Peugeot 2008 automat - parkovanie

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0918655253
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.02.2023 17:58
Zdieľať na Facebook

Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa uwa0918655253 »

Zdravím, mám asi primitívnu otázku ale predsa to skúsim.
Mám Peugeot 2008 r.2014 automat. Poraďte mi, ako auto zaparkovať dole miernym kopčekom pred domom bez zatiahnutia ručnej brzdy keďže v týchto mrazoch mi ju zasekáva a jediné čo mi odporučili mechanici je nezatiahnuť ju. Lenže nemám polohu Parking iba Neutral. A pri neutrali sa auto pekne šmýka dolu kopcom. :190: ďakujem za akúkoľvek odpoveď.
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Parkovanie Automat

Príspevok od používateľa autolaik »

Odfot prosim radiacu paku automatu,ked tam nemas polohu P . Co pozeram fotky 2008 z roku 2014 tak to tam vidim.
Jedina cesta je iba opravit rucnu alebo podkladat spaliky pod koleso. Bez rucnej len v polohe P je nechavat auto aj tak cista blbost,cela vaha auta by bola len na malom koliku,zapadke v prevodovke.
uwa0918655253
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.02.2023 17:58
Zdieľať na Facebook

Re: Parkovanie Automat

Príspevok od používateľa uwa0918655253 »

https://photos.app.goo.gl/JLRxThVL3rdFPjW78
Je tam Rko Nko a A. A manuálne radenie vľavo. Pýtala sa som aspoň 20tich ľudí čo majú automat a každý má P. Aj mi to skontrolovali či niesom náhodou len slepá. Ďalšia rada bola dať spiatočku po zhasnutí motora. Minulý rok mi vymienali homokinetický kĺb keď som trošku viac drsnejšie pohla v mrazoch auto ktoré mi ostalo stať na ručnej. Tento rok znovu som to prestrelila a ráno mi vyplo abs esp ale našťastie po pár hodinách na slnku to pustilo. Takže ručnú už túto zimu nezatiahnem. Preto hľadám alternatívu.
fzubaty
Príspevky: 1610
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Parkovanie Automat

Príspevok od používateľa fzubaty »

Daj si opravit rucnu brzdu. Vacsinou zamrza lebo sa voda dostane do lanovodu.
uwa0918655253
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.02.2023 17:58
Zdieľať na Facebook

Re: Parkovanie Automat

Príspevok od používateľa uwa0918655253 »

Samozrejme, viem že nie je v poriadku som objednaná do servisu ale za dva týždne. Preto taká asi pre ostatných primitívna otázka ale dovtedy aby som tomu autu ešte viac neuškodila chcela som len radu.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Parkovanie Automat

Príspevok od používateľa oco13 »

vytočiť kolesá proti obrubníku, parkovať tak že sa o niečo oprieš......
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tuninka
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa tuninka »

ak to nie je veľmi strmý kopec, tak by sa ešte dalo pred zaparkovaním vytočiť kolesá aspoň 30 stupňov alebo aj viac oproti obrubníku v smere podľa toho, ako ide kopec, aby sa pneumatiky vytočených kolies opreli a troška prepružili na obrubníku, použiť manuálny mód, zaradiť jednotku a vypnúť motor. Keďže je to robotická prevodovka, vo vypnutom stave by sa mala správať rovnako ako manuálna prevodovka. Otázka je, či to riadiaca jednotka dovolí, nemám s Peugeotom skúsenosť, či dovolí vybrať kľúč zo zapalovania. Toto je krátkodobé núdzové riešenie, ktoré neprospieva pneumatikám. Pre istotu ak to je strmší kopček ešte založiť zakladacie kliny pod kolesá, alebo si pohľadať rovinku niekde v blízkosti domu, kde parkuješ.
Naposledy upravil/-a tuninka v 13.02.2023 09:59, upravené celkom 1 krát.
fedorflasnik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.05.2012 15:27
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa fedorflasnik »

Predpokladám, že to má robotizovanú prevodovku. Ak ti nejde ručka, tak pred vypnutím kľúčika daj páku prevodovky do manuálneho radenia (tie + a -) a zaraď 1ku. Auto zostane so zaradenou rýchlosťou. Potom samozrejme pri štartovaní treba najprv vyradiť do polohy N, inak nenaštartuješ... :-\
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa seven549 »

kazde auto ma P len niektorym to nepise na pake.ale v knihe od auta pise presne co ten automat dokaze a ako co robit. aj to ako parkovat v kopci.

ci azda je to auto z dovozu a kniha zmizla.

ako zapnut radio? na to asi pride kazdy ked sa tym hra.
fedorflasnik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.05.2012 15:27
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa fedorflasnik »

Každé auto naozaj nemusí mať "P". Ani sa to inak nevolá... toto je jednoducho manuálna prevodovka s robotizovaným radením (máme to doma :d :D ).
Je to klasický manuál ale aktuátorom ovládaná spojka a radenie. Čiže najjednoduchšie čo môže spraviť, ak nefunguje ručka, je zaradiť rýchlosť. Nič sa neničí, nie je to hydromenič ani dvojspojka...
vykopanafosilia
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Parkovanie Automat

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

fzubaty napísal: 08.02.2023 19:07 Daj si opravit rucnu brzdu. Vacsinou zamrza lebo sa voda dostane do lanovodu.
Presne tak.
Všetky ostatné rady typu podložiť špalek alebo natočiť kolesá proti obrubníku sú LEN NÚDZOVÉ RIEŠENIA - kým si dáš opraviť tú ručnú. Alebo vymeniť lanovody, alebo čo tam bude treba. Neboj sa, veľa to stáť nebude a ako vidíš, ručnú potrebuješ.

Skúsila si sa zamyslieť, čo sa stane, ak ti auto zbehne z kopca a niekoho prejde? Alebo napáli do iného auta? Asi nie, tak sa nad tým zamysli teraz.

Napriek tomu, že pamätám časy, kedy Mŕtve more ešte len maródovalo, neprestáva ma udivovať myslenie niektorých ľudí. Nedávno tu jeden riešil nákup vákuovej pumpy posilovača bŕzd z vrakoviska, lebo nová stojí 85.- eur, ty teraz založíš tému ako parkovať na kopci s pokazenou ručnou.... NO NECHAŤ JU OPRAVIŤ!!

Mimochodom, aj keby si mal P na prevodovke, nebol by dobrý nápad používať to v kopci bez ručnej. Rapídne by si znížila životnosť prevodovky.

PS: Skúšam si predstaviť, ako nosíš na sedadle spolujazdca špalek a pri každom odstavení auta v kopci vyskočíš so špalkom v ruke a snažíš sa ho dať pod koleso skôr, než ti auto odcupitá dole kopcom.............
uwa0918655253
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.02.2023 17:58
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa uwa0918655253 »

Áno, viem že to má robotizované radenie, preštudovala som celú príručku a aj internet som prezrela a aj rôzne fóra. Problém je že tá ručná je od začiatku kúpi problematická a aj keď bola na oprave po roku sa znovu zasekáva. A pri parkovaní dole kopcom každý deň tú ručnú dosť využívam.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa seven549 »

to je normalne ze sa ta rucna do roka vytaha.treba rucnu pri kazdodennom pouzivani setrit a nezatahovat kym paka ide.

tiez parkujem 60 percent parkovani na miernom kopci a rucnu davam po zubkoch hore mne staci 2 a auto rucna drzi.staci ze to auto drzi nemusi blokovat kolesa na extrem.a potom ked auto drzi rucna seknem tam aj prevod.rucnu som nesteloval od repasu strmenov cca 6 rokov stale zabera rovnako.

ak by som mal parkovat bezne na riadnom kopci tak skor asi opriem aj koleso o obrubnik alebo ak je moznost nech stoji stranou dole kopcom.
fzubaty
Príspevky: 1610
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ručná sa vyťahá. Daj číslo na dílera.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 2008 automat - parkovanie

Príspevok od používateľa oco13 »

A ako sa nazýva stav ak ručná na stk zaberá na 2 zuby o mesiac na 3 a mesiac na 4 atď ? Stále brzdí obe kolesá rovnako len proste páka ide stále vyššie. Zadné pakne ostávajú tie isté aj dve stkčky ale ručná sa medzi tým doťahuje možno 5-6krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný