pokazena hydraulika - nefunguje dvihanie predku

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ca578
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01.11.2012 13:27
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

pokazena hydraulika - nefunguje dvihanie predku

Príspevok od používateľa ca578 »

Zdravim nefunguje mi dvihanie predku nevietemi poradit kollektori som uz vimenil tri a zadok a riadenie funguje normalne dakujem...
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

este ze vieme, ake mas auto
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

lukas: C5 alebo C6, ale pozvozok to ma rovnaky.
ca578: jeden z dovodov moze byt aj malo LDS http://www.c5club.cz/diskuze/hydraulika ... e-nezveda/
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

:4090: C5 ani C6 nemajú žiadne kollektori (pán mal na mysli korektory výšky) tie sa používali pri starších modeloch ,odhadujem že pán má XM,Xantiu,BX ..niečo z toho s klasickou hydropneumatikou.

V týchto systémoch nieje LDS ale LHM. Ale keďže zadok sa dvíha tak jej asi nebude nedostatok. Za 1. máš pekne zasajrajtený systém, takže korektor nielen vymeniť, ale rozobrať,vyčistiť a založiť (načo by sme menili keď to stačí opraviť za 0€ ?)
a pár dodatočných questions::
Akú starú máš kvapalinu? Je vôbec ešte zelená?
Vyčistiť nádrž LHM ! na spodku bývajú sedimenty
Máš čisté sitká v nádržke LHM ? majú byť biele..po 5tich rokoch zvyknú byť čierne..
Ako často spína regulátor tlaku? Spína vôbec? (také to TSSSK ...TSSSK)
Ako reaguje posilovač riadenia?

Ak by výmena korektora pomohla tak nasleduje výplach systému, naliať TOTAL HYDRAURINCAGE ,pojazdiť 1000km a vymeniť za LHM a máš pokoj

P.S: C5 a C6 NEMAJÚ rovnaký podvozok, C5 facelift a C6 2.2 HDi majú rovnaký podvozok !!! C6 2.7 a 3.0 majú trošku komplikovanejší systém, to že majú oba modely šedé gule s tým nič nemá,ešte aj tie gule sa líšia.
AutoSpecial.top
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Počkal by som na info čo sa má riešiť
valoda1
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 10.01.2008 17:08
Zdieľať na Facebook

Hydraulika citroen c5 2012

Príspevok od používateľa valoda1 »

Dobry den prosim o radu. Auto po pneuservise nereagovalo na zmenu nastavenia podvozku dalo sa iba znizit na najnizsiu polohu zostalo v nej. Riadenie funguje
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

- dali ste auto do najvyššej polohy predtym ako išlo na zdvihák?
- povolili ste zátku nádrže LDS ?
- pri zadaní povelu na zmenu výšky, vrčí čerpadlo?
- boli ste tam ked sa dávalo na zdvihák a dole z neho alebo servisák hovoril že to bolo takto ?

To sú zásady zdvíhania C5 x7..

Možné príčiny..
- zavzdušený systém - prifuknut nádržku 0,5bar kompresorom a zadať povel na najvyššiu polohu
- zavzdušnené čerpadlo, bežalo ako sprosté až sa upieklo..skontrolovať poistku 80A v mot priestore, prifuknut kompresorom a zadat najvyssiu polohu
- poškodenie snímača výšky - skontrolovať vizuálne potom diag
- poškodenie tesnenia piestnic.. odporúčam plakať..
- kopa iných možností..
AutoSpecial.top
valoda1
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 10.01.2008 17:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa valoda1 »

Poistku som kontroloval. Pri aute som nebol no určite ho nezdvihli do najvyssej polohy. Ked som si ho prebral zdalo sa všetko v poriadku. Možte mi poradit ako prifuknem tu nadržku? A ešte pri zadavani zmeny polohy nič nevrči.
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

Kompresor nastavit na 0,5 max 1 bar, prifuknut cez zavreté viečko, je tam malá odvzdusnovacia diera uprostred.

Ak čerpadlo nevrčí nemá zmysel prifukovat.
AutoSpecial.top
valoda1
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 10.01.2008 17:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa valoda1 »

Ešte otazka servo nadalej funguje ak je to čerpadlo na podvozok zle? Nieje to prepojene?
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

Neviem presne aký máš model auta, ale servo je samostatná jednotka. Buď mech čerpadlo na motore alebo elektrohydraulické čerpadlo v podblatníku. Pre podvozok je čerpadlo BHI pod nádržkou hyd. kvapaliny.
AutoSpecial.top
valoda1
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 10.01.2008 17:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa valoda1 »

Dakujem. Mysliš ze ked nebeži čerpadlo tak problem je v ňom? Škoda že neviem čo sa s ním dialo keď to dali dole zo zdvihaku či vrčalo do zadretia. Ja som s nim normalne došiel domov akurat na chvilu mi za jazdy napisalo niečo v ton zmysle že je tam nejaka porucha na pruženi a nemam ist viac ako 90kmh
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

Najskôr áno... neviem veštiť..otázka je ktorá časť sa poškodila či pumpa alebo elektromotor.. elektromotor je opravitelný alebo vymenitelný, ale pumpa vačšinou neprežije zadretie a treba vymenit telo BHI.

Ked píšeš že auto sa dalo spustiť, tak riadiaca elektronika a ovládanie ventilov by malo byť ok.

Keby to bol ojedinely pripad.. ja som mal kedysi 10 kusov BHI skladom..teraz mam dve, pritom drviva vacsina z nich bola dobrá kým nedošlo k stretu s človekom servisoidným

..zachvilu to bude nedostatkovy tovar asi, .. co uz..
AutoSpecial.top
valoda1
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 10.01.2008 17:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa valoda1 »

Špekulujem len preto lebo v citroene mi dali termin o 2 tyzdne a potreboval by som to auto skor.
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

No špekuluj.. v citroene sa s tym piplať nebudú.. ak zistia vadnú BHI tak počítaj liter minimálne.. 971€ stojí BHI + neaké drobné za výmenu..a diagnostiku..tesnenia trubiek..konfiguráciu nového dielu..

Navod si dostal..
AutoSpecial.top
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 11 neregistrovaných