Plachta na auto

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pinzeta
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.08.2007 16:28
Zdieľať na Facebook

Plachta na auto

Príspevok od používateľa pinzeta »

Zdravim,myslite,ze mozem prikrit auto plachtov,ked budem na dovolenke?neuskodi to laku ked bude prazit slnko na tu plachtu?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Človeče,ja by to nerobil,to dobre nedopadne.Ak by som niečo podobné urobil,tak jedine najprv plachta ako postelné prestieradlo a na to prípadne.Ja som už rozleštoval plachtov prikrité auto.Vietor tým hýbe čo potom zanechá pekné mapy,slnko to rozpáli a z tej čínskej sranice dýcha nejaká chémia
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Plachta na auto

Príspevok od používateľa christiane »

pinzeta napísal:ze mozem prikrit auto plachtov
A samozrejme kupis tu najlacnejsiu.Daj za predne okno reflexnu foliu alebo ti to dopadne z lakom ako pisal mhlavaty.To uz je lepsie mat auto nezakryte.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ak chces silou-mocou zakryt, tak si zosi dve normalne plachty a s tym to je lepsie zakryt, ako nejakou cinskou lacnotou, ktora ak 1-2x zmokne pri burke a potom na to prazi slnko, tak pusti vsetko, co v chemii existuje a ty budes mat mapy na laku ako z atlasu.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Nikdy som nepochopil načo je dobré zakrývať auto. Aby na neho nesvietilo slnko? Ak tak jedine postelnú plachtu na predné okno ale v aute bude aj tak teplota či okno zakryješ alebo nie. A nejaká slnečný clona do vnútra s alu povrchom tomu tiež moc nezabráni budeš tam mať o 1,5°C chladnejšie. :2f93:
Slovák ide na týždeň do Chorvátska k moru a rieši takéto veci, Jak keby tam ludia nemali autá celý rok vonku pod holým nebom.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je v poriadku ak rieši,to celkom chápem,ale ide o to aby si neurobil ešte horšie ako vtedy ak nezakryje.Pred samotným UV nemá obdobie ochrany na 2-3 týždne žiadny zmysel,je to voči času ktorý v živote bude UV vystavený iba zanedbatelný čas.Zakrytie má v sebe iné obrovské nebezpečie,po daždi a v nevetranom priestore vytvorí také sparno,taká koncentrácia vlhka,že dôsledok už aj za 2 týždne môže byť jasný a hlboko olutovaný.Tie kryty,také oblúkovité a rozkladacie sú z vetraním,to má opodstatnenie.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

ked chces ist do teska v peknom lesknucom aute navonany v bielych nohaviciach a okuliaroch na hlave potrebujes mat auto prikryte, inac sa ti behom par dni (t.j. 2) zaspini od svinstva (prach, osrrr.. od vtakov, much atd). do dazda skor treba plachtu s nejakou makkou podstielkou.
doohan
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 04.09.2006 14:07
Bydlisko: Nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa doohan »

Osobne by som riešil skôr kvalitný vosk na auto, a nielen pred dovolenkou. Ochráni ti to lak aj pred UV žiarením, ak ti ide o to. Lebo dôvod zakrývania si nenapísal.
Opel Monterey 3,5 V6
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Doteraz som bol v tom ze auto = plechova buda a barva je aby rychlo nehrzavela, vidim ze som sa hlboko mylil lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Holt niekomu slúži auto a iný zas slúži autu....Každý sme iný. Niekto vysáva 1x do týždňa iný 1x za rok. A tiež myslím že kvalitne ošetrený lak je viac prospešný ako nejaká plachta pod ktorou to nedýcha.... Pamätám časy za hlbokej totality keď pred barákom cez zimu polka embéčok moskvičov trbantov a wartburgov blo pod hnusnými černymi plachtami aj 3-4 mesiace. A na tom laku to ozaj bolo na jar vidno jaký bol vyprašivený oproti takému čo stálo len tak naostro. A pamätám aj tie vyklápačky plachtové, to bolo lepšie riešenie a aj mal človek zaistené parkovacie miesto.
sarusian
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 05.08.2011 10:58
Zdieľať na Facebook

plachta na auto jedine

Príspevok od používateľa sarusian »

proti krupam - ale to myslim taku plachtu, ktora je naozaj proti krupobytiu, ak nemam moznost garazovat cez dovolenku, inac nie
jackboy
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 18.09.2008 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jackboy »

plachty na veterany ..podobne ako padak ...ale to je kvoli prachu ...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Auto pri mori zakrývam posteľou plachtou.otvorim dvere pustím tam plachtu a zavrem. zakryta je celá strecha predné zadné sklo a bočné sklá.dvere ju držia napnutu.no pozor na dážď.cez plachtu ide voda aj dnu.plachty na cele auto sú dobré len ak je auto čisté bez prachu a plachtu treba tymi gumovými natahovacimi hakmi poriadne ponapinat pochytnať,inac vietor a tou plachtou je dobrý brusic laku.u mňa to boli spatnaky A stlpiky.no auto po odkryti je stále čisté v tomto je jediný plus.n najlepšie je si sám vyrobiť vlastnú plachtu na mieru.alebo ak poznáš krajčíra jajaj všetko sa dá.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Len aby, ked sa vratis stalo to auto stale tam kde bolo.
Skôr si prenájmu garáž na mesiac, hod auto do servisu kde ti ho ,,ubytujú''. Pripadne ak ideš letecky...Ja som nechal auto vo Frankfurte v podzemných garážach (3m široké boxy, na kazde auto 2bezp. kamery, stala 24h strážna služba pri vstupe, dali ti ip adresu a kod, aby si si mohol hocikedy pozrieť auto cez kamery nech si kdekoľvek, zo steny boli káble na baterku aby sa ti nevybila keď prídeš, pri parkovaní viac ako 7 dni si mal ručné umytie zdarma). Určite bude nieco take aj na schwechate...
Apropo, pokiaľ mas nejake obyčajné auto, tak sa nato vykasli. ;) auto som mal v tej garáži 18 noci a platil som cca 1.500
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

1.500 čoho!!!! si platil?

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných