Poisťovňa nezaplatila časť PZP

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a co s tym ma servis, ze si bol vinnikom, im to moze byt sumak, oni potrebuju love a auto je tvoje, co si cakal ?

chybaju info ci si to daval obhliadat sam, alebo to riesil servis za teba, ci bol kryci list atd

moja skusenost s opravami na poistovnu v autorizaku je ale napriektomu pozitivna, tusim 3-4x som to absolvoval a nebol nikdy problem, este som dostal vyluxovane navonane auto vzdy, obhliadku a likvidaciu vybavili za mna, zjavne to je aj o vztahoch a ludoch :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
makrela
Príspevky: 2952
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

asi som pil
Naposledy upravil/-a makrela v 10.11.2018 21:15, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nuž s tým treba počítať , že ak jazdíš s autom tak budeš škodovať aj nie vlastnou vinou. lol čím lacnejšie auto máš tým menšia škoda. Buď rád ,že ti zaplatili aspoň polovicu , čo ak by to teba vrazil niekto so starou hrčou bez prepisu a bez pzp. :40bd: súdil by si sa za 500 evri dvadsať rokov. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

auto ti odovzdali a nebolo uhradené? pred 2 rokmi? je to problém servis vs poistovna. ak išli do vačšej opravz mali mať súhlas. čo ty s tým?
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

asi tak nech sa súdia so zamestnancom vlastnej firmy ktorý ordinoval prácu a nemal isté že bude zaplatená od poisťovne.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Nevieme co mas na papieroch napisane. Nepises presne, ci sa stalo, ze poistovna kyvla na nejaku opravu, ale nakoniec servis opravoval este nieco dalsie, bez schvalenia poistovne. Co by bolo logicke, ze to poistovna nepreplatila dodatocne.
Nepises ani, ze preco poistovna odmietla.
Je to len nazor jednej strany, mohlo sa stat aj to, ze si si nieco prihodil do skody, poistovna ti to prekukla a teraz to skusas zachranit...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

makrela napísal:asi som pil
to dufam ze pijes, ale teraz si len netrafil, to sa stava lol , mozno stacilo premontovat prispevok do spravnej temy cez moderatora
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

podľa mňa oni to k súdu reálne nechcú dať lne skúšajú či sa nezľakneš. Ale keby áno pozberaj si všetky dokumenty....
lauryl
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Ahoj, moja osobná skúsenosť z posledného obdobia s jednou trojpísmenkovou poisťovňou.

Svokrovi buchli do auta zaparkovaného na malom parkovisku v dedine. Poškodenie v rozsahu cca 4k€ na Navare D40 rv2010. Najskôr to chcel svokor dať urobiť rozpočtom, ale vypočítali to na cca 900€, čo som samozrejme odmietol zobrať. Po nejakých telefonátoch a e-mailoch auto skončilo v autorizovanom servise. Nakoľko som už od rôznych ľudí dostal informácie, že táto poisťovňa si uplatňuje amortizáciu som ich týždenne bombardoval, že nech to neskúšajú, lebo inak mi budú musieť dokladovať, akým spôsobom sa zvýšila reálna trhová cena auta tým, že bolo búrané a opravované. Zaniesol som ho na obhliadku do servisu, servis ho obhliadol a povedal som im, že ho prinesiem až keď im schvália 100% úhrady sumy na opravu. Toto som povedal aj pani na zákazníckej linke, ktorá mi stále tvrdila, že ona s tým nevie nič, to likvidátor. Tak som ju poprosil, nech mu to odkazuje.

Nakoniec to skončilo tak, že uhradili 100% škody a ešte tam bola aj dodatočná doobhliadka a navýšenie pôvodného rozpočtu.

Teraz, keď som si riešil PZP na vlastné auto, tak podmienka nebola cena, ale poistné krytie a to, či si poisťovňa uplatňuje amortizáciu. Lebo to že mám platiť málo za PZP je síce pekné, ale netúžim nikomu doplácať za amortizáciu z PZP, alebo sa nechávať ťahať po súdoch pre 20€ ročne....
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jo, len tu ma kazdy v p..., len aby lacno platil, pzp ked som robil, tak poradkyne hovorim, vy viete ktore su ciganske poistovne, to rovno mozme vylucit, pome nato co je z tych par normalnych vhodne, velice sa zuzil vyber a ta cena neni zas taka hrozna, ale ja si aj na stary vergel platim havarijnu, hlavne z dovodov vseliakych koop..a spol, aby som s odrbavacmi nikdy nedosiel do kontaktu, vsetko riesim cez svoju poistovnu, aj ked som poskodeny a svaty pokoj !
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

Takže Lacika situácia sa má asi takto:
1) Kto z vyššievedených diskutujúcich je právnik, znalec, alebo likvidátor poisťovne? Podľa uvedených príspevkov asi nikto. Ak sa budeš riadiť uvedenými radami, aj tak dopadneš - asi zle.
2) Keď si auto odovzdal do servisu, podpísal si zákazkový list a tým si vstúpil do obchodného vzťahu priamo so servisom. Servisu je šuma fuk, prečo a koľko zaplatí poisťovňa - to je len tvoja vec a nie vec servisu. Že servis spolupracuje s poisťovňou, je len služba servisu pre zákazníka navyše. Ak si podpísal zákazkový list, si povinný uhradiť celú sumu opravy. Ak už niečo uhradila poisťovňa, tak potom zostatok do výšky opravy.
3) Vôbec si neuviedol, prečo poisťovňa zaplatila len časť opravy - dostal si písomný vybavovací list z poisťovne o uzavretí poistnej udalosti, kde si mal vysvetlené prečo si dostal menej, ako bola cena opravy.
4) Hľadáš pomoc na internete a nie u právnika a to už servis podal žalobu a ty čakáš ako to dopadne? No buď si istý že s konzultáciami na internete dopadneš katastrofálne. Len tak ďalej a budeš platiť okrem zostatku ceny opravy aj súdne trovy, to znamená aj advokáta žalobcu a úroky z omeškania, takže celková suma bude odhadom troj až päťnásobná ako teraz. Len tak ďalej. ....
4) Skús sa správať ako dospelý, nevyplakávaj tu zober rozum do hrsti, zisti v čom je problém a poraď sa s advokátom a nie s anonymnými konzultantmi na internete, ktorí za teba prehratý súd platiť nebudú!!!
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Lacika sa sprava ako male decko, melie vela textu, ale obsah minimalny.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

cervinka napísal: 2) Keď si auto odovzdal do servisu, podpísal si zákazkový list a tým si vstúpil do obchodného vzťahu priamo so servisom.
tak potom on zaplati servisu a pojistovna jemu.preco pojistovna dala polovicu penazi servisu a vobec je taky doklad ze kolko? ak pojistovna nechce zaplatit celu opravu bude musiet vinnik ak nema pojistovnu ktora zatiane celu opravu.niekto tu skodu bude musiet dorovnat.take ze poskodeny ostane z holou v ruke neni.

a nic neplatit zaplatenim nas sk system rozumie ze dotycny s tym suhlasi a uz nikto to nebude dalej rozoberat.bude to navzdy uzavreta vec.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

cervinka napísal:Takže Lacika situácia sa má asi takto:
1) Kto z vyššievedených diskutujúcich je právnik, znalec, alebo likvidátor poisťovne? Podľa uvedených príspevkov asi nikto. Ak sa budeš riadiť uvedenými radami, aj tak dopadneš - asi zle.
2) Keď si auto odovzdal do servisu, podpísal si zákazkový list a tým si vstúpil do obchodného vzťahu priamo so servisom. Servisu je šuma fuk, prečo a koľko zaplatí poisťovňa - to je len tvoja vec a nie vec servisu. Že servis spolupracuje s poisťovňou, je len služba servisu pre zákazníka navyše. Ak si podpísal zákazkový list, si povinný uhradiť celú sumu opravy. Ak už niečo uhradila poisťovňa, tak potom zostatok do výšky opravy.
3) Vôbec si neuviedol, prečo poisťovňa zaplatila len časť opravy - dostal si písomný vybavovací list z poisťovne o uzavretí poistnej udalosti, kde si mal vysvetlené prečo si dostal menej, ako bola cena opravy.
4) Hľadáš pomoc na internete a nie u právnika a to už servis podal žalobu a ty čakáš ako to dopadne? No buď si istý že s konzultáciami na internete dopadneš katastrofálne. Len tak ďalej a budeš platiť okrem zostatku ceny opravy aj súdne trovy, to znamená aj advokáta žalobcu a úroky z omeškania, takže celková suma bude odhadom troj až päťnásobná ako teraz. Len tak ďalej. ....
4) Skús sa správať ako dospelý, nevyplakávaj tu zober rozum do hrsti, zisti v čom je problém a poraď sa s advokátom a nie s anonymnými konzultantmi na internete, ktorí za teba prehratý súd platiť nebudú!!!
- tak skúsme že prinesiem auto do servisu a chcem opravu. Predpokladám vyčíslia odhadom cenu práce a dielov že... predpokladám že nejaká tolerancia je OK a predpokladám ak je to mimo tejto tolerancie rádovo servis zavolá majiteľovi a dohodnú sa či áno či nie a ako ďalej. Ty snáď donesieš auto a nezaujímaš sa o cenu opravi? Je ti jedno akú sumu ti nahodia? Takže tu je jasné ako to funguje - a nepochybil majiteľ auta ale vždy je ľahšie ukazovať svaly na zákazníka ako na poisťovňu. Vinník určite platiť nebude- prečo aj veď nato mám poistku.
Je úplne zrejmé že ak sa cena opravy navýši lebo sa nájdu ďalšie poškodenia volá servis poisťovni a dohodnú sa. Len idiot robí opravu mimo rámec dohodnutej ceny.
trafikante
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14.11.2015 10:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trafikante »

ktorá to bola poisťovňa?
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69, foter a 85 neregistrovaných