Peugeot 208 GTI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mafo666
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 09.12.2018 17:39
Zdieľať na Facebook

Peugeot 208 GTI

Príspevok od používateľa mafo666 »

Ahojte

Uvazujem nad kupou 208 GTI
1.6 THP 200 r.v 2013

Chcel by som spytat ze ci je tento motor spolahlivy
ze ci po prejdeni 50 000 km nevytecie ako pracka a nezacne sa vsetko kazit(predsa 200k na 1.6 je dost)

Odborinici typu: ze mam si radsej kupit TDI a podobne nech radsej ani nepisu

Proste zaujma ma ten motor a ako je to so servisom
Najlepsie odpoved niekoho co to auto vlastni pripadne ci niekoho poznate kto to auto ma

Dakujem
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

na mašlu a to nestihli opísať všetko
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Nie je to dobry motor.

Radsej hladku atmosferu. Napr. Clio RS III , 2.0i 16v, ma to tiez 200 konov pod kapotov.

Ak chces exota, tak si pozri sestvalcove clio rs predchadzajucej generacie s motorom uprostred (za zadnymi sedackami)

Alebo swift sport, ide dobre po otackach. Nema sice taky vykon, ale auto vazi len 1000 kg...
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

martin cichy, lenže ceny V6kového CLia sú tak 50 000€+ ..predpokladám že to je mimo rozpočtu autora. Ale na margo toho auta, videl som naživo ako to ide a je to peklo doslova. V dobrom slovazmysle...mať tie €, kupujem kým sa dá... :2f93:
leonNL
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

martin cichy napísal:Ak chces exota, tak si pozri sestvalcove clio rs predchadzajucej generacie s motorom uprostred (za zadnymi sedackami.
Mal si na mysli za prednymi sedackami, namiesto zadnych sedaciek.
Ak ma chalan rozpocet na 208-cku, urcite nekupi take Clio...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
leonNL
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

marco98 napísal: videl som naživo ako to ide a je to peklo doslova:
Pre kazdeho z nas znamena “peklo” nieco ine... Neviem na com si jazdil, ked si to “peklo” videl, ale to auto neohurilo nicim, okrem toho ze do maleho hatchbacku narvali sestvalec namiesto zadnych sedaciek. Bolo tazke a nedotacave (cca 1,5 tony), pomer vaha/vykon tiez nic moc (cca 160ps na tonu), zrychlenie tiez neohurilo (“obycajne” 170-konove Clio Cup dalo 100kmh za 6,7s, toto “peklo” potrebovalo 6,2s), tak isto maximalka oproti Clio Cup 170ps bola len nepatrne vyssia o par kmh. Takze oproti obycajnemu bezne dostupnemu Cliu RS Cup so 170 konmi nicim az tak brutalnym neohurilo, co sa jazdnych parametrov tyka... Bol to len “wow” efekt, ze v malom aute velky motor, nic viac.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

6,2 s na 100 je peklo, pre cloveka co predtym sedel len vo fabii.. mne vzdy unikal zmysel tychto aut.... vzdy. Male nepohodkne,, silne to nie je ani rychle ani nic take ani ani a este aka je 208 mekucka chum chrum nosnicky ako z papierika.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Mäkucka som myslel plechovo, 208 som jazdil je to des nevidis koniec kapoty ani ked das hlavu k slnecnym clonkam riadenie ako na playstation vobec nevies ci sa ti nesniva sle si fakt v aute take umele a gumene a to je desine ked sedis v aute akoby si ani nemal predok...
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

leonNL napísal:
martin cichy napísal:Ak chces exota, tak si pozri sestvalcove clio rs predchadzajucej generacie s motorom uprostred (za zadnymi sedackami.
Mal si na mysli za prednymi sedackami, namiesto zadnych sedaciek.
Ak ma chalan rozpocet na 208-cku, urcite nekupi take Clio...
to sa skor nedoplati....mk1 je zabijak a mk II je uz drahy jak slak a to pred 5-6timi rokmi po nich ani pes nestekol lebo renault :D
mafo666
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 09.12.2018 17:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mafo666 »

hmm No dobre takze ohladne motora som sa zase nedozvedel vobec nic.
zase iba mudre reci ze co je lepsie od ludi ktory sa v tom ani neviezli.

208 gti som soferoval. aa pekne auto asi s najkrajsim interiorom a celkom aj slusne vlastnosti az na ten makky volant.
ja hlavne potrebujem vediet ci ten motor je spolahlivy a ake su naklady na udrzbu a nie ze co je lepise.
Mam swift sport uz 4 rok. a som max spokojny motor 100%. za cele 4 roky sa tam nic nepokazilo a to jazdim dost svizne.
Tak preto sa pytam na motor 1.6 thp 200 ci bude rovnako spolahlivy ako pri swifte
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

lebo nevies citat, preto si sa nic nedozvedel, alebo vies ale nerozumies pisanemu textu, ale s tym tu nic nespravime
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
jarka1979
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 22.11.2010 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarka1979 »

mafo666 napísal:hmm No dobre takze ohladne motora som sa zase nedozvedel vobec nic.
zase iba mudre reci ze co je lepsie od ludi ktory sa v tom ani neviezli.

208 gti som soferoval. aa pekne auto asi s najkrajsim interiorom a celkom aj slusne vlastnosti az na ten makky volant.
ja hlavne potrebujem vediet ci ten motor je spolahlivy a ake su naklady na udrzbu a nie ze co je lepise.
Mam swift sport uz 4 rok. a som max spokojny motor 100%. za cele 4 roky sa tam nic nepokazilo a to jazdim dost svizne.
Tak preto sa pytam na motor 1.6 thp 200 ci bude rovnako spolahlivy ako pri swifte

Chlape, s tebou skoda stracat cas...Bajo to vystihol jedinou vetou uplne presne. Ja len dodam,ze ty patris do skupiny ludi,co sa zjavne v zivote nudia (zdravie OK, financne zabezpecenie OK, rodina OK) tak co by sme si nevytvorili nejaky problem v zivote,ked vsetko tak perfektne funguje??? Vsak??? Mas Swift a sluzi bez chybicky,tak jazdi a nevymyslaj...
Lubos77
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 12.05.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos77 »

Spoľahlivosť tohto motora je silne závislá na servise a štýle jazdy.
Videl som už motory, ktoré sa menili za nové po 40tkm, ale aj také ktoré po 200tkm relatívne v pohode fungovali.
Pri jazdenke nikdy nevieš čo kupuješ.
Tí, čo jazdili relatívne bez problémov robili nasledovné veci:
- menili olej do 10tkm
- tankovali benzín 98+
- nejazdili ako na diesli (motor má dosť sily aj v nízkych otáčkach, tak to často vodičov láka jazdit v nízkych otáčkach, na ktoré motor nie je stavaný).

Tí čo majú problémy s motormi, dá sa zhruba povedať že sa rieši toto:
- zakarbonizované sanie (jazda na nízkych otáčkach, nekvalitné palivo..., prejavuje sa trhavou akceleráciou, svieti kontrolka motora...)
- problém s rozvodom (reťaz + napináky)
- vysokotlaké priamovstrekové čerpadlo (jednoducho prestane fungovať, pravdepodobne kvôli našim palivám)
- vysoká spotreba oleja (štýl jazdy, nekvalitný olej...), rieši sa výmenou bloku motora !!
- problém s turbom (..netreba asi komentár)
...sem tam ešte aj nejaké iné drobnosti, momentálne ma nenapadá
mafo666
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 09.12.2018 17:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mafo666 »

noo
Naposledy upravil/-a mafo666 v 10.12.2018 16:08, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných