Pneumatiky MOMO

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Pneumatiky MOMO

Príspevok od používateľa leonNL »

Peknu nedelu prajem vsetkym!

Urcite vacsina z nas pozna taliansku znacku, ktora sa zaobera vyrobou sportovych volantov, skrupinovych sedadiel, zliatinovych diskov, bezpecnostnych 5-bodovych pasov a inych sportovych doplnkov.
No a teraz som zaregistroval, ze v portfoliu tejto znacky pribudli aj pneumatiky. Su vyrobene v Taliansku, takze ziadne linglong sushimushi cinske kondomy...
Cenovo su velmi prijatelne, len nikde neviem najst ziaden test ci recenziu.
Mate niekto skusenosti alebo cital niekto z vas nejaky test alebo recenziu na spominane pneu? Zaujima ma to, kedze ide o znameho a jedneho z najvacsich vyrobcov sportovych doplnkov...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ahoj, aj Tebe peknú nedeľu prajem. Značku MOMO poznám, ale prvý krát čítam aj o pneumatikách.

Na českej heureke som sa dočítal:

Společnost MOMO jež má za sebou již padesátiletou historii v automobilovém průmyslu a zaznamenává velké úspěchy především v oblasti automobilových doplňků a tunningu nyní vytvořila řadu pneumatik s moderní technologií jež pokrývá více než 180 rozměrů zimních a letních pneumatik. Díky značce, kvalitě a cenové politice firmy se jedná o velice atraktivní nabídku a tyto pneumatiky určitě doporučujeme.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Už som o nich počul, narazil som na ne pri hladaní zimných pneu pre seba, ale ani ma nenapadlo dalej nad tým uvažovať, beriem ich ako neznačkový produkt typu Kingstar, Nexen a podobne

Predpokladám že si nič nevyrábajú, ale nechávajú vyrábať a obávam sa že to ide z číny
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

ivko, praveze sa vyrabaju v Taliansku, preto ma to zaujima. Ci to nemoze byt vyrobene firmou Pirelli alebo co...
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

nexen mam na nissane zimne a su paradne
A4 3.0Tdi 2013 180kw
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Keby ich vyrábalo Pirelli tak nestoja menej ako Matador či Barum
Ja som jazdil letné Barumky, ba ich mám nahodené ešte teraz (prehadzujem zajtra bo mám volno) a nikde ma nešmýka tak ako iných ktorý majú voči Barumkám averziu, tých vždy niekde šmyklo a preto si priplatili
:40bd:
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Nemoze to byt nieco ako Ceat? Tieto pneu su tiez vyrabane koncernom Pirelli...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Momo tvrdi, ze ich pneu su univergomma :41c2:
tato firma je talianska, povodne vznikla ako protektorovacia firma...dnes to vyzera, ze ide o distributora...

exclusive distributor in Italy for Viking, Nexen, Jinyu tires, Sunitrac

takze je viacmenej jasne do akej spolocnosti sa budu tieto pneu radit...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A tak nejak to bude aj s tými tuningovými dielami, tie bežné tuningové prebalujú z číny a výrobu nechali len pre TOP predukty určené pre závodné účely
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

ivko1 napísal:Keby ich vyrábalo Pirelli tak nestoja menej ako Matador či Barum
Ja som jazdil letné Barumky, ba ich mám nahodené ešte teraz (prehadzujem zajtra bo mám volno) a nikde ma nešmýka tak ako iných ktorý majú voči Barumkám averziu, tých vždy niekde šmyklo a preto si priplatili
:40bd:
Niektorí vodiči si myslia, že keď prezujú na nové pneumatiky, tak automaticky si môžu dovoliť viac, ale nie je to tak. Netreba stratiť v zimnom období opatrnosť a trpezlivosť a samozrejme mať sa na pozore, lebo my môžme byť opatrní a aj tak havarujeme vinou iného, ktorý na to kašle. Takže je to aj o veľkom šťastí prísť domov zdravý.
arnie191219
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 23.11.2010 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arnie191219 »

A na novych pneu jazdit aspon prvych 100 km pomalsie,kym sa trosku pogumuju a stratia z vyroby ten akoby smyklavy povrch.Ja by som neoverene gumy nekupoval-radsej aj trocha drahsie,ale kvalitne-ved to su jedine 4 prvky,ktore drzia auto na ceste-tu sa fakt setrit nevyplati. pekny den vsetkym,ktori miluju auta.. :-D
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

arnie, to je jasne, na gumach, brzdach a oleji sa nesetri. To len tak zo zvedavosti, ze co to je zac, kedze MOMO je znama firma, co sa sportovych doplnkov tyka...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Práveže toho sa obávam že chcú ťažiť hlavne zo značky Momo. Ja som dal dnes prezuť svoje nové Matadorky a schválne som pozrel kedy boli vyrobené a kde. Výroba Made in Czech Republik, DOT 2815
arnoldSZ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09.10.2010 10:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arnoldSZ »

Ahoj ja mam Momo W-2 North Pole 225/45 R17 xl už 4rok na octaviu RS akurát na tuto sezonu som musel kupit nové,nechal som ich aj cez leto , som spokojny s tym takze tolko :)
miso221
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 08.01.2010 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso221 »

leonNL napísal:ivko, praveze sa vyrabaju v Taliansku, preto ma to zaujima. Ci to nemoze byt vyrobene firmou Pirelli alebo co...
Pirelli a vyrobene v IT??? Jaaaaj, si zaspal dobu... ani to uz davno neplati.
Made in Turkey, to je realita dneska.
Ked chces vyborne zimne gumy, tak pozeraj Nokiany, to je stale Made in Finland.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný