Podlozky na zmenu dosadacej plochy skrutky kolesa

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andre.x
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 23.01.2008 12:27
Zdieľať na Facebook

Podlozky na zmenu dosadacej plochy skrutky kolesa

Príspevok od používateľa andre.x »

Caute, skor nez zacnem obvolavat slovenske predajne s diskami a snazit sa im (asi marne) vysvetlit co potrebujem, nepoznate predajnu, ktora ma v sortimente podlozku na zmenu polgulovej na kuzelovu skrutku?

Pripadne ak viete ako sa to vola slovensky, google nula bodov co som skusal.

http://www.driveaccord.net/forums/attac ... 1377831364

http://ep.yimg.com/ay/brandsportinc/cus ... 016-21.jpg

dakujem
andre.x
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 23.01.2008 12:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andre.x »

Dakujem za dobre mienenu radu, ale ak by to bolo take "jednoduche", ze by potrebne skrutky existovali a pri tom nestali zbytocne vela penazi, tak nesedim na internete a ziadam o pomoc.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Všimol som si tu odlišnosť ,ked som montoval bezpečnostné matice

skrutky su v nabojoch kolies /štifty/

vzhľadom na to,že tie matice maju perfektnú polguĺovú dosadaciu plochu ktorá pokryje ten kužeľ , tak som to nejak neriešil...

Aj tak je to len jedna skrutka z piatich..

Čím však nechcem povedať,žeby som matice kolies doťahoval nejako ledabolo...

Chápem však zadavateĺa témy,ked ma opačný problem, polguĺovú dosadaciu plochu v kolesach a kužeĺové skrutky
tam by som istotne zohnal skrutky, či matice s polguĺovou dosadacou plochou
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

http://www.autoomega.sk/index.php?id_se ... aradenie=1

ale by som sa radsej pozrel po skrutkach s takym polgulovym sedlom na tej stranke vyssie. podlozka sa casom rozmacka....
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Aj keď by bola tá vložka z hliníka, čo je teda takmer isté, tak sa nerozmačká, len sa tvarovo trocha prispôsobí priestorovým podmienkam v tej diere v disku, to však určite nepredstavuje žiaden problém. Problém je skôr také podložky zohnať.
Asi teda žiadateľ vie že prečo chce zachovať tie skrutky ktoré má, tak asi nemá význam mu radiť že nech si kúpi iné skrutky.
Chcem však s plnou vážnosťou podotknúť, že aj keď to technicky nie je exaktné, tak svet sa nezrúti, keď skrutkami s kužeľovou hlavou upevníš disky, ktoré majú polguľové sedlá v dierach pre kolové skrutky.
Tie skrutky si tie hliníkové dosadacie plochy v disku trocha prispôsobia, len by bolo vhodné po prvom dotiahnutí, ešte zo dva razy po ujazdení nejakých pár kilometrov opätovne skontrolovať dotiahnutie skrutiek.
By ste sa divili, koľko áut jazdí po slovensku s kužeľovými hlavami skrutiek v diskoch s polguľovým zahĺbením a tiež opačne a majitelia vôbec netušia že by niečo nemalo byť v poriadku.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nikto nema sustruh naokolo? ved to je traposina vytocit...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Presne toto dať to stočiť naklko neverim že niekto niečo také ako podložky vobec vyrába alebo predáva. To sú veci ktoré sa riešia novými skrutkami alebo maticami pre istotu pre pocit a pre bezpečnosť.
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

aky vyznam ma spekulovat-setrit na skrutkach diskov kolies?
ziadne hlinikove podlozky neodporucam - sa rozmackaju moze sa povolit koleso a tragedia je na svete.
Pre upevnenie a montaz kolies pouzit len schvalene diely .

sustruznik bude urcite drahsi ako original skrutka ci matica.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

vidis, pomaly dojdeme nato, ja sa pre istotu vyhybam aj hlinikovym diskom, je to blato /vlastne hlina/, plech je zelezo a to je trocha inde v periodickej tabulke :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a ocel je zo zeleza /okrem ineho :d :D /
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Čo nie je isté,ak tam svieti Made in China.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

wilz napísal: By ste sa divili, koľko áut jazdí po slovensku s kužeľovými hlavami skrutiek v diskoch s polguľovým zahĺbením a tiež opačne a majitelia vôbec netušia že by niečo nemalo byť v poriadku.
ja to sledujem od 2008.kazdy kto kupil neoriginaly jazdene disky bez srob.v pneuservise som videl ako malo jedno auto stifty matice sirka tak max 1cm a zavit zatoceny len na 5mm viac to nedalo a drzalo to roky dobre.horsi pripad bol neoriginal disk na renolt nmegane chlap nemal medzikus tie podlozky na stredovu dieru a tak jazdil.sem tam mu praskol srob kupil novy zatiahol a dalej.toto vidim ako nebezpecne.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

To je čo za delenie na originálne a neoriginálne disky ?
Tie takzvane „neoriginálne“ disky môžu byť pokojne kvalitnejšie ako „originálne“.
Veď žiaden výrobca áut nevyrába disky, ale dáva si ich k nejakému výrobcovi diskov robiť. A ako sledujem, tak „originálne“ disky nejakej značky auta bývajú vyrobené aj od troch rôznych výrobcov diskov.
Vždy sa treba vyjadrovať ku konkrétnemu prípadu.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no na korejcov sa ani nic ine nedava.len ten lacak hned odnovoty.ronal italy to su disky ktore sa dodavaju pre automobilky.ale nie pre korejcov hnujdaj kia.oni to nezaplatia.
ntg
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 31.12.2010 09:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ntg »

ocelovy disk= pologula, aludisk=kuzel!! kazdy poriadny predajca novych diskov preda k sade aj sadu prisluchajucich srobov/matic. ine je to uz nasledne potom.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných