pokazene turbo-zniceny motor

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

pokazene turbo-zniceny motor

Príspevok od používateľa jesus-pd »

takze stala sa mi takato vec (napisem to cele, az by mi niekto vedel pomoct aj s pravnymi krokmi):
Vyhliadol som si Renault Lagunu 1.9dci r.v 2002 vyzerala fajn tak ze ju idem kupit, prisiel som, auto bolo ako na fotkach, chlapik to vraj kupoval z leasingovky a je to auto niekoho kto neplatil.
Tak som si sadol, prebehol cez par uliciek, vsetko vyzeralo byt ok, nemam rad natahovacky tak sme vypisali kupnu zmluvu vyplatil som ho a isiel prec. Zastal som na prvej pumpe ze dofukam kolesa, tak som potrel aj pod motor, nebol tam ziaden olej ani voda, ziadny problem hned som kupil a doplnil.
Po asi 10km som zastal ze pozrem ci je olej v poriadku, otvoril som kapotu a isiel dym zozadu z motora akoby pri turbe ale nebolo to dobre vidiet, otvoril som veko od oleja aj odtial sa jemne dymilo, byvam daleko odtial kde som ho kupoval tak ma napadlo ze pojdem po ceste a zastavim v servise. Asi po 5km som si pridal do kopca, hore vyradil a zrazu sa mi zvysili otacky na maximum, pedal neostal zaseknuty, auto ma kartu nie kluc tak som vybral kartu, stlacal start/stop engine a nic, uz asi 30s islo na plny plyn, myslel som ze sa budem pozeral ako zhori ale kym som sedel stale som tam mackal tie gombiky , nakoniec zhasol asi preto ze sa prehrial.
Volal som majitelov ze mu to donesiem naspat, ale on ze uz penaieze nemam bla bla (typicky ojebavac). Tak som zavolal policiu, policajti boli ochotny ale v podstate zbytocny, povedali ze s tym nic nespravia ze to je obciansko pravny spor ze to riesia sudy. Jeden ten policajt sa ale trochu vyznal a povedal ze sa mohlo stat to, ze turbo je uz pokazene a cucalo olej az kym ho nevstreklo do motoru a ked tam horel olej a nafta tak sa zvysili tie otacky.
Teraz ma hlavne zaujima ci v tom moze mat pravdu, ja som auto dal odtiahnut ale nechal som ho tam a teraz je v podstate daleko od domu a stale ani nie je napisane na mna.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to presne tak,olej ktorý turbo pustí zaplní intercooler a následne ak ho je tam príliš a dosiahne určitú hladinu,ho motor nasaje a to je dôvod že ho nešlo zhasnúť.Motor šiel vlastne na ten nasávaný olej až do chvíle kým ho nespotreboval. Dôsledky môžu byť rôzne,je to rôzne.Niekde to končí vyčistením komplet sacieho traktu plus výmena turba,a niekde to končí zničením ložisiek klukovej hriadele atd atd.
Rozhodne ten kto to auto predal vedel na 1000 % čo predáva,lebo olej musel ubúdať slušným tempom,a o tom sa nedá nevedieť,ten proces trvá dosť dlhý čas a praskne vo chvíly ak je oleja v chladiči nazbieraného tolko že uzavrie saciu stranu.
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

ano, takto mi to vysvetlil ten policajt, potom sa ten motor este nastartoval len ho klepotalo a zas som ho radsej vypol, takze aspon nieco...kazdopadne so mnou vyjebal, ale tiez som pri kupe spravil vela chyb a asi si za to mozem sam ale teraz som uz aj ja mudry, len dufam ze mi posle technicky nech je to aspon MOJE auto...inak mozem ho prihlasit aj ked nema ek stk a priveziem ho na overnie VIN na voziku? a je jedno kde ho prihlasim? lebo je skoro nemozne aby som si ho taku dialku priviezol domov
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Aj ked sa tu nájde niekto kto obhajuje tieto motory že nemá problém tak či onak sú to najprúserovejšie Renaulty aké kedy zišli z pásov

Nedal by som za to ani deravý groš...
Moja rada, pokúsiť sa dohodnúť s predávajúcim a ak to nepôjde tak to jednoducho zaviesť do šrotu a brať to ako ponaučenie do budúcna, že ked tu 10 ludí vraví že to je vrak a 2 že sú maximálne spokojný tak treba počúvať tú väčšinu

Lebo dávať to dokopy, znamená asi druhý motor, len že kde vziať taký čo na tom nebude podobne, na Renault fore by z toho človek napísal diplomovú prácu kolkým ludom ten motor vybuchol

PS , alebo si zobrať radu od pána "danielpolacek"
danielpolacek napísal:Ivkoo netáraj,ešte raz hovorím že motor je bežná vymenitelná súčiastka,mení sa bežne na všetkých autách./aj na Subaru/.
Nielen u nás,ale všade na svete.
Kludne teda môžeš vymeniť motor, lebo je to úplne bežná vec, druhý zoženieš za 500€ a máš na rok pokoj, potom zoženieš druhý, tretí a tak dookola, ved je to úplne normálna vec
Naposledy upravil/-a ivko1 v 26.07.2013 22:37, upravené celkom 1 krát.
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

do srotu zas nie, ked bude napisane na mna tak ho aspon rozpredam a hadam sa mi nieco vravi, pripadne aj opravit by som ho dal az sa vobec bude dat...inak este ten motor dost rychlo dohrieval, a sacia klapka vyzerala ze je od oleju, to suvisi tiez s tym pokazenym turbom? lebo tah malo to auto
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Dobre ti radím , do toho auta ani cent ...

Ja sa vozím na aute čo žere 10l benzínu, pre niekoho moc, pre mna adekvátna spotreba vzhladom na spolahlivosť.

Niekto sa na aute vozí, iný vozí auto (po servisoch)

Tuto si trochu počítaj aby si si urobil názor či to má zmysel alebo nie http://forum.renaultclub.cz/viewforum.p ... 4707795b1f
Naposledy upravil/-a ivko1 v 26.07.2013 22:41, upravené celkom 1 krát.
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

ale ja by som ho potom aj tak predal, chcel som ho v podstate len na chvilku lebo bolo lacne a malo ist dalej, takze bud ho opravim (samozrejme tak nech je to uz 100%) alebo ho rozpredam
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A komu to chceš predať ? To auto je známe tým že kludne u funglovice od 0km po 100tkm šlo pod kapotu tretie turbo, a kludne aj druhá sada vstrekov, práskal na tom intercooler , haprovala elektronika, v tom čase nik velmi nevedel o háklivosti štartovacích kariet...

Boli ludia čo do servisu toho auta nasypali za rok aj 100000,-Kč
Čítaj a uvidíš http://forum.renaultclub.cz/viewforum.p ... 4707795b1f nabudúce sa pred kúpou auta radšej porad na fore, je to lacnejšie - lepšie povedané zadarmo, po kúpe je často neskoro
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rozhodne tento prípad bude ten z lepším koncom kde sa pôjde z nevelkým nákladom ďalej.nakoľko bežal hodný čas bez riadneho mazania treba zarátak medzi NUTNÉ práce aj výmenu šálok na kľuke,ale to je nie je velký náklad našťastie a ten motor si to tak či tak musí dostať aj keď nekľakne turbo.Ak neurobíš,kľakne pre zmenu spodok motora.Garantovane a z galaktickou istotou
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

ako vravim chcel som ho len na kseft, tie auta su pekne a myslim ze pre starsich ludi pritazlive, predal by som to...keby sa to nedojebe...no to uz je jedno, diky za rady, ak nezabudnem tak napisem co s tym bolo ak to vobec opravia
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

to uz neviem presne o com hovoris, ja len dufam ze nebude zadrety motor alebo tak nieco, nechcem to moc rozpredavat, aje ked mozno by sa to aj oplatilo viac
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Teraz mám fakt pocit že si to kúpil čisto na kšeft a opálil si sa , ale takéto veci kšeftári dávno vedia, to je doslova nepredajné auto

Tam nie že lacno kúpim a obratom predám so ziskom, ale lacno kúpim a ešte lacnejšie predám
Naposledy upravil/-a ivko1 v 27.07.2013 05:56, upravené celkom 1 krát.
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

Nechcem to povedať priamo ale poviem to že si musel byť dobre sprostí keď si si pred kúpou ani neskontroloval olej to je asi základná vec nechcem ťa uraziť ale je to tak
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Co si cakal s autom s rocnikom 2002? Take nemas ani jedno, co by si kupil a vozil sa. Pokial bude mat ten motor dobre tlaky, zrepasujes spodok motora, turbo a vozis sa dalej. Skontroluj na diagnostike korekcie trisiek, ak by to bolo v norme, este dost posluzi. Ked s aoplatilo kupit, co bolo za 1000E? rocnik 2002 uz za 3000e tazko predas.
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

mhlavaty napísal:Je to presne tak,olej ktorý turbo pustí zaplní intercooler a následne ak ho je tam príliš a dosiahne určitú hladinu,ho motor nasaje a to je dôvod že ho nešlo zhasnúť.Motor šiel vlastne na ten nasávaný olej až do chvíle kým ho nespotreboval. Dôsledky môžu byť rôzne,je to rôzne.Niekde to končí vyčistením komplet sacieho traktu plus výmena turba,a niekde to končí zničením ložisiek klukovej hriadele atd atd.
Rozhodne ten kto to auto predal vedel na 1000 % čo predáva,lebo olej musel ubúdať slušným tempom,a o tom sa nedá nevedieť,ten proces trvá dosť dlhý čas a praskne vo chvíly ak je oleja v chladiči nazbieraného tolko že uzavrie saciu stranu.
Ten kto to predaval nemusel vediet nič. Turbo jednoducho mohlo odist narazovo. Mne odišlo turbo na zakaznikovom aute s ktorym ku mne normalne prišiel pri skušobnej jazde 300 m od dielne mi nasalo olej do sania /3 ojnice krive/. A turbo dovtety nejavilo žiadne priznaky, že chce skončit.

To, že Ty si pretočil motor je smola a neskusenost, lebo ked sa mi niečo take udeje udusim motor na zaradenej rychlosti.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných