Pneu 185/55 r15

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

danielrn
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21.05.2014 19:15
Zdieľať na Facebook

Pneu 185/55 r15

Príspevok od používateľa danielrn »

Zdravím.Nenašiel som odpoved na moj problem tak zadavam temu.Auto Fabia 2, 1,9TDI.Ako hlavny rozmer mam zapisane 195ky gumy. Pneu 185/55 r15 M+S mam zapisane ako alternativne.Na aute su nahodene v tomto rozmere 185 letne,ktore mi nahodili v pneuservisu po pozreti techničaku.Teraz pri obhliadke poistovak upozornil ženu,že tam nie su spravne pneu.Ma pravdu?Možu tam byť teda alebo nemožu?Podla mna,ked tam može byť v alternative M+S,prečo nenože byť ako letna?
peto4
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22.05.2006 19:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto4 »

všetky alternatívne samozrejme môžu byť, poistovák si podla mna kolonku "alternatívne" nevsimol a iba pozrel hlavné, treba ho nato upozorniť a nebude žiadny problém
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Podľa mňa si poisťovák práve dobre všimol zápis v TP.
Žiaľ nezávisle od našich prianí a potrieb, z pohľadu zákona je zápis v TP písmo sväté.
Takže keď je pri zápise rozmeru 185/55 r15 uvedené aj M+S, tak to jednoducho platí len pre pneumatiky s označením M+S.
Pokiaľ chceš mať letné pneumatiky toho rozmeru a zároveň dodržať literu zákona, tak si kúp letné čínske pneumatiky, tie majú dosť často označenie M+S. Z technického hľadiska je to síce nezmysel, ale nikto ti nebude môcť nič vytýkať.
danielrn
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21.05.2014 19:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa danielrn »

Ja rozumiem,ale spolahol som sa na pneuservis ,bol to Pneubox,mali techničak a take mi nahodili,človek sa spolieha na odbornikov,takže vlastne su teraz zle obute.Ked budem doma pojdem do Pneubox-u sa popytat asi že čo oni na to.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

V pneuservise pouzili mozog nastastie.... TP pismom svatym nie je ani nahodou.... Ja mam uvedene 195/95 a keby som sa tym mal riadit asi nejazdim ze....
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

hjundai no veď čítaj poriadne čo som napísal: "z pohľadu zákona je zápis v TP písmom svätým".
Inak máš samozrejme pravdu, ja sám jazdím na pneumatikách iného rozmeru než aké mám zapísané v TP, ale jazdím a nevypisujem po fórach, že či to tak môže byť.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Pneu 185/55 r15

Príspevok od používateľa christiane »

danielrn napísal:Teraz pri obhliadke poistovak upozornil ženu,
Na zaklade coho ju upozornoval?
danielrn
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21.05.2014 19:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa danielrn »

Tu dá človek otázku,aby sa dopátral odpovede,a ešte spravia z neho nakoniec podaktori hlupáka,že aby jazdil a nevipisoval na fora,pritom som si myslel,že to tu služi na otazky.Nie som weltmajster a neviem všetko a myslim že aj tá otazka nebola z kategorie hlupych.Ide mi o dopatranie pravdy,ako to vlastne je,lebo teraz bola poistna udalost,naburali do nás,hoc nie z našej viny a nerad by som bol,aby som prišiel o peniaze kvôli niekomu.A može to pomoct aj inym sa vyvarovat takymto omylom.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Daniel, toto tu už bolo preberané toľko mnohokrát, že stačilo troška pohľadať, naozaj nebolo treba zakladať novú tému s rovnakým obsahom a ešte sa urážať.
Technicky je to z pohľadu auta samozrejme takmer nerozlíšiteľné, či tie 185/55 R15 pneumatiky sú letné alebo zimné.
Neviem z akého dôvodu sa tak v tvojom prípade stalo, ale keďže sú v TP zapísané nejaké pneumatiky s M+S, tak by sa patrilo to dodržiavať, aspoň teda pred orgánmi štátu a pred poisťovňami, ktoré na tom bazírujú.
Z toho vychádzajú aj poisťovne, ktoré v záujme znižovania nákladov vyťahujú na klientov bubáky typu: mali ste na aute pneumatiky ktoré ste nemali zapísané v TP, takže vaše vozidlo je vlastne nespôsobilé pre prevádzku na komunikáciach a teda nespĺňate podmienky poistnej zmluvy.
Samozrejme v prípade súdneho sporu s poisťovňou, pokiaľ pneumatiky technicky nemohli byť príčinou poistnej udalosti, by poisťovňa spor prehrala.
Dá sa to riešiť tým, že pomocou písomného vyjadrenia autorizovaného zástupcu výrobcu auta, je do TP zapísaný aj ďalší rozmer pneumatík, bez rôznych obmedzení typu M+S.
Niekedy, tak ako v mojom prípade, zástupca výrobcu auta odmietne dať súhlas na montáž iného rozmeru pneumatík, v tom prípade človeku nezostáva nič iné, než jazdiť s rizikom možných problémov. Pritom napríklad u môjho auta, u novších ročníkov po facelifte už je montovaný taký istý rozmer pneumatík aký ja reálne používam, ale skrátka na mojom aute to vraj nejde.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

No za mna je vzdy zdravy rozum nadradeny hluposti na papieri. TP vypisuju ludia a aj v zapise do TP narobia hlupe chyby. Neexistuje rozdiel v rozmere pneu zima leto. To je vsetko. Poistovne - netreba byt prehnane uzkostlivy, poistovna riesi ine veci ako pneu ktora je zapisana v TP a dokonca aj nezapisana nemusi byt problem. Problem bude zjazdena letna v zimena snehu ak niekto nedobrzdi. Ale aj tam to bude len jedenz faktorov ktore sposobia nehodu.
Takze menej sa trapte hlupostami a viac myslite na podstatne veci v zivote.
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní