Poistenie kúpeného vozidla

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

somebody
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 25.12.2011 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa somebody »

lukas.bubo napísal:teoreticky mozes ist s nim na DI a hned si vziat osvedcenie, kde bude zaznam o odhlaseni na teba, potom mas lehotu - tusim 15 dni?
Do tých pätnástich dní ho prihlásim...to už teda nemusí chodiť on so mnou vôbec po meste? On si ostane doma, ja budem vo svojom meste vybavovať EČV a ja si ho prihlásim?

No, tak snáď bude dôveryhodný chu.y a auto mi zverí :D
Takže ak auto odhlási, môžem sa na ňom domov doniesť :)

mkrc, no veď, bude mať nejakú ochranu...
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

tak, ako pises :-)
somebody
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 25.12.2011 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa somebody »

No, to by mi vyhovovalo najviac...aby som mu nemusel platiť 100 a viac kilometrovú cestu, už keď zaplatím benzín do feldy 1.6-ky kamarátovi, ktorý ma tam odvezie...
Pri vytváraní poistky sa neplatí nič, to až potom mi príde domov šek, všakže? :)
Zo začiatku mi teda treba len peniaze na auto+66€, nie? :)
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

s tym sekom by to malo byt tak, ako vravis, ja som to potom doma poplatil cez internet... ale na tvojom mieste by som si vzal par eurokorun do rezervy pre strycka Prihodu :-)
mkrc
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 02.10.2009 10:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkrc »

zober si viac, niektory spekulanti vyberaju napr. povinnu vybavy, vycistia nadrž.... Sice neviem na co je im, ale uz som to viac krat zazil. Len aby si za najblizsim rohom nenarazil na muzićkov v zelenom. Inak šťastnu kupu!
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Prídeš k autu, pozrieš si ho. (Prídeš domov vyspíš sa na to a potom si povieš, či to auto chceš - túto časť veľa ľudí vynecháva a potom z ošiaľu svojho nového auta kupia haraburdu !!! šak ozdaj zaplatiť cestu navyše je rujnujúca položka, to potom radšej ani auto nekupovať, čo keď sa niečo pokazí)

Ak auto už naozaj berieš, je najlepšie ísť po auto v čase úradných hodín DI v jeho meste. podpísať s ním zmluvu a rovno s majiteľom ísť na jeho dopravný inšpektorát aby ho odhlásil na Teba (vyhneš sa jazdeniu na jeho TP, vyhneš sa čakaniu, kým sa chlapíkovi uráči ísť na DI lebo ho nič netlačí, keďže už peniaze za auto má vo vačku). T.j. pôvodný majiteľ už nie je nikde potrebný a žiadnu cestu s tebou už nikdy neabsolvuje.

Rovno s odhláseným autíčkom ideš do poisťovne, ktorej pobočku si nájdeš v jeho meste a zaplatíš ju.
Potom spokojne chodíš na ňom pokiaľ ho neprihlásiš na svojom DI.
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

... s tym, ze v momente odhlasenia by si mal mat uzavretu PZP uz na tvoje meno tak, aby si ani z inspektoratu do pobocky nesiel bez poistky... to, kedy ju zaplatis, je uz viac-menej jedno
somebody
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 25.12.2011 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa somebody »

lukas.bubo napísal:s tym sekom by to malo byt tak, ako vravis, ja som to potom doma poplatil cez internet... ale na tvojom mieste by som si vzal par eurokorun do rezervy pre strycka Prihodu :-)
Ja zvyknem tiež všetko platiť bankingom...predsalen ma bezplatný prevod vyjde lacnejšie ako 40 centový šek...
mkrc napísal:zober si viac, niektori spekulanti vyberaju napr. povinnu vybavu, vycistia nadrž.... Sice neviem ,na co im je, ale uz som to viackrat zazil. Len aby si za najblizsim rohom nenarazil na muzićkov v zelenom. Inak, šťastnu kupu!
No, to sa zrejme telefonicky dohodnem, ako to bude s tou povinnou výbavou a pod. Natankovať budem musieť určite, to mi je jasné...
Vďaka :) Ak to nebude proti pravidlám fóra, možno sem potom dám aj link, že čo, vy, užívatelia na to, či sa mi oplatí pre to precestovať...
Kujon78 napísal:Prídeš k autu, pozrieš si ho. (Prídeš domov vyspíš sa na to a potom si povieš, či to auto chceš...
Ja sa budem musieť rozmyslieť hneď, nakoľko plánujem kúpu zo 130km vzdialenej obce...:-X
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

mozem sa spytat, ake auto a v akej hodnote chces kupit? :-)

130 km vzdialenost, ak ju budes kvoli autu musiet prejst dvakrat navyse, to je 260 km, pri spotrebe 10L/100km to mas 26 litrov, co je pri cene 1,50 eur/1L 39 eur... tolko by si snad mohol obetovat navyse na to, aby si si dvakrat rozmyslel, ci to auto stoji za to ;-)
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

ak si z toho taký hotový, teda poistky. Tak keď auto odhlásiš, tak ho nechaj tam, choď pešo do pobočky a potom si sadni do auta.

Pochybujem, že sa niekto bude s Tebou trmácať po kadejakých pobočkách a neviem čom. Ale pokiaľ zavoláš na pobočku, tak ti povedia presne čo treba. Na to, aby Ti vytvorili poistku stačí na nete zadať parametre auta, ani číslo TP ti netreba ani značky len základné údaje auta a rovno ju uzatvoríš cez net. A potom keď to na seba prehlásiš a budeš mať aj značky aj TP tak pôjdeš do poisťovne a doplníš údaje.

Na poistenie ti stačí typ auta a kubatúra s výkonom :-) Jediné čo potrebuješ je doklad o zaplatení poistky, aby si ho potom vedel prihlásiť !!
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

Jediné čo potrebuješ je doklad o zaplatení poistky
myslis doklad o uzatvoreni? :-)
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Ak už 130 km je veľa otočiť na dvakrát, tak si auto ani radšej nekupuj. To hocaká porucha ťa vyjde viac ako celá cesta tam aj späť. A to že sa ti časom niečo vysype je na 100 % isté !!! Je to jazdenka !!!

A taká kúpa, že keď tam už prídem tak ho musím zobrať je najhoršia možnosť kúpi !!!! Radšej si teda pozri auto vo svojom blízkom okolí ako kupovať takýmto štýlom.

Ty si vďačný kupec :-) keď som už tam tak ho beriem :-) Kebyže ťa viem dostať do Prešova, tak mám auto predané :40bd:
Naposledy upravil/-a Kujon78 v 23.07.2012 11:51, upravené celkom 1 krát.
somebody
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 25.12.2011 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa somebody »

lukas.bubo napísal:mozem sa spytat, ake auto a v akej hodnote chces kupit? :-)

130 km vzdialenost, ak ju budes kvoli autu musiet prejst dvakrat navyse, to je 260 km, pri spotrebe 10L/100km to mas 26 litrov, co je pri cene 1,50 eur/1L 39 eur... tolko by si snad mohol obetovat navyse na to, aby si si dvakrat rozmyslel, ci to auto stoji za to ;-)
Jedná sa o Renault Megan Coupe, 1.6 16V, 79KW
Cena do 1000€. Prvé auto nepotrebujem hneď štvorkového golfa :)
Kujon78 napísal:ak si z toho taký hotový, teda poistky
Nie som z toho hotový, len sa informujem, nakoľko som v živote žiadne auto ešte ani neprepisoval...

No, ale možno sa mi pošťastí a kúpim auto, ktoré pôjde rok-dva bez problémov :) Za takú možnosť sa oplatí riskovať 2x130km :)
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

hlavne nemin na to auto cely rozpocet, nechaj si rezervu an pripadny servis... a naozaj nesetri na tych 130 km :-) v dobrom
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Tak Megan a v takej cene ?

Tak to pomaly nemáš istotu, že dôjdeš domov bez poruchy :-( A to si teraz nerobím srandu :-(

Ale možno nie si náročný užívateľ auta. A tak nejaké nedostatky (ktoré bude určite mať) nebudeš chcieť hneď riešiť. Predsa len predpokladám že sa jedná o r.v. okolo 96-ky čo je dosť staré auto.

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných