Platnost STK simson s51

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jumbo987
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.06.2015 19:32
Zdieľať na Facebook

Platnost STK simson s51

Príspevok od používateľa jumbo987 »

Zdravim , chcel by som sa spytat ci niekdo nevie ako to je s STKckou v mojom pripade.
Kupil som simsona v inom okrese. Chlapik mal v papieroch zapisane ako kategoriu L1e a teda STK platna 4 roky (ked som kupil tak uz bol -1 rok cize platnost 3roky este).
Na prepise mi vsak zmenili kategoriu na L3 a mam v technicaku teraz tuto kategoriu.

Otazka:
platnost STKcky ostava ta co je na karticke cize este 3 roky?
Alebo 2 roky od prepisu, alebo len 1 rok ?
L3 sa ma predsa poddrobovat technickej kontrole kazde 2 roky.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

a kam to patri do L1 ci L3?preklepy sa stavaju.opravia ti to ako reklamaciu.
jumbo987
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.06.2015 19:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jumbo987 »

No ide o to ze original to ma byt v L3 ... a mne sa jedna len o tu stkcku teraz ze ci plati ta stara ktora bola robena cize 2014-2018, alebo sa to skrati kedze sa to prekategorizovalo
A ci plati 2014-2016 , alebo 2015-2017 (lebo som prepisoval teraz v 2015).
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak je kat L3e čo je len kvôli maximálnej rýchlosti ktorá je vyššia ako 45kmh, tak STK každé 2 roky. A ak bola robená pred rokom tak jazdíš bez stráty desítky ešte ďalší rok a potom si dáš spraviť zas . Ja by som v tom až taký veľký problém nevidel...
Ale asi ide aj o to , čo je napísané v protokole od STK a hlavne čo je na kartičkách, nakoľko tie sa predkladajú pri CK. Ak je na kartičkách aj kat. vozidla a to teraz samozrejme nesedí tak môže mať nejaký polointeligentný pomáhačochránič pri prípadnej CK problém, a ten následne prenesie na Teba. Ale z vlastnej skúsenosti Ti poviem, že najazdil som už na dvoch kolesách dosť km a zastavili ma len ak som dačo zlé robil, nikdy len tak z ničoho nič.
Takže je to na zváženie . Ale v rámci jazdenia nikdy nieje všetko OK takže ja by som to riskol a jazdil a na budúci rok dal spraviť STK . Načo sa zbytočne stresovať STK máš platnú, papier od nej máš ....
jumbo987
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.06.2015 19:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jumbo987 »

Nejedna sa mi ani tak o kontrolu na ceste ako skor o ten zakon ze pri prepadnutej stk mi mozu poslat rovno domov pokutu (co je nejakych 165 euri).
Jedna moznost je urobit o rok nanovo technicku , ale predsa len na karticke mam platnost do 2018, cize by som mal este 2 roky pokoj ak by nebolo treba.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Prepadnutá nieje šak píšeš že bola robená pred rokom. Takže ak si pôjdeš urobiť na budúci rokm znova tak si v lehote 2 roky. Ja som mal prepadnutú o 3 mesiace prvú ktorá sa robí po 4 rokoch na novom vozidle (lebo bolo kupované v januári, a z dôvodu nevhodného počasia sa nedalo) tak som išiel až v marci , je to už tri roky dozadu a som tu .
Samozrejme že Tebe teraz nebude sedieť kategória vozidla ale VIN číslo sedi tak je "asi" platná.
Aj keď teda na SK zdravý rozum neplatí väčšinou a normálne myslenie je nahradené kopou bezmyšlienkovo navrhnutých a schválených príkazov a zákazov v podobe zákonov a vyhlášok.
Inak pre pokoj duše by som sa opýtať na STKčke čo platí a čo treba , a možno po správnosti by si mal ísť spraviť administratívnu STK. A vlastne by ti vydali nové papiere kartičky a nálepku kde bude správna kat. vozidla.
jumbo987
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.06.2015 19:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jumbo987 »

Na karticke kategoria nieje uvedena.
Nesedia mi len spz. Administrativnu netreba , to som zistoval, dokonca aj ministerstvo dopravy vydalo usmernenie kde sa vyjadruju ze netreba pri prepise mimo okresu.
Ja som myslel ze ci nahodou policia mi pri prepise, ked tam vyplnali veci nemohla kafrat aj do toho systemu kde su tie stkcky zapisane a neprepisat mi platnost stk nahodou.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Zbytočná obava, máš kartičky a tie sú smerodatné, tými sa preukazuješ orgánovi pri cestnej kontrole. A nemá Ti prečo prísť nejaká pokuta nakoľko STK bola robená pred rokom .A ak administratívnu STK už netreba o to lepšie. Normálne jazdíš a za dva roky od poslednej STK si spravíš ďalšiu STK. Aby si bol v lehote 2 roky ktorú je treba dodržať pri L3e.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A ak administratívnu STK netreba...
Pri prepise ju ani nikdy nebolo treba!
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných