Plynové tlmiče ako náhrada za unavené pružiny

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

halu
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 16.08.2007 15:07
Zdieľať na Facebook

Plynové tlmiče ako náhrada za unavené pružiny

Príspevok od používateľa halu »

Je pravda, ak pružiny už majú niečo za sebou, netreba ich meniť a kompenzuje sa to plynovými tlmičmi?
hamer
Príspevky: 597
Dátum registrácie: 17.01.2006 16:00
Bydlisko: SR (E&W)
Zdieľať na Facebook

tlmice

Príspevok od používateľa hamer »

Plynove tlmice su oproti kvapalinovym a plyn+kvapal. najtvrdsie.
No kompenzovat nimi unavene struny... neviem neviem.
Struny tlmia kmity od vozovky. Tlmice zase tlacia struny-napravy-auto k vozovke.
Jedno bez druheho nefunguje.
Vymen aj struny a kup klasicke kvapalinove tlmice-su lacnejsie oproti plynu.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

plynovokvapalinovy tlmic ma funkciu vytlacania tyce von.hydraulicky sa lahko stlaci a pomaly vytlaca.cize nikdy nebude mat take reakcie ako plyn.daj tam plynove.auto ziska na stabilite a bude tvrdsie a trosku sa zdvihne jeho vyska.pruziny ak mas od vyroby a niesu prasknute nechaj tam.v zime to bude jazdit normalne-nebude to odhadzovat na kazdom vymole.
halu
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 16.08.2007 15:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa halu »

no ide mi aj o zdvihnutie podvozku a aj aby to neodhadzovalo
takže ešte to zvášim a počkám na ďaľšie komentáre....
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

lakinooo napísal:
seven549 napísal:bude tvrdsie a trosku sa zdvihne jeho vyska.
A to uz akoze preco???? Vysku auta urcuje struny.
no ja ked menim tlmice tak dam vzdy plynovokvapalinove.uz som si to menil na troch autach ked mali asi 8 rokov a vzdy sa zdvihlo.nie o 10cm ale zdvihlo sa ako ked bolo nove.ved skus dat tam klasicky tlmic trebars novy sachs {smejd} a zatlac na auto.bude sa kyvat ako keby si nic nemenil.potom daj novy plynovokvapalinovy a ucitis ten tlak.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no mne ide o nalkananie auta v zakrutach,a aby som som nezaspal ako v kociku.sachs znacka mi nevonia.nikdy som ju nekupoval.porovnavam to co maju iny na autach,preto.
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

http://forum.autobazar.eu/peugeot-406-z ... 23544.html

ja som to riesil nedavno a pozeral som po tych dodatocnych pruzinach alenakoniec mam nahodene tie gumy plus som zmenil pneu zo 185/60 r 14 na 185/70R14 a spokojnost tlmice som vymenil z kvapalinovych na plyn-kvapalina
dr-yevan
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 28.01.2008 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dr-yevan »

lakinooo napísal:Podla teba je Sachs smejd.

A dokonca pri tlmici je najdolezitejsi tlak.

HURÁÁÁÁÁÁÁ. BRAVÓ.
tak to si píš že je,mám vyskúšaných niekolko typov ale sachs akurát tak do starého železa aj keď sú nové
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

osobne mám z určitých dôvodov drahšie kvpalinové tlmiče....
borkazsolti
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 01.06.2008 20:39
Bydlisko: Nové Zámky , Zemné , koniec sveta.doma sme.
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa borkazsolti »

Asi v tom nemáš jasno. Tlmiče , ako aj podľa názvu tlmia rozkmitanie nápravy pri prejazde nerovnosťou. Svetla výška sa upravuje pružinami.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

bzsolti napísal:Asi v tom nemáš jasno. Tlmiče , ako aj podľa názvu tlmia rozkmitanie nápravy pri prejazde nerovnosťou. Svetla výška sa upravuje pružinami.
to je predsa jasne,ze pruzinami.priklad-vezmi si kvapalinovy tlmic a plynovokvapalinovy.stlac tu tyc nadoraz a uvidis ako ten plynkvapalina vytlaci tyc.to pomoze tomu autu k navratu jeho svetlej vysky ako ked bolo nove :2f93: kedze su pruziny unavene.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Chlapci, výšku auta neurčujú len pružiny. Ak má tlmič tendenciu auto pridvihovať (plynový alebo plynokvapalinový), je logické, že auto bude VYŠŠIE ako bolo s kvapalinovými.
Mám to vyskúšané na vlastnej koži. Kvôli kúpe pkynokvapalinových tlmičov mám teraz predok auta asi o 5 cm vyššie, musel som prestaviť svetlá a vyzerá to dosť pitomo, lebo auto bolo v sérii znížené. A teraz mám znížený len zadok :41c2:

Ale aby sme sa vrátili ku téme: NEBLBNI a kúp si nové pružiny!!! Dnes máš na výber aké chceš, stojí to pár eur a dodajú Ti to zajtra. Aký problém?? Sorry, chlapci, ale niekedy žasnem, čo sa tu rieši. Pružiny sa menia možno raz za životnosť auta. Je taký problém ich zaplatiť? Minule sa tu chlapík pýtal ako má meniť platničky, že dá dole koleso a čo ďalej, lebo chcel ušetriť na servise. Zmierte sa kua s tým, že auto nie je len vozenie, ale vyžaduje aj údržbu. Ak mám na nové, kúpim si nové a údržbu nejaký čas netreba. okrem tej bežnej, pochopiteľne. Ak na nové nemám - čo je aj môj prípad - kúpim si staršie a zato, že som ušetril oproti novému kopec peňazí, musím holt občas na ňom niečo vymeniť, čo narobím.

Časy, keď sa zrezávalo s pružín, a keď sa nalepovali platničky, sú už chvalabohu dávno preč.
halu
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 16.08.2007 15:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa halu »

mne nie je problém kúpa pružín, len sa pýtam, čo je lepšie.......
tomi6661
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 25.02.2008 18:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomi6661 »

sa už konečne všetci zobuďte.......Tlmiče vživote nezodvihnú auto, tak to už konečne prestante takto používať, že zodvihnu, pridvihnu, majú tendenciu, akoby sa zdalo..............no jednoducho, to sú bludy
matto331
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 08.06.2009 20:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matto331 »

a uz ked tu je tato tema... tak nechcem zakladat novu a chcem sa spytat ze ked dam nejake znizene pruziny tak to auto aj stvrdne? ci bude len nizsie??

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 58 neregistrovaných