Planujete vystupit z II Piliera?

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Zostavate v II pilieri?

Ano
10
59%
Nie
5
29%
Nikdy som tam nebol (Su komunista a vstupil sem bez decek)
2
12%
 
Celkom hlasov: 17

myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Planujete vystupit z II Piliera?

Príspevok od používateľa myotis »

Ahojte, ako isto viete, do 15/6/2015 existuje moznost vystupit z druheho piliera.
Planujete vystupit alebo zostanete?


Nalejme si cisteho vina, Slovensky stat je pevne v rukach STBackych pohrobkov, podnikatelov (rozumej Meciarovskych mafianskych privatizerov), socialnych demokratov (rozumej zlodejov) a indianskych kocovnikov.

Bielych pracujucich ubuda, farebnych nepracujucich pribuda, struktura statu sa otriasa v zakladoch, vo vedeni su poslednych dvadsatsest rokov ignorantsky diletanti a komunisticko-kapitalisticky kleptokrati, masivny odlev pracujucej inteligencie smerom na zapad pokracuje, mlady co zostanu su bez iluzii a perspektivy slusne vyzit, stavaju sa z nich hypootroci, ochotny urobit pre svojho otrokara (priznajme farbu, drviva vacsina pracujucich pracuje za neadekvatnu mzdu) cokolvek, fertilita zien je odstrasujuca.
Statna masineria uspesne valcuje akykolvek podmet na pozitivnu zmenu, SZCO pocinajuc, uchovanie tradicnej rodiny pokracujuc az po diskriminaciu zdravych, inteligentych a pracujucic konciac.
A vsetko medzi tym.
Ziadna podpora vedy, vyskumu, sportu, vzdelavania, rodiny, deti, pracujucich, dochodcov ani invalidov.
Iba istoty pre sudruhov, socky a indianov.


Predpokladam ze v priebehu dvadsatpat az tridsat rokov sa v Slovenskom state k lepsiemu nezmeni zhola nic, ovcia povaha zostane, akurat uz nebude tolko ludi zblbnutych z rezimov minulych.

Nebudem tu davat argumenty, teorie, zavadzanie, "zarucene" statistiky na dvadsat pat rokov dopredu ani zidovsko-iluminatske konspiracne clanky.

Otazka:
1) Zostavate v druhom pilieri?
2) Ak ano, preco?
3) Ak vystupujete z druheho piliera, preco?
4) Mate III Pilier? Ak ano, kde?


1) Zostavam

2) 18% percent odvediem tak ci onak. Ale ak si mozem vybrat, radsej co najviac dam mimo dosah statu.
Cize v pripade katastrofickeho scenara, ze sa socialna poistovna rozsype ako domcek z karat (k comu to smeruje, kozmickou rychlostou, kedze uz teraz nie je na vyplacanie dochodkov a dochodky z I Piliera sa budu kratit), 14% stratim a 4 percenta mi zostanu v II Piliery.

3) Nevystupujem, Robkove istoty typu vlaky "zadarmo" a "dovolenky zadarmo" nech zaplatia iny, ja to ako pracujuci nemam moznost vyuzit.

4) Nemam, nemal som doteraz cas to prestudovat co ma trochu mrzi ale chcel by som to napravit.


Akekolvek postrehy, nazory, komentare alebo kritika (konstruktiva, ziadne stroskotanecke odbavovanie sa) je vitane.

https://www.youtube.com/watch?v=Ku2s3XmcUsA
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

1) ano
2) a. sucasny system povazujem za neudrzatelny, pokial by si kazdy setril na dochodok sam, nemusime riesit demografiu
b. zacal som sporit hned ako som zacal pracovat, takze mam dost casu na zhodnotenie (uznavam fakt ze pre ludi co maju 10 - 15 rokov do dochodku sa to nevyplati)
c. paci sa mi myslienka ze ked ma *ebne pred dochodkom, suma ide do dedicstva (extra zivotne poistenie)
3) -
4) momentalne mam vela prioritnejsich vydavkov, ked sa situacia utrasie, rozmyslam nad tym
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

manzelke som poradil vystupit, ja som tam ani nebol lol , povazujem verejne dochodkove systemy za pyramidove hry, ci prvy, druhy, treti...
comu verim je johny cash, ten bol vzdycky king :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
kuras
Alfík
Príspevky: 1997
Dátum registrácie: 21.12.2009 21:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuras »

som na tom podobne ako indian
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

1) Zostavate v druhom pilieri?

áno.

2) Ak ano, preco?

podobne dovody ake popisal myotis, chcem si sporit sam pre seba. Solidarita v spolocnosti je jedna vec, ale zneuzivanie socialneho systemu istymi skupinami obyvatelstva, druha.

3) Ak vystupujete z druheho piliera, preco?

nevystupim, len sa obavam, aby o 30 rokov este nejaky II. pilier existoval na SVK. Menit pravidla pocas hry je absurdne.

4) Mate III Pilier? Ak ano, kde?

Tatry Sympatia, zamestnavatel prispieva skoro 40e mesacne. Plus zivotne poistenie s bonusom za dozitie (nie KZP a podobne bludy)

Pocul som, ze najlepsie dochodkove zabezpecenie su aspon 3-4 deti :)

Ja osobne by som investoval do pozemkov, do pody. Ak o 30 rokov sa nam zruti cely svet, ostava nam len navrat na polia.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Za jednu z obrovských chýb považujem nemožnosť volby odtrhnutia od štátu.Ja nič štátu,a štát nič mne.Od prvej sekundy si svoj dôchodok musím tvoriť sám.Samotný druhý pilier je zrejme myšlienkovo správny,len deficit dôvery v čokoľvek dáva nepríjemné otázky z zmysle baja,tj raz niekto pokojne zdvihne prostredník a päť milionov ľudí sa bude čudovať aj ušami.Že si ide utrieť zadok z ľudmi nám práve ukázal preceda z Váhostavom
K bodom sa ako štastný dôchodca už nemám prečo vyjadrovať,ale aj tak som mal vždy odpor ku všetkému do čoho môžu hovoriť elity,vagabundi a zlodeji
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

nie som ani v jednom pilieri a kaslem z vysoka na to.V dnesnej dobe,ked sa zvysuje vek na dochodok je u slovaka v prvom rade problem dozit toho veku.A aj ked dozijem,snad sa ma ujme nejaka bohata nemka a na stare kolena budem jazdit Ferrari...Darmozracov nebudem podporovat.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Toto je ťažké rozhodnúť sa všetko ukáže až čas. Ja ostávam kvôli možnosti dediť, aj keď dúfam,že k tomu nedôjde. Čo je bezpečnejšie Štát, alebo banky? Ak štát dobre hospodári určite je to Štát.
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Dep napísal:1)

Ja osobne by som investoval do pozemkov, do pody. Ak o 30 rokov sa nam zruti cely svet, ostava nam len navrat na polia.
A nakúpil osivo, semená, knižky o pestovaní,naučil sa robiť benzín ,naftu z prírodných zdrojov, kúpil zopár zvierat.
A zbrane a náboje.
A vybudoval kryt.
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Myotis, ty si to popísal úplne presne! Smekám klobouk :300f:

Očakávam SS, kto by to chcel zmeniť! Ak sa to vôbec dá ale som presvedčený, že smerujeme do :3020: fuj...

Kto pochopil Bohoušove "slová" Hofno je za náma, nech sa ozve cez

SS!
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

nerobím si nadeje na dôchodok :d :D
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

da som omylom nie....lebo som odpovedal na otazku v nadpise a otazku k hlasovanu som nejako odignoroval.
Takze nabuduce pls davaj otazky, ktore si neprotirecia :-)
V kazdom pripade, na dochodok sa netreba spoliehat ani na prvy a ani na druhy pilier.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

V prvom rade by sem mal dať niekto odkaz na zákon o dochodkovom zabezpečení

v tom zmysle,že ja stale nie som presvedčený či štát vypláca dochodky z dobrej vole,resp. zo strachu pred vzburami a nepokojmi a v konečnom dosledku zo strachu pred uplnym krachom,ku ktorému by vzbury a nepokoje hladnych ľudí evidentne museli viesť /občianska vojna/

alebo vyplacanie dochodkov,dochodkový vek a vyšku dochodkov,rieši nejaký Zákon ?????

Ja ZOSTÁVAM v II.pilieri len z toho dovodu,
že tým odplácam Soc.poisťovni,ktorá mi počas 10-tich rokov stalé robi zle a prenasleduje ma ako nejaký polodebilný primitívny mafian-výpalnik

A tiež rozhodnutie zotrvať v II.pilieri chápem ako moju občiansku revoltu, voči snahám tejto vlády vyhnať ĺudí z II.piliera a UKRADNUŤ ich nasporené peniaze.
Napísať odpoveď

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní