Pokuta za jazdu bez dialncicnej v Rakusku

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

herin napísal:No veru na fimu to určite príde, len neviem po akej dobe to riešia oni.
Priatelka pracuje v Porsche inter auto v kancli a teraz im chodia pokuty za známky čo mali zákazníci náhradné vozidlá v roku 2016-2017...ale tak to je na SVK..
Inak pred jazdou si sa mal spýtať šefa:Hellou šefe má to dialničnu aj v Rakusku kedže tam idem?
Takže asi to pôjde na tvoje triko..
ustne sa da popriet vsecko, a sme na zaciatku. :4090:
na druhu stranu, ako zamestnanec mas pravo odmietnut pracu ak by bol ohrozeny tvoj zivot alebo zdravie. zamestnavatel ta nemoze za to vyhodit.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Robil som vo firme kde som si pokuty za rýchlosť účtoval ako parkovné a zase robil som v takej kde šéf nám dával kárne za rýchlosť ktorú šmíroval na gps moduloch v autách.
Je to o luďoch :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

makrela napísal:
kirke25 napísal:Ja byť majiteľ firmy dám to zaplatiť zamestnancovi. Áno vyslal som ho na pracovnú cestu, dal som mu auto.

Proste zadávateľ témy sorry, podľa môjho názoru v plnom rozsahu tvoja chyba.
Dúfam ,že nie si zamestnávateľ.Dal si zamestnancovi prostriedok na výkon povolania, a ten nebol v poriadku.Dal si mu auto.Aj s pokazenými brzdami by si mu dal auto? Naj si skočí pred pracovnou cestou do servisu ,a najlepšie nech to aj zacvaká. Aj murárovi by si dal miešačku čo preráža?Od zamestnanca máš právo a nárok aby pre teba pracoval čo mu sily stačia, podľa najlepšieho vedomia a svedomia ,ale ty mu dáš pracovný prostriedok čo nie je v poriadku,a ešče je podľa teba trótl
No v tomto teda nemáš pravdu..Kľudne sa zadávateľ témy mohol spýtať svojho nadriadeného či má auto dialničnú nálepku a navyše nepíše odkiaľ kam šiel..Rozumej to tak, že ak išiel trbárs len do Schwechatu na letisko,tak naozaj nemusel využiť dialnicu. Po starej ceste to trvá cca o 15 minut dlhšie a z toho sa nikto nepoondí..čiže treba zvážiť aj tieto veci..ak to nebola dlhá cesta, tak zamestnávateľ mu nekázal ísť po dialnici..Ak mal ísť trebárs do 200-300 km tak je to pochopiteľné, že by sa patrilo mať známku aby tam bola úspora času..Ten posledný kruháč čo je v Kitsee nad dialnicou, tak tiež sa dá prejsť aj tých posledných pár stovák metrov k hraniciam bud po dialnici, alebo normálne cez dve dediny..časovo to vychádza rovnako..
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Osobne teda ak idem na letisko do Schwechatu, tak zaručene nejdem po diaľnici.
Jednak to je časovo takmer to isté, nie o 15 minút dlhšie, ale hlavne neriskujem že na diaľnici uviaznem v kolóne kvôli nejakej nehode, kde sa budem hodinu-dve posúvať a na letisko dôjdem neskoro.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

No aj som chcel napísať že 5 minut rozdiel, len som mal obavy aby tu na mňa niekto neutočil, že som napísal málo :)
Nech zadávateľ napíše odkial kam išiel..a aj tak platí, že sa mal spýtať či má auto známku..
Ono je to tak s tými služobnými autami..máme jedného OZ ktorý má na starosti východné Slovensko a chlapík má cez 50 rokov a jazdí ako degeš...pred mesiacom prišla pokuta 100 eur..týžden na to prišla 270 eur..tak sa mu to strháva z odmeny..ale tiež ked si auto bral, tak sa pýtal či to má známku, kedy je servis, kam to má dať do servisu v prípade poruchy..no mal veľa otázok ked sme mu to auto dávali..
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

herin napísal:
makrela napísal:
kirke25 napísal:
Proste zadávateľ témy sorry, podľa môjho názoru v plnom rozsahu tvoja chyba.
No v tomto teda nemáš pravdu..Kľudne sa zadávateľ témy mohol spýtať svojho nadriadeného či má auto dialničnú nálepku a.
Áno mohol sa spýtať.Takisto sa mohol spýtať či je dostatok oleja ,aby po ceste nazadrel motor,či sú v poriadku brzdy,kedy boli menené tlmiče,či sú v poriadku emisie (rakúši občas kontrolujú) a mohol sa spýtať na tamto a hentamto , a vlastne tam mohol ešte sedieť a pýtať sa.A hádam nemajú vo firme jedno auto ,takže je možné ,že je tam niekto zodpovedný za vozový park ,pracovnocestovnývyslanec má iste inú náplň práce ako sa starať o autá, a či je fšetko v poriadku
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

ale makrela určite sa nemusí pýtať na všetky veci..jedine čo by ma zaujímalo je či je tam dosť paliva a či má dialničné nálepky a viac ma nezaujíma...
šak my to nevyriešime..pokuta príde na adresu firmy a bude len na jej šefovi ako sa rozhodne on sám..či to uhradí z vlastného alebo to dá zaplatiť zamestnancovi..neviem ako spolu vychádzajú..či je to veľka firma alebo malá a podobne záležitosti..ani to aká bola dlhá cesta či sa dalo ísť mimo a tak..
preto, nerozoberajme tu nejaké dohady čo sa bude diať alebo nebude..ktovie či vôbec mu príde nejaká pokuta a za aku dobu..z čiech napríklad príde cca po 3-4 mesiacoch..osobná skusenosť z jesene..
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Chalani cesta bola cez cele Rakusko a siel som takto prvy raz, myslel som ze vsetky veci boli vybavene nakolko to bolo planovane. Uvidime teda ci daco pride a kolko pride. Dakujem za vase postrehy.

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných