Plnenie PZP kooperativa

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Plnenie PZP kooperativa

Príspevok od používateľa TomRoss »

Dobry, vcera mi na parkovisku do zaparkovaneho auto nabural kurier. Odisiel z miesta nehody, no ja som zavolal policajtov a potom sme ho vypatrali, nemal ani platnu ek... Mam chytenu prednu masku, prednu masku chladica a zadny blatnik. Bohuzial vinnik ma nahorsiu moznu poistovnu a tou je kooperativa. Ja chcem mat auto opravene, no pocul, som, ze kooperativa nepreplaca celu cenu opráv. Ze budem musiet nieco doplacat. Je to pravda, mam radsej zobrat peniaze ako to davat opravit cez poistovnu? Jedna sa o r.v.2015, dakujem.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ty sa s jeho poistovnou bavit nebudes - ty riesis veci v autoservise. Prave ked pojdes do riesenia "dajte mi peniaze, ja si to opravim" tak presne vtedy nastava cerveny alarm v poistovni "hej typek spekuluje"...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ani jedna poisťovňa sa nehrnie aby vyplatila plnú škodu, vždy je tam amortizácia a za druhé sa snažia platiť vždy menej ako viac
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

ty sa s jeho poistovnou bavit nebudes - ty riesis veci v autoservise
pokial poisťovňa nevystaví krycí list tak všetko cvakáš zo svojho. V takomto prípade sa nám v rodine stalo, že poisťovňa celkom odmietla platiť (neplatná ek,stk) oznámila že boli porušené podmienky ručenia a odkázala nás na občiansko-právne konanie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

preto sa mas dohodnut so servisom ked im detailne popises celu situaciu hlavne to ze vinnik nema platnu emisnu kontrolu - auto Toma je rocnik 2015 takze relativne nove a zrejme zbytocne drahe na opravy (moze to byt Dacia alebo kludne aj BMW7 s laserovymi svetlami), mozno je este v zaruke (standartna zaruka 5 rokov Hjundaj nelimitovana kilometrami ; predlzena zaruka 5 rokov napriklad v Skodovke, Renolte atd moze kludne platit napriklad do novembra 2020 keby auto bolo kupene v novembri 2015 - pripadne zaruka moze byt 7 rokov a'la Kia).

V takom pripade by som nevahal ani sekundu, dal autiak do autoTEROrizovaneho servisu pretoze ti maju nadstandartne vztahy so vsetkymi poistovnami a rozhodne s tymi velkymi. Autor temy je poskodeny. Nebude platit nic z vlastneho, autorizak to vykomunikuje s poistovnou a ta ani nepipne pretoze tam su ine motanice nez sudruh obcan -> poistovna.

Samozrejme ze ked niekto nema platnu STK/EK tak sa poistovna vykruti z plnenia kompletne ; uz som to pisal na tomto fore viackrat. Jednoduche ako facka, auto bez STK --NIE JE SPOSOBILE PREMAVKY NA POZEMNYCH KOMUNIKACIACH PODLA ZAKONA--, to je cele. A ked ide o peniaze, kazda vyhovorka sa hodi.

V pripade ze vinnik "len" nema zaplatene zakonne poistenie to zatiahne SKP, slovenska kancelaria poistovatelov, a potom to od neho vymahaju. To je samozrejme iny pripad nez neplatka STK, len spominam kvoli uplnosti.


Nic sa neznas riesit svojpomocou, bol by si blazon. Si jasne poskodeny, fajront. A hlavne so zadnym blatnikom nie su srandy, to nie je diel ako dvere alebo predna maska ze "odmontujem namontujem" za desat minut.


Riesit nieco svojpomocou doma, a dotahovat sa s poistovnou kolko mi zaplati a nezaplati ked sa auto bude opravovat MIMO servisu je veeeeeelmi zla volba.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja som tým len chcel povedať - neopravovať kým nie je jasné kto to zaplatí. :4012: Alebo ak máš dosť eur a nebudú ti chýbať ak sa o ne budeš naťahovať pri súdoch s vinníkom lol
Podla mojich skúseností poisťovňa vyhlási, že auto nemalo čo hladať na ceste a tým to pre ňu končí. :40bd:
Samozrejme ze ked niekto nema platnu STK/EK tak sa poistovna vykruti z plnenia kompletne ; uz som to pisal na tomto fore viackrat. Jednoduche ako facka, auto bez STK --NIE JE SPOSOBILE PREMAVKY NA POZEMNYCH KOMUNIKACIACH PODLA ZAKONA--, to je cele.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

Jedna sa o Kiu ceed, uz ma 151tis km, takze v zaruke asi mesiac nie je... Takze mam robit co? Dat to len do zmluvneho servisu a povedat im, nech si to riesia s poistovnou? Ja doplacat ani platit urcite nechcem, preco by som mal ked som nic neurobil, pytam sa len preto, ze mi niekto hovoril, ze budem nieco doplacat v servise nakolko mi kooperativa neda plnu sumu opravy...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

presne tak, nic si neurobil... ja by som to fakt odniesol do servisu (jazdit mozes, hej ?), ukazal im co sa stalo a DETAILNE opisal nic nevynechajuc a nic nezamlciac.

Opytal by som sa fesakov ze ako to vidia, oni ti povedia/poradia. Samozrejme ze si nechaj potvrdit ze NIC NEBUDES PLATIT ZO SVOJHO a ze oprava nezacne az pokial nebudu KOMPLETNE vyriesene veci s poistovnou.

Osobne som zazil tento pripad pred tromi rokmi, moja masina nevinne zaparkovana v hromadnej garazi, teta isla okolo a nevybrala zakrutu. V autorizaku som nebol dobrych 10 rokov, ale teraz proste ano - ze to bude stat X krat viac nez keby som to riesil doma ma vobec netrapi, bol som poskodeny.

Oco dobre pise : "neopravovať kým nie je jasné kto to zaplatí" a v ZIADNOM pripade to nemas byt ty co bude platit.


Snad naposledy : smer servis, mas to desat metrov po zaruke (okej, tisic kilometrov). Nech oni komunikuju s poistovnami. Jo samozrejme bacha, auto nebudes mat doma nejaky piatok, aby ti silno nechybalo... snad mas druhe.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ten kto si myslí - nič som nezavinil nebudem škodovať predsa - nech radšej ani nelezie na cestu.
Vždy škodujú obaja čo sa trafia- ak aj ti poisťovňa preplatí celú škodu (neverím), tak kto ti zaplatí nervy, čas bez auta, všetko čo si si musel kvoli tomu preorganizovať. lol
A potom konečne auto vyberieš zo servisu, po všetkých tých štrapáciach a o 3km ti ho niekto zruší na totalku - prípad mojej manželky. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mne poistovna zaplatila celu skodu - auto malo asi 15 rokov v momente incidentu, poistovna zaplatila komplet nove diely v autorizaku a ze to boli ine tisice eur...
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

Asi to nebola kooperativa :d :D
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mp3turbo napísal:mne poistovna zaplatila celu skodu - auto malo asi 15 rokov v momente incidentu, poistovna zaplatila komplet nove diely v autorizaku a ze to boli ine tisice eur...
Lubo škoda nie je len pokrivené plechy na aute. škoda môže byť a aj dosť často býva aj v oblastiach nepeňažných.
Ak si mám vybrať prevalené dvere verzus zmena termínu dovolenky tak kludne idem na dovolenku obúchaný ako gulečníková gula.
Alebo polámané plasty na maske verzus vozenie detí do školy školky mhd - väčšina ludí dá prednosť deťom- ja konkretne by som malých parchantov hnal pešo. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

Takze mam novinku, vinnik nielenze nema stk nema ani poistku, uzavrel si ju 20min po nehode... Co teraz?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

... uz si bol v servise ? Ja som si hned myslel ze nema ani STK (ked nemal EK), ale drzal som chrap.

Darmo ti my budeme splietat teorie a teoremy, autorizovany servis co toci stovky tisic mesacne s poistovnou ma INY VZTAH nez budes mat ty sudruh-obcan. Takze co je pre teba neriesitelne moze byt pre nich malina a denna rutina. To ze fesak nemal STK, EK, MEK, FEK, BEK a DEK teba osobne netrapi, to je jeho problem - ako uz tusis, poistovna sa vyprdne na cele jeho plnenie a bude to vsetko od neho sudit. Vlastne poistovna, aka poistovna ked ani poistku nemal zavretu...


Tvoju skodu zaplati uz spomenuta SKP, Slovenska Kancelaria Poistovatelov a bude sa sudit s truhlikom (vymahat tie prachy od neho) co jazdi bez STK, EK a poistenia :

https://www.skp.sk/#xl_xr_page_oskp

Naše úlohy Slovenská kancelária poisťovateľov:
- spravuje poistný garančný fond
... atd, atd.


a dalej :


Slovenská kancelária poisťovateľov poskytuje z poistného garančného fondu poistné plnenie za škodu:

- na zdraví a náklady pri usmrtení spôsobené prevádzkou nezisteného motorového vozidla, za ktorú zodpovedá nezistená osoba
- spôsobenú prevádzkou motorového vozidla, za ktorú zodpovedá osoba bez poistenia zodpovednosti
- spôsobenú prevádzkou motorového vozidla, za ktorú zodpovedá osoba, ktorej zodpovednosť za túto škodu je poistená u poisťovateľa, ktorý z dôvodu svojej platobnej neschopnosti nemôže túto škodu uhradit


... uz si bol v tom blbom servise ?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Celkom malý dovetok - s poisťovňou je to na dlho, s skp je to na ešte ovela dlhšie. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných