Plastidip - skúsenosti

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gadzo13
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 29.12.2013 20:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gadzo13 »

ja mam platic dipom nastriekane auto,audinu uz 3 roky a ani skrabancek,a aj kolesa.Ked to robia amateri tak to tak vyzera. Umyvam auto LEN vablou, a neleze to dole. Treba viacej vrstiev,minimalne 5-6 a drzi to dobre. Ty co tu tliachate ze sa to supe tak si to urobte poriadne a bude to drzat. Ked to date na nove auto a po piatich rokoch ho idete predat stiahneto to dolu a mate stale new auto! A je rozdiel aj v kvalite farieb..... a to netrepem. Nieje vsetko co ma napisane plastic dip aj rovnake a rovnako kvalitne....
zdendo19
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09.07.2014 11:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zdendo19 »

Mám otázku .. chcem si dať prelepiť celé auto farba však ostane tá istá jedine čo sa zmení že nebude metalíza ale matná .. Je potrebné to zapisovať?
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Aj ja mám otázku. Jako je to odolné voči konárom a pod? Uvažujem o niečom na OFFroad aby som ochránil lak. To čo mám, tomu už nepomože ani svatená voda aj keď po preleštení voskom raz za rok to nevyzará úplne na odpis, no plánujem výmenu a buď to dám olepiť fóliou, alebo tento plastidip...
Takže:
-vydrží to prejazd lesom, kríkmi medzi konáre...
- vydrží to šúchanie v bočnom náklone po zemi, blate...
že sa to poškriabe je mi fuk, len či sa to nezoškrabne až na povodný lak
DonPipino
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13.06.2011 10:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DonPipino »

Možno je odpoveď pre Acona už zbytočná, ale aspoň bude otázka do budúcna zodpovedaná.

Všetko záleží od vrstvy / hrúbky DIPu na vozidle. Čím viac materiálu použijete, tým viac vám vydrží. Kríky a konáre niesu problém, samozrejme so škrabancami treba rátať. Či DIP vydrží aj tzv. šúchanie po zemi naozaj neviem povedať, s týmto skúsenosti nemám. V konečnom dôsledku, pri DIPe sa dá akékoľvek poškodenie opraviť priamo v mieste poškodenia. Teda nemusí sa prestriekať celý diel, alebo vozidlo. Prípadne pokiaľ je DIP moc doškriabaný, poškodený, je možne za pár euro, pár nástrekmi opraviť celé vozidlo.

Dôležité je aby majiteľ vozidla, neumýval DIP žiadnou chemikáliou, voskom, leštenkou a pod. , ktorá by mohla narušiť štruktúru DIPu, čo by sôsobovalo spomínane fľaky, zanechávanie odtlačkov, nadmerných škrabancov a pod.


www.pogumuj.sk
patrik2204
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 12.08.2012 17:08
Zdieľať na Facebook

plastidip

Príspevok od používateľa patrik2204 »

Chalani ak chcete mat ozaj dobru ochranu na svojich autach odporucam vam racerdip. Racerdip narozdiel od plastidipu bol vytvoreny specialne pre automobily, velmi jednoducho sa aplikuje ma superhustu konzistenciu a tym aj ovela lepsie krytie a je tu moznost namissat si aj vlastny odtien ked tak kludne ma kontaktujte[/list]
obelix123
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 30.10.2008 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa obelix123 »

tak ktory je teda lepsi ???

PLASTI ?
RACER ?
TOTAL ?

chcem si dat cele afto do dipu no vsade sa pise nieco ine , kazdy ma inu skusenost , ale urcite je dolezite ako sa pripravy aj povrch a kolko vrstiev sa da , lebo treba okolo 6-7 a potom je to ok aspon to povedal Fonzie z firmy DYC ktory su hlavnym distributorom v USA
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ktorý je lepší ? Všetky sú na puču a nechápem že dnes ešte niekoho napadne za to vyvaliť prachy
obelix123
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 30.10.2008 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa obelix123 »

tak zase ked si to kazdy robi doma , v pivnici alebo na zahrade a neurobi to jak sa to ma , tak potom kaydz povie ze to je 5veci ked sa to zacne lupat a skriabat a bohvieco ine
zatial som neutralny a nemam s tym skusenost tekze zbieram info
patrik2204
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 12.08.2012 17:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrik2204 »

Presne ak sa dip strieka kadejak tak efekt je nula bodov a potom kazdy place aky je dip zly. Sranda ze v zahranici sa striekaju kusok lepsie auta typu ferrari lambo a podobne a preco? Lebo aj ked si ludia samy striekaju auta robia to tak ako sa ma ;-) a ktori z dipov? Racerdip je najhustejsi a tym je potrebne aj mensie mnozstvo farby napr. Na male auto vystaci 4l dipu a 6l riedidla. Kto ma zaujem nech ma kontaktuje na patrik.kralik@gmail.com
obelix123
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 30.10.2008 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa obelix123 »

naprd je to ze hlavne kaydy pise nieco ine a toto ma zmiatlo uz ai najviac :

ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nejde o to kto akú metodu použije, ide o to že to je blbosť jak noc.
Že to niekto nastrieka na luxusné auto ? A čo ? On len nevie čo s peniazmi a chce sa ukazovať, taký bude striekať kludne 3 za rok a nie preto že by sa mu to začalo šúpať. Skrátka strieka podla nálady.

Ja si myslím že už to vyšlo z módy, už to nie je vidieť ako dva roky dozadu. A kto by dával 500€ len tak za niečo čo po roku aj tak ošúpe

Ja som na tieto módne trendy imúnny, ešte to poriadne ani nezačne a ja to už vnímam ako blbosť

Za tie groše radšej pôjdem na dovolenku, alebo si trebárs kúpim sadu pneu a ešte mi aj ostane
BMWslav
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.10.2011 11:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BMWslav »

Tych testov je viac. Problem vsetky nariedit viac a dobre nariedit len ten ktory chces aby vyhral?

Tu mas nieco podobne a vyhral Racer Dip:


Kazdopadne ten Racer vyzera byt o dost v predu oproti ostatnym dipom:
smejo
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 20.10.2010 11:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo »

Aj Plasti Dip sa riedi 40:60 (príp. 45:55): http://plasti-shop.sk/forum/foto-bmw-x6 ... -t137.html

Ale bez ohľadu na to, koho Dip je podľa tých videí "najhustejší" (každý si natočí také video aké potrebuje), keď raz niekto predáva na auto 4l (farba) + 6l (riedidlo) a niekto 7,5l (farba) + 8,5l (riedidlo) za rovnakú/nižšiu cenu, tak z čoho asi výjde viac vrstiev? Z 10L alebo zo 17L nariedenej farby? Čo bude mať hrubší = odolnejší nástrek? Nech porozmýšľa každý sám.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Každý by mal porozmýšlať nad tým či to vôbec potrebuje. Po CZ tuningových forách už "zúfalci" ponúkajú nastriekanie DIP-u za super výhodné ceny.
Asi je lepšie sa zbaviť toho aspon za akútakú cenu ako to má ostať skladom, už je tento módny HIT dávno preč
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Co su to super ceny?
LS600h
XC90

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných