Poistenie kúpeného vozidla

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

somebody
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 25.12.2011 22:02
Zdieľať na Facebook

Poistenie kúpeného vozidla

Príspevok od používateľa somebody »

Zdravím.
Ako to je s poistením auta, ktoré kupujem?
Starý majiteľ odhlási svoju poistku, ja si musím vytvoriť novú, a až tak sa môže na mňa prepísať auto, alebo najprv prepíšeme auto na mňa, tak si ja vytvorím poistku?
Vďaka.
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Hladaj XXXX krat preberana TEMA!!! :41c2: :2f93:

Bez poistky NEPRIHLASIS na SEBA auto!!!
zoleeka70
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 05.02.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoleeka70 »

najprv si urobíš poistku, auto prihlásiš na seba a potom urobíš zmenu v poistke s novými údajmi...zájdeš do poisťovne niektorej oni vedia postup...
somebody
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 25.12.2011 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa somebody »

Ah jaj...čakal som takúto odpoveď...:)
Dám vyhľadávať, vyhodí XXXXXX tém, teraz žeby som čítal všetky tie 15 stranové :)
zoleeka70 napísal:najprv si urobíš poistku, auto prihlásiš na seba a potom urobíš zmenu v poistke s novými údajmi...zájdeš do poisťovne niektorej oni vedia postup...
Vďaka, takú odpoveď som hľadal :)
Oni budú v poisťovni chcieť aké údaje o aute, ktoré na seba ešte nemám prihlásené? Zrejme budem potrebovať ofotený techničák...

Odpovede typu "choď a spýtaj sa" poprosím nevkladať...preto som vytvoril tému, aby som nebehal po celom meste...
Naposledy upravil/-a somebody v 23.07.2012 10:49, upravené celkom 1 krát.
mkrc
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 02.10.2009 10:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkrc »

Okamžite po podpise kupno-predajnej zmluvy choď do poistovne a uzatvor PZP, bez neho Ti auto neprepišu na DI. Ked Ti pridelia tabuľky s EČ len nahlasiš EČ a číslo techničáku do poisťovňe.
somebody
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 25.12.2011 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa somebody »

A ak sa jedná o prípad, že kupujem auto od človeka vzdialeného 100km odo mňa? Zmluvu podpíšem u neho, ja si poistku prídem spraviť domov, auto prihlásim tiež u seba, no musí prísť so mnou aj on, že? Alebo mi bude stačí jeho ofotený techničák, prípadne aj KP zmluva?
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

co ti brani spravit si poistku u neho v meste na pobocke, pripadne vziat si notebook a urobit si ju cez internet priamo na mieste, pripadne spravit si ju den vopred?
somebody
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 25.12.2011 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa somebody »

Lukas.bubo, nebráni mi v tom nič...
U neho v meste, jedine žeby mal pobočku tej-onej poisťovne, o ktorú by som mal záujem...čo sa týka vybavenia poistky vopred, to radšej nie, nakoľko možno by som to auto nekúpil, ak by som si ho prišiel obzrieť...Ale nad tým, že by som si poistku spravil u neho v meste, to nie je zlý nápad...Zmeniť údaje, teda nahlásiť EČV a TP by som mohol už potom na svojej pobočke? Vo svojom meste? Alebo musím chodiť do tej a vybavovať to cez osobu, ktorá so mnou uzatvárala poistku?
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

nahlasis hocikde, podla mna staci aj telefonicky, pripadne posles mailom naskenovane osvedcenie o evidencii
mkrc
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 02.10.2009 10:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkrc »

ked budes auto kupovat prefot si velky aj maly technicak(na zaklade neho uzatvoria PZP zatial bez EČ a cisla technicaku) a pober od neho vsetky ostatne doklady od auta(stk,ek, folie, co ja viem este co..), od bude potrebovat technicaky na odhlasenia auta z DI. On ho odhlasi(bude to zapisane do toho technicaku) a nasledne ti ho posle(holubom alebo postou), ty s tym pojdes na DI vycalujes 66e a auto je aj oficialne tvoje
somebody
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 25.12.2011 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa somebody »

lukas.bubo napísal:nahlasis hocikde, podla mna staci aj telefonicky, pripadne posles mailom naskenovane osvedcenie o evidencii
Vďaka :)

mkrc, on ho nemôže odhlásiť v ten deň, ako si budem vybavovať poistku, aby som si ten techničák, na ktorom bude písať, že je odhlásený, mohol rovno vziať? a doma ho prihlásim?

Na aute bez svojho TP, resp. prihláseného TP asi chodiť nemôžem, takže budem čakať, kým ho on odhlási, že?
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

teoreticky mozes ist s nim na DI a hned si vziat osvedcenie, kde bude zaznam o odhlaseni na teba, potom mas lehotu - tusim 15 dni? opravte ma, nie som si isty - na to, aby si auto prihlasil, ak to nestihnes, musis na kontrolu originality
mkrc
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 02.10.2009 10:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkrc »

jazdit mozes, lebo v tom starom (odhlasenom technicaku) je napisane ze uz bolo ohlasene na Teba, poistku mozes mat uzatvorenu aj skor, nicomu to nevadi ale auto musi byt stale poistene(v pripade,ze napr. ho budes brat domov a nieco sa vysrsti...). Auto sa musi prihlasit do myslim 15 dni, s udanim dovodu a do 30 ked to nestihnes ides na KO.
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

no a logicky, na aute bez platneho osvedcenia jazdit nemozes... kym ho on neodhlasi, mozes teoreticky jazdit na aute tak, ze budes mat u seba "maly technicak" = osvedcenie o evidencii, cast 1, v ktorom bude uvedene este jeho meno... ale ak on nebude ch.uj, tak ti auto samozrejme takto neda, lebo ty pojdes ako blazon, odfotia ta a pokutu poslu este jemu :-)
mkrc
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 02.10.2009 10:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkrc »

no ale teoreticky ma podpisanu kupno-predajnu zmluvu s datumom, takze sa moze ohradit, ze vozidlo uz nemal vo vlastnictve... ale urcite plati.: Čo najskor prihlasiť na seba.

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných