Pocet najazdenych km

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kolko km je moc...

Hlasovanie ukončené 06.07.2011 22:44

Do 50 tis. a staci
2
20%
50-120 tis a prec s nim
2
20%
120-200 tis este ujde
3
30%
do 270 tis a viac ani vidiet
3
30%
 
Celkom hlasov: 10

Ogi11
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 07.04.2011 21:51
Zdieľať na Facebook

Re: Pocet najazdenych km

Príspevok od používateľa Ogi11 »

zelo005 napísal:Rozmyslal som nad Opel Vectra 1,8 16V (r.v. ´98).
Nad tým by som ja nerozmýšľal. Teda kedysi áno ale teraz určite nie. Každý sa toho zbavuje.

Auto sa podľa km nekupuje.

Pr. čo kúpiš skôr, vydojenú šupu s 70 tis. km na tachometri alebo auto v normálnom stave, ktoré ešte nagúľa veľa km ale na tachometri mu svieti 350 tis. km.
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Problem slovakov je že by brali to prve :4012: ,, lebo ma nove auto zo 70 tacmi km,, :d :D
zelo005
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24.02.2011 18:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zelo005 »

Re. pre Ogi11
Tak samozrejme ze pri kupe nepozeram len na km, ved ked je auto dobre servisovane tak si myslim ze nejakych par desiatok tis km je nic. Ono som sa obaval toho ze ci by nebola moc velka blbost kupovat nieco co ma na tachaci cez 200 tis km
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Pocet najazdenych km

Príspevok od používateľa Fofro »

zelo005 napísal:...si spravit odhad ze kolko je podla vas taky strop najazdenych km pri kupe ojazdeniny?
Myslím,že máš špatný uhol pohľadu.
Mám známych,ktorí majú na aute najazdené 50 tis.km za 10 rokov a auto je v dezolátnom stave.
A irituje ma neustále používaný názov - ojazdené autá. Stačí vynechať prvé písmeno a máme jazdené. Ja osobne by som ojazdené auto nekúpil nikdy, pritom s jazdeným takýto problém nemám.
Pre porovnanie ... nemám problém zbaliť jazdenú babu,ale s ojazdenou by som už mal blok.
ciclone
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 19.09.2007 11:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ciclone »

nechcem miesat hrusky s jablkami, ale musim pridat moju skusenost s km... mal som golf 3 s 350tkm tdi rotacka .. od novoty.. ked sa predaval bol akurat tak zabehnuty.,... nic len rozvody za 13 rokov.. potom prekliate 2,0 TDI golf 5, so 150 origo Tkm....ukradnuty prvy den ako bol doma...... tak OK hovorim si.....kupim teraz nieco starsie, odskusane s vela km na tachometri, z coho vyplyva nizsia cena oproti stocenym oj*bavacom... kupil som za par supov passab B5 s 330tkm r.v.97... chlap solidny, stav este lepsi.... bolo to auto co malo najviac najazdene z celeho bazaru.eu, tak som ani neriesil nejake stacanie a podrobne zistovanie km a podobne kraviny.... po roku som mal nejaku poruchu, tak islo na diagnostiku a tam bum....auto ma 650tkm... kto by to povedal...kupil som ho ho od policajta... ale vobec ma to netrapi kolko ma km...je tam komplet novy podvozok, brzdy, tlmice, turbo tlaci ako nove a spojka je tiez menena... opravil som moju drobnu poruchu a jazdim spokojne "oklamany" dalej..... a co som chcel vlastne povedat... ze som sa nechal oklamat s tym ze kupujem auto s naozaj velkym poctom km na SK pomery a aj tak ma oj*..... ale 1/2auta je prakticky vymenene, cize som kludny a km neriesim.. a kupil som ho za polovicnu cenu ako maju rovnake modely so "120"tkm na tacho.....
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> .auto ma 650tkm... kto by to povedal...

ja.

passaty maju nezriedka 250.000km za prve TRI roky existencie. Potom sa dovezu do nasej krasnej republiky so 110.000km na tachometri, tu na nich firma/sukromnik nalieta dalsich 150.000 az 200.000 uplne v pohode (4 roky po 45.000km nie je absolutne nic vynimocne, kukaj co sa okolo teba deje, nie su vsetci majitelia len na dedine ktori beru auto na vylet do 6km vzdialeneho mesta a kostola a k doktorovi a potom ho nalestia a zamknu na tri tyzdne do garaze).

takze auto uz ma nezriedka 450.000km po siestich rokoch... a zostava dalsich styri-pat pokial sa dostane k tebe.

Idem zalozit temu o generaciach majitelov :)
ciclone
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 19.09.2007 11:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ciclone »

Ja si nestazujem a a ani sa necitim podvedeny..... len demonstrujem "chlapcom" realitu... ze riesit kilometrepri 10 a viac rocnom aute je absolutne bezpredmetne.... .. ked kupujem 3-4rocne auto so serviskou, tak ano... inac to u normalnych ludi nehra rolu......je absolutne fuk kolko to ma nalietane..... ja som sa riadil heslom cim viac tym lepsie ....kupim rozlietane auto s vela km za super cenu......a este posluzi....
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

chyba mi tu jedna moznost ... nepozeram sa na km (kedze su vacsinou stocene) ale na stav auta. No a ta 98 Vectra bude mat asi 1.200.000km a ukazuje uz len 200.000km.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
Igor-UMF
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 29.03.2010 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Igor-UMF »

:4090: trapné možnosti v tej ankete :)
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

tiez mi chyba moznost nad 200 tis km...

ako uz bolo pisane, auto sa kupuje podla stavu, nie podla cisla na tachometri...

radsej byt "obabrany" ako ciclone, ako kupit auto s krasnym cislom a investiciami hodnymi dalsieho auta, ak nie viac..

bezne jazdim auta cez 300 tis km, a nemam s tym ziadny problem..a smejem sa tym na starych rarohach so 140 tis km, ako menia jedno za druhym..radsej mat vela km a vsetko porobene... :4012:
suloo
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 04.10.2009 08:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa suloo »

mna by zaujimalo co by spravil autor temy keby si kupi nove auta a nalieta 200 000km.preda auto lebo sa bude bat ze uz je pred smrtou?ked ho budes predavat potom s 200 000 natocenymi a pride taky isty spekulant a bojko ako si ty a zacne ti tam rozpravat ze "jaaaj viete co,neviem neviem ale 200 000 to uz je dost ... to uz je vydojene to ja nechcem" tak som zvedavy ako mu budes potom vysvetlovat ze tomu autu nic nie je a je v tom najlepsom stave.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tymto si musi kazdy prejst osobne aby sa zorientoval - toto nevyriesis od klavesnice cez internet.

ja mam cely zivot ExtraHochKilometer Autos a som tu, nic mi neodpadlo ani ruka ani alternator. Najhorsie veci co som v zivote riesil su dve spojky, jeden klimakompresor a zlomena vacka na motore felicia 1.3i co umrela pri -28 stupnoch ked som roztahoval a startoval auta na nasej ulici :)

spojky a kompresory riesia ludia aj na stvor-sestrocnom aute takze to ma nevzrusuje. Neverim tomu ale este nikdy mi neodislo po nytransky povedane turbodúchallo, ani vstrekuvače.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Neskutočné...

Ani nie 2 ročný Passat s 278.000km:

http://tinyurl.com/ojuvhhq

Aký máte názor - ten volant je už vymenený, alebo je pôvodný? Vyzerá ako nový...
skajfon
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.02.2012 20:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skajfon »

S volantom to je tazke, napr. ja mam na aute po cca 100k km volant v podstate ako novy. A videl som rovnake auta co mali najazdene menej, a volant bol uplne otrasny. To zavisi od toho, ci sa niekomu vzdy potia ruky, ci ten volant aj niekedy ocisti, ci vzdy po nom zbytocne sucha ruky a podobne. Ked niekto jazdi vela po dialniciach, tak tam vacsinu casu ten volant odddychuje :) Takze by som veril, ze je povodny. Ale inak - za dva roky dat tolko km, dobra pecka :)
martinkudy
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 25.06.2013 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinkudy »

Minulý mesiac som predával bmw 740 rv. 1997 s najazdenými 850 000km, 16 ročná servisná knižka, auto som predal za 5 500€.Netreba sa tých kilometerov báť, kupuj auto aj s miliónom najazdeným kilometrov, keď je k tomu doložená servisná knižka a majitel, ktorý auto berie ako svojho miláčika


edit: jazdené prevažne dialnice, nemecko, holandsko, slovensko

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tuninka a 92 neregistrovaných