Peugeot 307 , 1.4 - tesnenie pod hlavou

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Masid
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22.11.2020 22:44
Zdieľať na Facebook

Peugeot 307 , 1.4 - tesnenie pod hlavou

Príspevok od používateľa Masid »

Možno mi niekto poradí... Strácam vodu v chladiči vždy keď jazdim zástavym a auto sa,, pošti". Olej sa mi nemiesa z vodou vždy po 100 krát skontrolovane zg282. Bol som u automechanika povedal pravdepodobne prasknuté tesnenie hlavy v najhoršom prípade hlava. Ešte rozmýšľam ci to nebude že sa mi nezapina ventylator chladenia alebo ako sa to vola. Ale najviac ma zaujíma ci niekto niečo podobné neriešil a koľko približne platil cca za takúto opravu... Ten môj mechanik ako vždy mi nevie povedať cenu opravy ani približnú. Tak teraz neviem co spraviť lebo dat ho celé rozobrať ako povedal a potom mu povedať,, poskladajte ho naspäť to je veľa,Ešte mi navrhol kúpiť novy motor a to si fakt neviem predstaviť kde ho budem zháňať.
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Popis blizsie slovne spojenie "auto sa posti".

Urcite zmen automechanika, pretoze overit hlavu a tesnenie pod hlavou je zalezitost na 3 minuty vratane otvorenia a zatvorenia kapoty. So 100 % istotou.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Motorov sú tri prdele, kedže je to nejaká 1.4i od PSA montovaná do viacerých modelov, ale to určite netreba nutne riešiť

Ako bolo napísané, zmeniť mechanika, lebo nechápem ako sa nedá prísť na to odkial tečia voda, ked je vidieť že vytiekla. Keby sa dolievalo a strácalo a nič neostalo mokré...
Masid
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22.11.2020 22:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Masid »

No zato sa pýtam co to asi bude stáť pretože už minulý rok som mal taky problém a o hodinku mi doniesol auto že tam niečo utiahol a hotovo a ak to bude robiť zase tak to bude musieť rozobrať.. Ja sa tomu nerozumiem. Tak som bol za ním a povedal mi ze všetko musí dať dole (aj rozvody) pozrieť zvnútra ci to nie je hrdzavé a potom tu hlavu aj obrusit aby tam to tesnenie sedelo povedal ze také 2-3 dni to bude trvať.
A to ze sa,, pošti " som myslel ze ak sa motor zohreje a auto odstavym tak je tam pri chladiacej nádraží taka hadička už som zabudol ako sa to vola a cez tu mi vytecie voda z chladica. A auto sa mi prehrieva ak idem dlhšiu trasu(teraz už aj len pri 12 km) normálne vysici voda z chladica. Aj zato sa pýtam aká je cena pri takejto výmene
lebo naposledy som tam nechal 200e za nový výfuk tak ci je to normálne ze pýta toľko peňazí za staré auto keď naňho sú tie súčiastky ne veľmi drahé. (výfuk na komplet cely bol vymenený)
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Vieš, nie je nad to ked si človek vie veci vyriešiť sám, stojí to kolko stojí akurát je v tom čas...

Komplet výfuk na 307 za 200€... Komplet znamená vrátane KATu, alebo len od KATu dozadu?
Akú máš variantu? 1.4i 55kW alebo 1.4i 65kW
Na tú slabšiu by to bolo aj s KATom a prácou tak akurát a aj to iba v prípade použitia lacných náhrad KATu https://www.auto-vyfuk.sk/vyfuk-peugeot ... 2406-13032

U tej silnejšej varianty len samotný KAT je od 170€
https://www.auto-vyfuk.sk/vyfuk-peugeot ... 2406-14646
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Masid napísal:No zato sa pýtam co to asi bude stáť pretože už minulý rok som mal taky problém a o hodinku mi doniesol auto že tam niečo utiahol a hotovo a ak to bude robiť zase tak to bude musieť rozobrať.. Ja sa tomu nerozumiem. Tak som bol za ním a povedal mi ze všetko musí dať dole (aj rozvody) pozrieť zvnútra ci to nie je hrdzavé a potom tu hlavu aj obrusit aby tam to tesnenie sedelo povedal ze také 2-3 dni to bude trvať.
A to ze sa,, pošti " som myslel ze ak sa motor zohreje a auto odstavym tak je tam pri chladiacej nádraží taka hadička už som zabudol ako sa to vola a cez tu mi vytecie voda z chladica. A auto sa mi prehrieva ak idem dlhšiu trasu(teraz už aj len pri 12 km) normálne vysici voda z chladica. Aj zato sa pýtam aká je cena pri takejto výmene
lebo naposledy som tam nechal 200e za nový výfuk tak ci je to normálne ze pýta toľko peňazí za staré auto keď naňho sú tie súčiastky ne veľmi drahé. (výfuk na komplet cely bol vymenený)
- ty bud rad ze mas vobec mechanika lebo takych co si myslia ze stare auto sa ma opravovat skorozadarmo vacsina posle do riti. Suciastky nemaju cenu podla veku auta a ani hodinova placa nebude od toho zavisiet... nemas prachy na servis jazdi busom.
Masid
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22.11.2020 22:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Masid »

Ja to vôbec nechcem zadarmo ja si to pekne zaplatím :) len aby hodnota opravy nepresiahla hodnotu auta lebo on sa do toho chce pustiť. Cenu mi povedať nevie a co keď sa dogulame volade na 500e tak to môžem od tlačiť lebo toľko už doňho nemienim investovať. Len som chcel vedieť koľko asi taká oprava môže približne stat...kto sa stým stretol
Masid
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22.11.2020 22:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Masid »

A keď sme pri tých opravách menili, brzdy, výfuk, kúrenie, štartér a teraz toto už má to nebaví ale tým ze som už dosť investoval tak v tomto momente sa neviem rozhodnúť ????
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Ak ti auto technicky vyhovuje tak chod do opravy.Ak kupis druhe budes na tom istom.
A hadam vies kolko si mu platil za ine opravy.Ak ano tak si to vynasob poctom dni.Este si popredu zisti ceny za repas hlavy,odtlakovanie......aby si vedel do coho ides.Osobne by som chcel vediet pred opravou pribliznu cenu prace pokial by sa nevyskytli pri demontazi problemy co je pri starom aute mozne.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Este trocha mimo tejto temy.
Osobne ma hneva,ze sa sem pride niekto opytat co ma robit a potom mu je zatazko napisat ako vyriesil dany problem aby sme sa poucili mi vsetci.Trocha by to zdvihlo uroven fora.
PS:v dobrom som radil niekomu co nevedel ci mu bude pasovat magneticky kruzok na abs namiesto klsiky ozubeneho kolesa.Mne tvrdil kedysi predajca v obchode,ze by to bol problem.Pisal som aj dotycnemu ako pochodil a bez odpovede.
Naposledy upravil/-a mjato v 24.11.2020 03:47, upravené celkom 1 krát.
Masid
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22.11.2020 22:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Masid »

Aj ja som si prišiel len po radu co to asi tak stojí a keď sa do toho nepustím tak sa ani nedozviem. Ze co za to dali iný. Asi sa boja že pobežím tam :). Ale nie potrebujem len cenu a ešte si k tomu priratam nejakých 50e navyše
Masid
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22.11.2020 22:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Masid »

Vydim aj ja ze toto fórum je len o dotahovani a posmeskoch,, že chod busom". Ale rada žiadna. Toto bol asi môj posledný príspevok sem
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Masid, ale musíš si uvedomiť, že oprava starého a novšieho auta, to z hľadiska výšky nákladov vôbec nemusí byť veľký rozdiel, tak sa na to naozaj nemôžeš pozerať.
Dokonca u takého staršieho sa ľahko môže kvôli zahrdzaveným spojom oprava skomplikovať a práca bude trvať dlhšie ako u novšieho.
Keď sa však tu pýtaš, základ je vždy presne a úplne popísať čo sa s autom deje.
Najprv napíšeš že sa auto „poští“ a o pár príspevkov nižšie už napíšeš že sa motor prehrieva a voda vyteká z hadičky od chladiča, atď. Rôzne miesto a spôsob úniku kvapaliny môže znamenať úplne inú závadu.
Možno že ten tvoj mechanik nie je až tak úplne zlý, ale zrejme ešte nepočul o takom voľačom ako zisťovanie CO2 v chladiace sústave. To si daj najprv urobiť, zrejme to teda bude pozitívne, potom môžeš dávať hlavu z valcov dole.
No a čo sa týka ceny za opravy, píšeš že už si do toho dosť investoval, takže tie opravené veci už asi opravovať netreba. A čo sa týka ostatných vecí, ktoré ešte len bude treba niekedy v budúcnosti opravovať, ako ti tu už niekto napísal, nejaké iné auto čo by si chcel lacno kúpiť, tak to určite bude v 100 % stave, veď preto to aj niekto predáva, či nie ?
boro643
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 20.06.2007 15:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa boro643 »

Menil som tesnenie na Peugeot 207 okolo 400 EUR som platil. Po roku cca. 25000 km boli utopené nejaké vložky tak dalších cca. 400 EUR. Potom som auto predal, kupujúci je s autom spokojný, lebo som s ním komunikoval pól roka po kúpe.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Za prvé si ani nenapísal čo máš za motor!!!
V P307 sú dve 1.4i a každá je iná

Ak sa musí rozobrať motor, treba nové tesnenia, ideálne zabrúsiť sedlá, nové rozvody, pôjde nový olej, chladiaca kvapalina.
Len za material necháš v pohode 250€ a ešte treba započítať pár hodín práce aspon 20€/hod...
Takých 400€ len zahučí

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných