Poistenie kúpeného vozidla

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

somebody
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 25.12.2011 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa somebody »

lukas.bubo napísal:hlavne nemin na to auto cely rozpocet, nechaj si rezervu an pripadny servis... a naozaj nesetri na tych 130 km :-) v dobrom
Snažil by som sa dojednať na splátkach rozhodne...mesačne po dvoch stovkách, to nemôže odmietnuť...

Kujon, ale veď zhruba všetky Mega sa pohybujú v takej cene...:(
A áno, je to presne ´´96 :)
Mne hlavne ide o to, nech to funguje ako má a nech ho nechytá hrdza...Už či to bude mať 50kW alebo 79KW, to mi je jedno, len nech to nie je nad 80 :)
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

vážne ? Tak ok, som nejako na také autá dlho nepozeral :-) tak potom pohoda :-) už len vybrať to správne :-) aj keď si ťa neviem predstaviť kupovať auto, keď poistka je pre Teba španielska dedina.

S kúpou dobrého auta je to teda zložitejšie :-(
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

ak narazas na tu Ficovu onu, tak moze mat aj nad 80 kW, pokial uz raz bolo registrovane na Slovensku... dan sa tyka aut novych a dovezenych zo zahranicia :-)

v principe, najlacnejsie a najdrahsie cenove ponuky by som vylucil rovno a ani by som ich nepozeral...

podla fotiek nezistis nic, stav zodpoveda veku... to auto moze byt dobre a rovnako aj nemusi... vezmi niekoho, kto sa vyzna a pomoze ti zhodnotit technicky stav, prevez sa, vyskusaj vsetko, naozaj sa na to vyspi a potom kupuj :-)
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

och chce do 80 kvôli poistke. Aj keď ja tomu systému nechápem. Čo majú s tým spoločné moje kilowaty, keď nadrbem do A8 r.v. 2012 ?? s mojim autom ?

Ja si myslím že ceny PZP by mali byť rovnaké. Prípadne od využitia auta. t.j. najazdených km cez rok. Viac jazdíš, väčšie riziko nehody (teoreticky, prakticky to môže byť aj tak, že raz sadneš za volant a už nadrbeš :-) )
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

somebody napísal:Ah jaj...čakal som takúto odpoveď...:)
Dám vyhľadávať, vyhodí XXXXXX tém, teraz žeby som čítal všetky tie 15 stranové :)

:angry: :angry: :angry:

PRAVIDLA FORA SI PRECITAJ!!!!

PRECO ZAKLADAS DUPLICITNE A ZBYTOCNE TEMY!!! :41c2: :41c2: :41c2: :41c2:

Ti nevies citat alebo mas problem ked ti najde 15 stranove TEMY??? :40bd: :d :D
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Off topic:

Prochy, život je rýchly .... nie je času strácať zbytočne čas ...

Mladí sú už takí :-) To nezmeníš :-)

O akých pravidlách hovoríš ??? Dnes sa žije bez pravidiel :-) Aspoň dovtedy, kým človek nemá problémy. Potom zistí, že niečo malo byť ináč :3035:
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

Kujon78 napísal:och chce do 80 kvôli poistke.
jaaaj, to mi netrklo :-\
somebody
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 25.12.2011 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa somebody »

Kujon78 napísal:och chce do 80 kvôli poistke.
Nie, nie, kvôli poistke nie...pre tú Ficovu daň za tzv. "luxusné vozidlá" som hľadal niečo do 80kW...
Ale jasnačka, že niečo 150kW by som už práve kvôli poistke nechcel...

Nakoľko mi tá daň bola objasnená, ja ju platiť nebudem, teraz ma tých 80kW už ani netrápi...

Jasné, niekoho by som už len zvelebil, mám viac kamarátov, takže nebol by problém tam ísť s niekým, kto vie o aute viac ako ja o PC, čo robím ITčkára...
Ja danému človeku ešte zavolám, či by vôbec bolo možné vziať to auto na mesačné splátky, tak sa budem riadiť ďalej...
Ak nie, nevadí, vyberiem si niečo iné...
Tie megany sa mi páčia, ako som už písal, pre výbavu...elektrika v oknách, maličké, šikovné, lacné...
Feldy nechcem, nakoľko dosť hnijú, aj keď tie 1.6-ky sa mi šoférujú fakt veľmi dobre a zohnať diel na agregát od VW nie je najťažšie...
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Kujon78 napísal:Off topic:

Prochy, život je rýchly .... nie je času strácať zbytočne čas ...

Mladí sú už takí :-) To nezmeníš :-)

O akých pravidlách hovoríš ??? Dnes sa žije bez pravidiel :-) Aspoň dovtedy, kým človek nemá problémy. Potom zistí, že niečo malo byť ináč :3035:

PRAVIDLA FORA AUTOBAZAR.EU.

A google tiez vie pomoct. :2f93:

LINK: http://www.sitokurvavygoogluj.sk/
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

pozri si pripadne nejakych japoncov, korejcov z podobneho roku vyroby... akokolvek neatraktivne mozu vyzerat, ak kupis dobry kus, vozis sa vyslovene za cenu spotrebneho materialu a motor prezije vsetky ostatne diely :-)
somebody
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 25.12.2011 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa somebody »

Nenašlo mi do ceny 1000€ toho veľa :(
Jedno subaru som videl, suzuki, škaredotvarý hyundai accent, ináč všetko feldy, pár meganov a nejaké pofiderné KIE...
Ale hej, o japoncoch som počul, že sú kvalitné kúsky...najradšej by som bral niečo nemecké, no ale ako vravím, feldu nie, na golfík zatiaľ nemám, na octaviu tiež nie...:-X
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

vw group neries za kazdu cenu, najma, ak nemas velmi vysoky rozpocet... octavia ani golf nie su ani zdaleka etalon spolahlivosti a casom zistis, ze ani status medzi kamaratmi sa neodvija od znacky auta :-)
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

honda civic, suzuki swift ´96, daewoo lanos, nexia...

sam som zacinal na nexii 66 kW, tomu autu nemozem nic vytknut snad okrem toho, ze hodne hrdzavie... na zaciatok na naucenie idealne a to, co usetris na kupnej cene, mozes dat na servis alebo na benzin :-)
somebody
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 25.12.2011 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa somebody »

Francúzi majú však drahé súčiastky, ako som počul...len zisťujem, či sú kazivé vlastne...
Viem, že ten status sa neodvíja od značky auta :) Však s oboma, dá sa povedať najlepšími kamošmi, behám na feldách :D
Ja osobne tiež nemám nič proti felde, len to, že tie kolesá sú tam fakt malilinké, spotreba k výkonu riadna a korózia sa jej chytá ako šľapka peňaženky...

Civic by som teda bral :))
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

lukas.bubo napísal:vw group neries za kazdu cenu, najma, ak nemas velmi vysoky rozpocet... octavia ani golf nie su ani zdaleka etalon spolahlivosti a casom zistis, ze ani status medzi kamaratmi sa neodvija od znacky auta :-)

:40bd: :d :D :angry: :angry: :angry:

Ze GOLF4 a OCTAVIA1 NIE SU SPOLAHLIVE!!!!!

Citaj linky:

link: http://www.skodaoctavia.cz/zajimavosti/Rekordmanka.htm

link: http://www.skodaoctavia.cz/magazin/skod ... -400430-km

link: http://forum.autobazar.eu/skoda-octavia ... 13309.html

link: 700 000km : http://www.autobook.sk/recenzie/pomaly- ... 1-9-sdi-8/

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných