Podozriví zahraniční záujemcovia o kúpu auta

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Lubos12366
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.03.2019 14:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos12366 »

Nuz najdu sa ludia co sa nechaju nachytat, ale casto je obet nejaka vyplasena baba a priklad cislo dva, oni vam vypisuju ze vyplatili poplatky za kuriera a citia sa podvedeni, že su cestni kupci a teraz maju stratu a nie zriedka sa vyhrazaju FBI a podobne a ked vam prilozia fotoshop dakej faktury clovek sa zlakne a nechce mat opletacky, nie vsetci zial premyslaju rovnako ako pachatel :28b7:
Ps: musel som si zmenit meno na fore z nejakeho dovodu tak som pridal 6ku
logan668
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.05.2014 21:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa logan668 »

Využívajú "chamtivosť" ľudí, akože lacno predávajú, alebo draho, bez jednania chceju kúpiť. No a sem tam sa niekto namotá. Ja som predával bicykel, tiež otravovali. Idú po všetkom možnom.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Samozrejme že je to podvod a zlá nemčina a zlá angličtina našepkávajú, z akých končín sú títo "záujemcovia". Budú posielať potvrdenia banky o platobnom príkaze a keď im pošleš tovar, nedostaneš nič.
Ono sa totiž náhodou zistí, že v prevoďáku bola nejaká banálna chyba, kvôli ktorému neprešiel a kmínovi prachy nestiahli.
Vôbec by som sa s ním nebavil, zbatočne strácaš čas.

Len sa čudujem, že to stále skúšajú... z toho vyplýva len jedno - že im stále na to občas niekto naletí.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Lubos12366 napísal:Nuz najdu sa ludia co sa nechaju nachytat, ale casto je obet nejaka vyplasena baba a priklad cislo dva, oni vam vypisuju ze vyplatili poplatky za kuriera a citia sa podvedeni, že su cestni kupci a teraz maju stratu a nie zriedka sa vyhrazaju FBI a podobne a ked vam prilozia fotoshop dakej faktury clovek sa zlakne a nechce mat opletacky, nie vsetci zial premyslaju rovnako ako pachatel :28b7:
Ps: musel som si zmenit meno na fore z nejakeho dovodu tak som pridal 6ku
Kto sa zľakne takýchto vyhrážok, tak je fakt sprostá ovca, na to už nie je iný výraz...
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Nie vsetko je podvod, ja som takto na Nigerijca (bez videnia, iba podla foto, cez maily, sms a telefon a s prevodom na ucet) kupil dve Gecka z Francuzska :) Jedno mi dokonca pan priniesol do Nemecka, lebo si tam isiel pre nove auto. Podla mna je klucove nic nepustat z ruky, kym nie su peniaze na ucte. Jedine riziko by som videl v zneuziti firemnych udajov (reg. cislo DPH), ale to sa moze stat aj v pripade, ze realne tu na SVK predate auto nejakému vagabundovi.

Iba pre zaujimavost, ked chceli vystavit fakturu, museli uviest aj svoje udaje. Z akej krajiny boli ti zaujemci? EU, Azia, Afrika? Afriky by som sa asi naozaj aj ja bal...
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Ja som predal toyotu hiace čmudovi z Lýbie. Ale ten si po nu prisiel..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie vždy je to podvod,ale ak to neskončí podvodom je to iba "systémová" chyba na úrovni že niekomu pristane meteorit priama na hlave.
Dosť dobrý dôvod o podobnom ani neuvažovať.
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Hovorim, ja som tymto sposobom, cez celu Europu kupil dve drahe auta. Takze take obchody sa realne robia. S trochou zdraveho rozumu, t.j. nepustat z ruky nic, co nemam zaplatene a preverovania (dnes je vacsina ludi dohladatelna na FB, IG, firmy maju stranky, obchodne registre su na nete, existuje Streetview...), si myslim, ze sa da riziko vtesnat do unosnych hranic.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Pri kupe hocicoho zo zahranicia to nikto neposle ani nebude nic riesit pokial nema peniaze na svojom ucte. Tak musi platit aj naopak tiez som predaval do taiwanu a kym neboli peniaze umna nic sa neposielalo, akonahle boli, bolo zabalene a islo na postu. Co to som uz zo zahranicia pokupil sice nie auto ale to je v podstate jedno. Pred dvoma tyzdnami som kupoval tiez z rakuska, ziadne paypal ziadne vymysli peniaze na ucet do rakuska, akonahle boli na ucte vtedy poslal.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čo by drahšie auto bez osobného prezretia,len v dobrej viery že tamojší urobí všetko až po odhlášku atd a vo veci nie je žiadné "ale" je papagájom vytiahnutý balíček na jarmoku.To musí byť iný čávo,kto sa na to podujme,a duplom ak je v hre viac peňazí.Pretože do 24 h som tam než je kdekoľvek v EU a radšej zavediem do osobného účtu jedných 200 e. vyhodených peńazí za prebehané palivo,než ...
Ja poznám veľa bohatých aj veľmi bohatých ľudí.Svojím spôsobom sú to ak už nie priamo žgrblíci,tak veľmi opatrný ľudia z ktorých nie je také jednoduché vytiahnuť peniaze a ešte z poriadnym rizikom.To ja tie kadejaké silácke reči beriem z tou najväčšou rezervou v zmysle - prišiel zďaleka,môže rozprávať čo chce !
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Vo Francuzsku (ani v mnohych inych krajinach) sa odhlaska nerobi. Majitelia mi poslali hromadu fotiek, naskenovane faktury za servis a protokoly z technickych, boli ochotni vsetky zavady uviest v zmluve. Ja nie som automechanik, co by som tam este viac zistil?
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Ja som pred niekoľkými rokmi predal firme z Jordánska hybridný Lexus.
Na požiadanie (po kontrole údajov záujemcu) som vystavil zálohovú faktúru vo výške 100% hodnoty tragača a tá firma mi ju bez meškania komplet uhradila.
Bez toho aby jej konateľ videl auto alebo mňa.

Trochu som síce následne mal kôli opusteniu kára EÚ viac roboty, ale buzinez prebehol hladko, bez akýchkoľvek zádrheľov.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To nie je to isté.Ak príde IT z inej planéty a zloží mi peniaze...už aj môže štartovať. Ak kupec by som sa ale správal úplne inak

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 92 neregistrovaných