Pokuta za rýchlosť v DE

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

japutko
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 02.09.2007 15:09
Zdieľať na Facebook

Pokuta za rýchlosť v DE

Príspevok od používateľa japutko »

Zdravim, má prosím vás niekto skúsenosti s pokutou z Nemecka, dokedy ju je potrebné uhradiť a čo sa stane ak by som ju neuhradil, ďakujem
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

myslim ze na pepiery mas napisany datum do kedy to mas zaplatit :) ked to neuhradis, tak sa nic nestane... v nemecku si povedia ze nevadi, skusili sme a nevyslo... teraz vazne, to vazne premyslas nad tym ze to neuhradis? potom znasaj nasledky :zg282:
Naposledy upravil/-a cibo226 v 24.11.2016 22:04, upravené celkom 1 krát.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Je vysoká pravdepodobnosť že si ju dokážu od teba vymôcť,väčšina štátov EU dokáže od Slováka pokutu úspešne vymáhať,len my sme taký nesvojprávny štát že pokuty od zahraničných vodičov nedokážeme vymáhať,viď diaľničné poplatky.V niektorých krajinách zaplatením pokuty priznávate svoju vinu a viac sa nemôžete odvolať. Sú štáty, kde je to zase naopak. O prešetrenie pokuty môžete žiadať až po jej zaplatení.

Ak do stanoveného termínu nezaplatíte, začne sa správne konanie odvolania. „Vodič môže predložiť dôkazy, ale ak ich polícia neuzná, výška pokuty sa zvyšuje,“ povedal Adámek.

Po nezaplatení však môžu nastať nepríjemnosti. Vo všetkých krajinách EÚ funguje systém, že pokutu postúpi zahraničná polícia štátnej polícii v krajine, odkiaľ šofér pochádza. Ak sa do cudziny, kde ste pokutu dostali vrátite, môžu ju vymáhať na mieste.

„Napríklad v Rakúsku môže polícia zadržať osobnú vec vodiča v hodnote pokuty, alebo zadržať vozidlo na 72 hodín, kým dlh nie je splatený,“ povedal Adámek. V takom prípade už musí vodič rátať aj so správnymi poplatkami, ktoré pokutu navýšia.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No ja som radšej zaplatil. Okrem slovenského exekútora sa totiž tvoja špz dostane do záznamov v DE a v momente ako sa tam objavíš tak ťa majú.
Mimo tému - podarilo sa mi v krátkej dobe chytiť dve pokuty po sebe , úplne rovnaké prekročenie rýchlosti v Rakúsku a na Slovensku. O 27km, na príkazovej značke - pokuta Rakúsko 60 eur , Slovensko 220 eur. A potom že kto je na tom lepšie. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ak je vyska pokuty velka viac ako nove spz a jazdis po nemecku vymen spz.auto napr na sk spz ti v de nemozu zadrzat ani rakusko to su hluposti.zastrasujuce komunisticke kecy.to by musela byt sakra velka palka a to ta rovno zavru a budu ta krmit hlupostami ze pojdes na sud a bla bla a pustia ta az ked zaplatis.v tom momente treba zacat vraviet ich bin gast mutti merkel azyl azyl a velky usmev.v tom momente ta hned vykopnu a ides dalej.
japutko
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 02.09.2007 15:09
Zdieľať na Facebook

pokuta DE

Príspevok od používateľa japutko »

Tieto informacie som si nastudoval aj ja,podarilo sa mi v priebehu posledneho pol roka co pracujem ako vodic z povolania po EU nazbierat uz cca 5-6 pokut za rychlost vo vyske cca 700 E najma ked som nemal radary v navigacii, tato posledna je za cca 110 E a 1 bod, momentalne to vsak do vianoc nemam z coho zaplatit, pretoze sa mi podarilo nazbierat viac vydajov napr pokuta za nedodrzanie terminu vypovede 500E, leasing250E, zimne gumy250E STK a pod...takze musi pockat do januara... odkedy ma zastavili v DE za nedodrzanie sirky vozidla vjazdu na dialnicu, mi zacali chodit pokuty domov, pred tym chodili na firmu... urcite ju chcem zaplatit ale az po vianociach resp. v januari po 15. po vyplate a nikde som nenasiel v pokute datum splatnosti, na internete som nasiel niekde dva tyzdne a niekde dva mesiace tak neviem, poslal som im mail, len na posledny mi neodpisali tak neviem a niekedy to trva aj tri az pat dni kym odpisu a v liste som nasiel len ze prosime o urychlene uhradenie pokuty...za odpovede vopred dakujem, snad ju v takom kratkom case nezacnu vymahat cez exekutora...
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Moja skusenost z minulého týždňa : kolega mal z januára pokutu o ktorej zevraj nevedel, stopli ho na hranici, cekli občiansky a bolo...buď vyplatis alebo do basy, mal mali limit na karte tak ho zatvorili , a nikto sa s tebou nebaví ... musel som ísť do basy vyplatiť dlh a tak ho pustili , jednalo sa o 400e a mal to meno nie na spz
japutko
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 02.09.2007 15:09
Zdieľať na Facebook

pokuta DE

Príspevok od používateľa japutko »

No ved toto ze odkedy si ma zastavili v DE a dali mi pokutu, tak si ma legitimovali a uz mi zacali chodit pokuty domov. Do nemecka ist najblizsie neplanujem, pretoze ma omrzelo spavat a sprchovat sa po pumpach, jazdit v noci niekedy aj tri dni nonstop bez odpocinku a inokedy zase dva dni cakania na nakladku... chcel som to vydrzat dva roky zarobit este aspon nieco, ale nasiel som si pracu na SK aj ked mam o nieco menej, ale odrobim si cca 10 hodin a som doma vo svojej posteli, osprchovany kazdy den s rodinou, priatelmi a frajerkou...
inak o tej base som uz pocul aj ja viac krat za nezaplatene pokuty, ale velmi sa mi tomu verit nechcelo...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Nič sa neboj nikto ťa naháňať nebude.aj ja som počul pár historiek že ťa zavrú na hranici ale to je všetko individuálne.ak vidia nemehlo čo ešte ani nerozumie musia ho zobrať zo sebou a zavolajú prekladateľa to je tá akože basa.tam každému ukážu aby pochopil že hej toto musíš zaplatiť.a necháme si ťa kym nezaplatis.a historky čo som aj ja pocul---- nič nás nezaujíma tu budeš sedieť a nech to za teba niekto zaplatí a ani telefón ti nedáme musíš sa spojiť s niekým kto to za teba zaplatí ako v star treku :d :D .mna keď zastavili na povolenej 100km\h som mal 150 na povolenej 120 170tka.ziadna pokuta žiadna basa.ako je to možné?veď rozprávam na toho fizla nie len pozerám a robím čo mi povie.to je neskutočne ako telce.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

A kto nevie rozprávať nech sa aspoň naučí že som hosť pani merkelovej.hostia pani merkelovej nepotrebujú doklady a nie sú nijako obmedzovany.este aj párok v rožku dostanú cestou grátis.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

seven549 napísal:A kto nevie rozprávať nech sa aspoň naučí že som hosť pani merkelovej.hostia pani merkelovej nepotrebujú doklady a nie sú nijako obmedzovany.este aj párok v rožku dostanú cestou grátis.
Len škoda že párok bude bez bravčoviny :..: :..: :..:
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

Pred dobrými pár rokmi z môjho auta na hraniciach zobrali do basy otca môjho známeho ktorý tam nemal zaplatenú pokutu!Prišiel domov po pár mesiacoch takže nejaká pravda na tom je.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ja by som vyplatil urcite.aj mna namerali teraz v madarsku len 174km/h.radsej som vyplatil.ver mi nestoji to za to tych par korun ...za tie problemy neskor.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Už som to tu raz písal ale nevidím tu príspevok no čo chybička,seven neviem či si bol niekedy v Nemecku ako profi vodič,ak spravíš nejaký dopravný priestupok a zastavia ťa nemáš šancu,keď policajt povie 300 je to 300 nie 250-290-295-299 zabudni na to že sa s tebou bude dohadovať ako tetky na trhu,kolega dostal v De pokutu za porušenie AETER 1200 euro,nemal pri sebe hotovosť a ani na účte,zamestnávateľ bol hustý nič neplať!Musel nasledovať policajnú hliadku na strážené zádržné parkovisko,tam ho odstavili a pokiaľ nebude zaplatená pokuta kamión sa odtiaľ nepohne+160 euro parkovné za jeden deň,no zrazu zamestnávateľ nebol až taký hustý (dokonca sa asi pokakal)volal mne lebo som na druhý deň prechádzal cez to mesto nech vyberiem peniaze z účtu a vyplatím toho kolegu.A tak to aj bolo.Všetko okoloho toho sú iba silácke reči.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Pozor profi vodič je povolanie tam je to ine.mas jazdiť tak aby si nerobil chyby ja by som na kamionistov ešte pritvrdil.je to práca šofér kamiónu nemá čo za volantom spat.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 73 neregistrovaných