Pneumatiky 185/65 R15

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

samuelhornak@azet.sk
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 17.10.2016 16:10
Zdieľať na Facebook

Pneumatiky 185/65 R15

Príspevok od používateľa samuelhornak@azet.sk »

Taká otázočka...Jake pneumatiky by ste odporúčali , rozmer 185/65 R15 na leto , pokiaľ mi ide hlavne o to aby boli tiché a dobrý pomer kvalita/cena ? Ešte nejdem kupovať len ma to zaujíma do budúcna aj... Celkom sa mi pozdávajú Nexen N'Blue HD ... Inak taká otázka mimo ešte ... Prečo tie super Micheliny energy saver+ majú na štítku ohľadne úspory paliva C a pritom nejaké hankooky kinergy Eco 2 majú B.Inak nokiany neviem či už budem kupovať , tie mám zimné ... Lebo keď som čítal že sa priznali že podvádzali v testoch ... To asi tie Vredestein na zimu...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

energy saver vydrzia do bludu km najazdit, to je jediny dovod na ich kupu, ze sa v podstate nederu, pricom ale ponukaju cca priemerne jazdne vlastnosti, tvrde gumy jak stolverka vedia vyrobit aj v cine, akurat ze tie vlastnosti tomu nevedia dat, v tomto je michelin svetova jednicka a doteraz z mojej skusenosti nieco podobne dosiahol iba kontinetal pri eco rade, spotrebu paliva by som nejako neprezival u pneu, skor hlucnost, pokial nemas samozrejme obute na nejakom dechtovom traslaku, potom ani toto uz nemusis riesit a kup barzco :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Pneumatiky s tvrdou zmesou, ako su energy saver od michelinu su na mokrej vozovke na zabitie. Treba sa naucit na nich jazdit.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Conti, v tom rozmere ich kupis uz za 55e/ks
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
samuelhornak@azet.sk
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 17.10.2016 16:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samuelhornak@azet.sk »

Ináč akurát pozerám nejaký test ADAC 2019 a za mokra aj snehu bola Sava lepšia ako Nokian a na ľade rovnaké ... Sranda... A pritom bola riadne pod nokianom celkovo ... Kôli suchu...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

teraz neviem, kupujes letne alebo zimne ?

apropo ja mam aj letne aj zimne - savy...a zimne nie prve a nie posledne :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

samuelhornak@azet.sk napísal:Ináč akurát pozerám nejaký test ADAC 2019...
Nepozeraj na ko***ny

Čo sú to tiché pneu? Rozdiel v hlučnosti skoro zanedbatelný (ked už teda riešiš tie testy (štítky na pneu)

Nové sú vždy krásne tiché, časom a nájazdom budú viac a viac hlučné
Neexistuje niečo také, že jedny bude počuť a iné budú až tak výrazne tichšie že ich počuť nebude.
Problém ale nie je v pneu, ale odhlučnenie vozidla, jedno je lepšie odhlučnené, iné horšie a gumami to neurobíš
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

tragedia adac..vzdy vyhravaju nemecke gumy.. lol
treba pozerat aj anglicke, vysledky a poradie je ine :40bd:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

moja skusenost ze je znacny rozdiel v hlucnosti od gum, napr kontinetalky letne boli hlucnejsie jak zimne goodyear, nemerane pristrojom, ale hluchym uchom, subjektivny dojem bol taky okamzite po prezuti, teraz co mam savy som vyberal okrem ceny druhym parametrom stitkova hlucnost a musim povedat ze som si polepsil letne vs letne, lebo som prezuval v strede sezony, tak to bolo tiez jasne
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja preto hovorím že sú tam zanedbateľné rozdiely, pretože ľudia vždy porovnávajú ojazdené pneu s novými a tie nové sú na začiatku vždy krásne tiché
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných