info o rychlosti nebola. nakoniec typek vyhral, lebo fotka nie je video a teda auto nebolo natocene v pohybe...(a chybala info o rychlosti).

to ze ma zastavi a si to vyfoti tak, co..? velke gulove.
to nie je dokaz ze som sadol do auta s vypalenymi svetlami.
znova pripominam, ze kvoli "nerozoberatelnosti" svetiel na novych autach sa ziarovky vymazali z povinnej vybavy !!!!

a aj keby to zistim pred jazdou, aj tak je mi to hovno platne.
lebo napr zena nema sancu si to spravit sama. ci si myslite ze kazda zena si bude kupovat ruzovu golasadu aby si pred jazdou vymenila ziarovky ???? ::: :::
no neviem, zrejme za klávesnicou si véééľky hrdina, chcel by som Ťa vidieť, ako by si hapkal pred policajtom, keby Ti za nesvietacie svetlo /nemyslím osvetlenie spz/, dal odmontovať EČ a odovzdať mu ho, pre technickú závadu na vozidle. A prezradím Ti tiež, že by policajt bol v práve. To, že zrušili v povinnéj výbave žiarovky neznamená, že môžeš jazdiť s vadným osvetlením, neviem či dokážeš pochopiť ten rozdiel?? Podľ práva, keď ti nesvieti svetlo a policajt to vyhodnotí a vozidlo nespôsobile premávka, a pritom on ti nič nemusí dokazovať, tak ty si povinný závadu odstrániť, a je len na tebe ako to spravíš, či ako oco13, avytiahne tu tvoju golu, alebo zavoláš odťahovku. Pozri sa v aute tiež nemusíš mať rezervu, dokonca ani opravnú sadu, keď máš papier, že máš zabezpečaný 24h servis. Zrejme pri tvojom rozmýšlani by si asi išiel ďalej veď rezerva nie je v povinnej výbave. :3dcline:
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa seven549 »

ak niekomu padnu tlmene svetla alebo len jedno a zastavi ho policajt nepomozu vyhovorky -ze co ja s tym teraz ved to sa meni cely diel.jedneho tak policajti zastavili na parkovackach cez den.preco nesvietite.povedal ze mu nejdu xenony a ide do servisu.bohuzial dostal pokutu.ano dostal lebo na parkovackach sa nejazdi po ceste.

vodic ma vediet pravidla ved sa to ucil.vo vyhlaske je vzdy alternativa na -----dojazd do servisu---------.ved sa to ucili ludia este v 70 rokoch.pouzit hmlove svetla alebo dialkove s tym ze nebude oslepovat cize skor cez den sa.odkedy maju auta v zadu 2 hmlove svetla tak v zadu pouzit zadne hmlove svetla.

toto staci povedat policajtovi pri zastaveni ze preto svietim hmlovymi svetlami pretoze ......jedno stretavacie mi nejde.cize ak svietia obe strany nemoze v tedy nic.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa peterson999 »

martincichy napísal: 23.01.2022 19:37 Doprial by som vam ist jazdit do Irska. Maju system trestnych bodov - nikto nikoho nezastavuje. Pride domov obalka s pokutou a oznamenim o pocte trestnych bodov, ktore ste ziskali. Ziadne vyjednavanie s policajtov. Sadzby su legislativne ukotvene.

Ak za 36 mesiacov ziskate 12 bodov, znamena to odobratie vodicaku na 6 mesiacov. Ziskane body "platia" 36 mesiacov. Pre absolventa vodicskeho kurzu je to 7 bodov.

Ak jazdite s autom, ktore nevyhovuje technickym predpisom je to tusim za 5 bodov. Pas je za 3 body. Prekrocenie rychlosti je za 3 body.
Tak to mi je potom srdcu blizsie Taliansko kde staci ze trubi :-)

Neviem ci niekto bude suhlasit ale to Irsko je z urciteho pohladu cisty Matrix, ale nemusime sa báť aj u nas sa to chysta akurat sa nevedia dohodnut kolko kto rozkradne na tom systeme spehovania takze ziskavame čas :-)
Ved budeme mat v autach gps povinne a kamery vsade a potom si neprdnete. Ja uz mam riesenie, pekne stare auticka opatrujem a neskor pouzijem :-) Mne staci central nech nebeham okolo auta :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa peterson999 »

oco13 napísal: 23.01.2022 19:46 Velmi by som to privítal aj u nás - len rýchlosť by som dal za 30 bodov. :40bd: :40bd:
Ma neser :-) Nedost ze ked idem moto tak mam radsej 800 v hotovosti a to neberiem na kupu dalsieho auta :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa seven549 »

irsko netreba porovnavat so slovenskom irsko je mala zem vela ludi co dobre zarabaju a opijaju sa a malo policajtov na tych ludi.

u nas bodovy system nebude.slovensko je zle zaludnena zem a slabe platy.nic by to neprinieslo tie investicie do toho.max tak okolo bratislavy.uz teraz jazdi 80 percent soferov pomaly.

uz to tu bolo aspon 3krat od 89teho.a stale sa to neujalo.este pamatam za kalinaka v 2009tom este aj kisku pamatam ako v tv recnil si vyskusali system 3 pokuty nad 100 euro a vodicak na rok dole po pol roku bol naspat kedze to bolo po prvy krat.druhykrat uz previnilec ho nemal rok.

vycistili to behom pol roka.lenze policajny autopark treba zivit.z coho bude to nasa vlada kupovat.take predrazene auta a technika v nich ktore teba casto obmienat. stat na to nema.vsetko vratili do dnesnej podoby 800 ecok na mieste a ides dalej.

na sk je registrovanych 3 miliony aut co maju spz.z toho este v 2012 kazde 20te nemalo pzp.

az ked to zacali sledovat a vymahat sa to zlepsilo.

irsko anglicko nemecko tam su miliony aut ktore treba kontrolovat su 60 rokov myslenim pred nami uz v 70 rokoch stacali km a robili sa nelegalne preteky co u nas pozname len z americkych filmov.

len take svicarsko 9 milionova populacia s cudzincami a nieco okolo 24milionov aut je registrovanych podla pojistenia.a tiez radary sa ujali len v mestach na dedinach im domaci vzdy zastriekaju optiku sprayom a mobilne polne radary maju ukradnute baterie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa mhlavaty »

az ked to zacali sledovat a vymahat sa to zlepsilo.

správne,je to správna cesta.Tu pomáha vždy a všade len a len zmenšenie dvora a zväčšenie biča.Všetko funguje naopak,čo je povolené ľudí nezaujíma,robia zásadne a s potešením to čo sa nesmie
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa a566 »

pacho17 napísal: 23.01.2022 22:02 To, že zrušili v povinnéj výbave žiarovky neznamená, že môžeš jazdiť s vadným osvetlením, neviem či dokážeš pochopiť ten rozdiel??
JA TOMU CHAPEM
ALE AJ VY POCHOPTE, ZE KTO MA NOVE AUTO, TAK BEZ NARADIA NEPOCHODI
priklad - blinkre v spatakoch, ci 5te brzdove, alebo aj tie spz svetla...
to fakt bez naradia nedas. lamat plasty nebudem.
vzi sa do situacie ked sama matka s horuckovym deckom rano zisti (skor bude mat uplne ine problemy) ze jej nesvieti...
no co asi urobi.. bude riesit decko je prednejsie. nebude zena srobovat svetlo, na parkovisku rano v mraze
preto ja hovorim, ze ak mozem byt za nieco pokutovany, tak ma to byt osetrene aby sa problem dal vobec vyriesit.
sofer hovno moze, ak pristup je zo strany vyrobcov obmedzeny. ved aj preto to zmizlo z povinnej vybavy.
tak sa znova pytam, ked na zaklade tychto skutocnosti je zjavne, ze vymena nie je uzivatelsky mozna, tak potom akym titulom ma pravo to pokutovat.


nic o svetlach tam nevidim https://www.mindop.sk/ministerstvo-1/st ... esposobile
logan668
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.05.2014 21:14
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa logan668 »

Zena, deti, nove auto, co este? Aj ta zena s deckom je za volantom vodicka aj aj nove auto musi splnat podmienky, ktore uklada zakon. Kde je podla teba hranica, kedy by sa malo este auto pouzit a kedy nie? Takze moze ist s deckom, ked jej v hmle nebudu svietit svetla? Alebo na novom aute vypadnu zadne brzdove, tak mozes v pohode jazdit, lebo nove auto a ziarovka sa neda vymenit? Kaslat na bezpecnost aj ostatnych ucastnikov premavky? To je ako s alkoholom za volantom. U nas nemoze byt tolerancia alebo hranica napr 0,3 promile. Lebo by polo potom plno hrdinov, ktory by tvrdili, ze oni vedia jazdit aj 0,5 promile a ze ich to obmedzuje a je to buzeracia a co si to vlastne ti blbi policajti dovoluju ich zastavovat a davat im fukat. Keby to nedajboze schvalili na 0,5 promile, tak boli by dalsi hridnovia, ktory by tvrdili ze aj to je malo, lebo oni su aj pri 1 promili Sumacherovia. Tak je to aj s tymi svetlami. Povolia ti napr obrisove svetlo, ty potom povies ze aj stretavacie ti nemusi svietit, nedajboze smerovka.
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa pogo-roll »

a566 napísal: 26.01.2022 17:32
pacho17 napísal: 23.01.2022 22:02 To, že zrušili v povinnéj výbave žiarovky neznamená, že môžeš jazdiť s vadným osvetlením, neviem či dokážeš pochopiť ten rozdiel??
JA TOMU CHAPEM
ALE AJ VY POCHOPTE, ZE KTO MA NOVE AUTO, TAK BEZ NARADIA NEPOCHODI
priklad - blinkre v spatakoch, ci 5te brzdove, alebo aj tie spz svetla...
to fakt bez naradia nedas. lamat plasty nebudem.
vzi sa do situacie ked sama matka s horuckovym deckom rano zisti (skor bude mat uplne ine problemy) ze jej nesvieti...
no co asi urobi.. bude riesit decko je prednejsie. nebude zena srobovat svetlo, na parkovisku rano v mraze
preto ja hovorim, ze ak mozem byt za nieco pokutovany, tak ma to byt osetrene aby sa problem dal vobec vyriesit.
sofer hovno moze, ak pristup je zo strany vyrobcov obmedzeny. ved aj preto to zmizlo z povinnej vybavy.
tak sa znova pytam, ked na zaklade tychto skutocnosti je zjavne, ze vymena nie je uzivatelsky mozna, tak potom akym titulom ma pravo to pokutovat.


nic o svetlach tam nevidim https://www.mindop.sk/ministerstvo-1/st ... esposobile
neviem co spekulujes ... mas mat osvetlenie vporiadku ak to nevies vymenit stazuj sa vyrobcovi a nie policajtom ... kazdy by chcel len prava a na povinnosti sa dajak zabuda... a mimochodom ak niesi blb tak sa s polcajtmi vacsinou da na takych prkotinach dohodnut ...ak ne zaplatis 10ecka a pohoda :3dcline: uplne zbytocna tema
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa pogo-roll »

logan668 napísal: 26.01.2022 18:03 Zena, deti, nove auto, co este? Aj ta zena s deckom je za volantom vodicka aj aj nove auto musi splnat podmienky, ktore uklada zakon. Kde je podla teba hranica, kedy by sa malo este auto pouzit a kedy nie? Takze moze ist s deckom, ked jej v hmle nebudu svietit svetla? Alebo na novom aute vypadnu zadne brzdove, tak mozes v pohode jazdit, lebo nove auto a ziarovka sa neda vymenit? Kaslat na bezpecnost aj ostatnych ucastnikov premavky? To je ako s alkoholom za volantom. U nas nemoze byt tolerancia alebo hranica napr 0,3 promile. Lebo by polo potom plno hrdinov, ktory by tvrdili, ze oni vedia jazdit aj 0,5 promile a ze ich to obmedzuje a je to buzeracia a co si to vlastne ti blbi policajti dovoluju ich zastavovat a davat im fukat. Keby to nedajboze schvalili na 0,5 promile, tak boli by dalsi hridnovia, ktory by tvrdili ze aj to je malo, lebo oni su aj pri 1 promili Sumacherovia. Tak je to aj s tymi svetlami. Povolia ti napr obrisove svetlo, ty potom povies ze aj stretavacie ti nemusi svietit, nedajboze smerovka.
Mal by na to zakon pamatat a chcelo by to novelu "matka s deckom s horuckou nad 37,5 moze jazdit bez svetla" samozrejme policajt je povinny mat pri sebe teplomer a odmerat ci ma decko horucku inak plati prezumpcia neviny :40bd: tak isto ako pises s tym promile ak mas uz daco v zivote odpite tak sam najlepsie vies co zvladnes tak by ta nemali otravovat ...tak isto aj s rychlostou ja si myslim ze 70-90 v meste je pre moje schopnosti primerane a nikoho neohrozujem som skvely sofer :42f7: takze si neprajem aby obmedzovali moje ludske prava :40bd: :40bd: ked sa daco stane potom nech to riesia :40bd:
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa martincichy »

a566 napísal: 26.01.2022 17:32
pacho17 napísal: 23.01.2022 22:02 To, že zrušili v povinnéj výbave žiarovky neznamená, že môžeš jazdiť s vadným osvetlením, neviem či dokážeš pochopiť ten rozdiel??
JA TOMU CHAPEM
ALE AJ VY POCHOPTE, ZE KTO MA NOVE AUTO, TAK BEZ NARADIA NEPOCHODI
priklad - blinkre v spatakoch, ci 5te brzdove, alebo aj tie spz svetla...
to fakt bez naradia nedas. lamat plasty nebudem.
vzi sa do situacie ked sama matka s horuckovym deckom rano zisti (skor bude mat uplne ine problemy) ze jej nesvieti...
no co asi urobi.. bude riesit decko je prednejsie. nebude zena srobovat svetlo, na parkovisku rano v mraze
preto ja hovorim, ze ak mozem byt za nieco pokutovany, tak ma to byt osetrene aby sa problem dal vobec vyriesit.
sofer hovno moze, ak pristup je zo strany vyrobcov obmedzeny. ved aj preto to zmizlo z povinnej vybavy.
tak sa znova pytam, ked na zaklade tychto skutocnosti je zjavne, ze vymena nie je uzivatelsky mozna, tak potom akym titulom ma pravo to pokutovat.


nic o svetlach tam nevidim https://www.mindop.sk/ministerstvo-1/st ... esposobile
Dokonca tam nepisu ani o tom, ze nemozes mat prasknute celne sklo. Kurnik sopa, preco nahradne celne sklo nebolo v povinnej vybave?

Tu mas kompletnu vyhlasku s taxativnym vymenovanim, kedy je auto nesposobile:
https://www.epi.sk/zz/2018-134
lubo2008
Príspevky: 474
Dátum registrácie: 24.12.2008 14:36
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa lubo2008 »

Cela téma vznikla preto, že...Mna zastavili cez den ze mi na voziku nesvieti SPZ. Myslim ze toto je buzeraciu na Ntu. Kto mal niekedy vozik tak vie ze sa seru kabelaze, pripojka, prazdny vozik dostava take rany ze skace a tie ziarovecky tam roztrhne vlakno po jednej jazde, koroduje tam vsetko. Buzerovat by mali VYROBCU vozika lebo to je odflaknute z vyroby....

V inej téme to zadávateľ napísal.


Čiže za to ,že nesvieti ziarovka na mot.voz. môže výrobca a nech pokutuju jeho.
Darmo je to génius.
lubo2008
Príspevky: 474
Dátum registrácie: 24.12.2008 14:36
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa lubo2008 »

[quote=pogo-roll ... a mimochodom ak niesi blb tak sa s polcajtmi vacsinou da na takych prkotinach dohodnut ...ak ne zaplatis 10ecka a pohoda :3dcline: uplne zbytocna tema
[/quote]

Veľmi pekne napísané len nie na každého to sedí, však peterson?
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Pokuty za nefunkcne osvetlenie vozidla

Príspevok od používateľa christiane »

lubo2008 napísal: 26.01.2022 19:34 Cela téma vznikla preto, že...Mna zastavili cez den ze mi na voziku nesvieti SPZ. Myslim ze toto je buzeraciu na Ntu.
Je to cele čudne,pri zapnutom dennom svieteni na voziku okrem smeroviek a brzdoveho svetla nesvieti nič za dna.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných