Pokazena spinacia skrinka na octavii

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MajkoooXxX
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 28.09.2008 15:57
Zdieľať na Facebook

Pokazena spinacia skrinka na octavii

Príspevok od používateľa MajkoooXxX »

Čaute kamasi.
Potreboval by som maličkú radu ohľadom spínacej skrinky na mojom aute.stalo sa mi to asi tak pred dvoma dňami najskôr mi išiel veľmi ťažko zasunúť kľúčik do spínacej skrinky a to len na silu akoby by som tam do niečoho vrážal....Nevedel som čím to môže byť tak som kašlal na to....

O pár dní neskôr keď mi to opäť sekalo tak som ho tam dával nasilu a odvtedy mi ide veľmi ťažko potočiť kľúčikom pri štartovaní a aj keď zhasínam motor a po naštartovaní mi zostáva svietiť kontrolka ABS až keď potočím jemno doľava vtedy zhasne a vôbec auto nereaguje keď vytiahnem kľúčik lebo sa mi vždy rozsvieti svetlo a teraz nič.

Môj známy automechanik mi povedal že bude chyba v elektrickej časti spínacej skrinky ale nie som si tým úplne istý že či náhodou to nie je mechanická časť spínačky....

Čo vy na to???
mk-r
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 04.06.2009 10:00
Zdieľať na Facebook

spinačka

Príspevok od používateľa mk-r »

elektricka časť cena VW -36€
náhrada za 10€
tento problem som riešil pred týždňom , presne ako popisujete , ja som mal v elektrickej časti chybu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Sám píšeš že šiel klúč zle zasunúť,ak by bola elektrická časť porúchaná,možno by šiel s problémami otočiť ale klúč by šiel dnu naďalej v pohode.
MajkoooXxX
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 28.09.2008 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MajkoooXxX »

mhlavaty napísal:Sám píšeš že šiel klúč zle zasunúť,ak by bola elektrická časť porúchaná,možno by šiel s problémami otočiť ale klúč by šiel dnu naďalej v pohode.

No ved hej pred tým my tam išiel tak sekavo a a nasilu ako by mu tam niečo vadilo ale teraz ho tam už strčím v pohode len sa s nim ťažko pootáča a nevracia sa do polohy ako by mal......
Takže podla teba je to v mechanickej časti????
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

MajkoooXxX napísal:
mhlavaty napísal:Sám píšeš že šiel klúč zle zasunúť,ak by bola elektrická časť porúchaná,možno by šiel s problémami otočiť ale klúč by šiel dnu naďalej v pohode.

No ved hej pred tým my tam išiel tak sekavo a a nasilu ako by mu tam niečo vadilo ale teraz ho tam už strčím v pohode len sa s nim ťažko pootáča a nevracia sa do polohy ako by mal......
Takže podla teba je to v mechanickej časti????
Myslím áno,tak či tak ide von komplet,potom za zadna elektr.časť oddelí a vtedy sa potvrdí čo je pošahané.99.9% mechanická časť.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

ked ide kluc lahko a blbne elektrika - hladaj chybu najsk. v elektrickej casti ,, ked ide kluc na silu a tazko,, hladaj najskor v mechanickej ,,,,,,,,,nemusi to byt vzdy tak -- ale najviac pravdepodobne ,,,
mk-r
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 04.06.2009 10:00
Zdieľať na Facebook

spinačka

Príspevok od používateľa mk-r »

moja vlastná skusenosť------ kluč išiel dnu ľahko pri štartovaní už sa točil ťažšie a problem bol elektrická časť
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Pokazena spinacia skrinka na octavii

Príspevok od používateľa elephant »

MajkoooXxX napísal:najskôr mi išiel veľmi ťažko zasunúť kľúčik do spínacej skrinky a to len na silu akoby by som tam do niečoho vrážal
O pár dní neskôr keď mi to opäť sekalo tak som ho tam dával nasilu a odvtedy mi ide veľmi ťažko potočiť kľúčikom
Na Octaviach ale aj na Feliciach to bola choroba spinacich skriniek ... po case zacali zadrhavat pripadne sa zle zasuval klucik alebo slo tazko otocit spinackou pripadne tam kluc siel velmi tazko zasunut doslova nasilu a ked sa to tam vrazilo nasilu tak potom kluc siel velmi lahko zasunut ale potom bol problem otocit v spinacke az to dospelo do stadia ze sa bud cela spinacka vo vnutri rozsypala a nedal sa tam vobec kluc zasunut alebo sa dal zasunut ale nedalo sa klucom vobec otocit ... takze by som spinacku na tvojom mieste co najskor vymenil lebo je to len otazka casu kedy sa to cele rozsype a uz nenastartujes a ani neodomknes volant a podla zakonu schvalnosti sa to stane urcite v tej najnevhodnejsej chvili ale ked to chces aj napriek tomu riskovat odporucam ti vzdy parkovat tak aby si mal rovno kolesa a bol tam dobry pristup pre odtahovku :d :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných