Pneumatiky 215/60 R16

Diskusia ohľadne vozidiel značky Subaru

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

viktorstrbka
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 24.08.2013 08:42
Zdieľať na Facebook

Re: Pneumatiky 215/60 R16

Príspevok od používateľa viktorstrbka »

oco13 napísal: 04.04.2022 22:04 Biky - robím do roboty trasu 40km cez dediny a velmi často vôbec nešlápnem na brzdu. :3906:
tomu sa hovorí Pán šofér. Takých je už málo. Dnes sa každý lepí na zadok a preto stále potrebuje dobrzďovať. Ja si nechávam dobrú rezervu a snažím sa predvídať.

Mimochodom s tým prezúvaním tiež ma chytajú kacírske myšlienky, že sa na to vykašlem a nebudem prezúvať. U nás na západe Slovenska je snehu tak dokopy 5 dní v roku a vidím, že aj pneuservisy riadne zdraželi.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pneumatiky 215/60 R16

Príspevok od používateľa oco13 »

tomu sa hovorí Pán šofér.
Ja sám sebe hovorím lakomý škrečok lol , synovi to vysvetlujem tak že každým šliapnutím na brzdu vlastne zahadzujem palivo ktoré som predtým minul pridaním plynu. Prišiel som raz k mechanikovi a ten mi vraví - máš to v núdzaku, čo nevidíš že ti to nejde viac ako 2t rpm??? a ja na to lenže ja jazdím do 2t rpm. tak ako to mám zbadať? :4012: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Pneumatiky 215/60 R16

Príspevok od používateľa wilz »

viktorstrbka napísal: 07.04.2022 12:37Dnes sa každý lepí na zadok a preto stále potrebuje dobrzďovať. Ja si nechávam dobrú rezervu a snažím sa predvídať.

Tak samozrejme je nezmysel sa lepiť na auto pred sebou a potom stále pribrzďovať.
Ale ani opačný extrém nie je nič moc.
Keď už teda vleziem autom na cestu, tak by som sa nemal správať tak, aby som svojim štýlom jazdy obmedzoval ostatných, aj za cenu že musím jazde venovať väčšiu pozornosť ako keď by som sa na voľnej ceste kochal okolím.
Čo myslíš, aký je jeden z častých dôvodov, keď sa na okruhoch okolo väčších miest a na cestách so semaformi vytvárajú kolóny.
No keď si každý druhý šofér pri rozjazde hneď vytvorí 50 metrový „bezpečný“ odstup, tak samozrejme hneď by cesta potrebovala byť 3x dlhšia, aby sa tam všetky tie autá pomestili. No a na tej ceste ktorá je k dispozícii, sa potom takto vytvárajú stojace, pomaly sa rozbiehajúce kolóny, aj keď v tom čase nie je na ceste nehoda ani iná prekážka.
viktorstrbka
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 24.08.2013 08:42
Zdieľať na Facebook

Re: Pneumatiky 215/60 R16

Príspevok od používateľa viktorstrbka »

vodič má jazdiť tak aby dokázal spomaliť prípadne zastaviť vozidlo ak to spraví vozidlo pred ním. čiže ak je situácia, že vpred vidím súvislý záves áut jeden na druhom, tak predvídam že ak ten prvý bude odbočovať alebo brzdiť všetci ostatní hneď dupnú na brzdu. Nechcem byť neustále v strese na ceste s nohou pripravenou na brzdovom pedáli. Preto si radšej nechám dostatočný odstup cca 25-30 metrov podľa rýchlosti aby som vedel pribrzdiť iba podradením.

ak tým niekoho za mnou seriem tak ho radšej pustím predo mňa nech len ide a nelepí sa na kufor.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pneumatiky 215/60 R16

Príspevok od používateľa oco13 »

Presne tak medzera na dve - tri autá aby sa zmestili pretekári, tempomat na 53 a teda logicky, že musím mať väčšiu medzeru.
sa na okruhoch okolo väčších miest a na cestách so semaformi vytvárajú kolóny.
a prečo by malo mňa dedinčana zaujímať čo majú mešťani na obchvatoch?? Kto chce do mesta musí počítať aj s takýmito situaciami - ja som práve preto z NR odišiel. Nejdem ani len cez Šurany - lebo aj tam sú kruháče a "vela" aut.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Pneumatiky 215/60 R16

Príspevok od používateľa smarik »

lubos zimovcak napísal: 07.04.2022 11:30 Snarik :
Nic sa nedá robiť, musíš viac jazdiť...
Dúfam, že si v piatok prehodil pneumatiky na zimné, ved bol sneh!!!, preboha :40bd:

Naco by som to robil? Ja mam zimne na aute od novembra minuleho roka.

Návrat na "Subaru fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní