829 490
inzerátov
Pridať inzerát

Peugeot 206 1.4i 55kw KFX - za jazdy zdochne

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Peugeot fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
lkancir
Založený: 07 január 2018
Nabehané: 1 hod 34 min
Predmet: Peugeot 206 1.4i 55kw KFX - za jazdy zdochne PríspevokZaslal: 16.06.2018 11:29   
Zdravim mal som problém so studenými startami bolo mi poradene vyscistit klapku, cidlo teploty aj krokovy motorcek. Klapka vyčistena, vymeneny krokovy motorcek, cidlo teploty. nova bateria, studene starty sa zlepšili nezdochlo mi to zatial no stale to nie je ono a studeny motor sa trošku dusi, ale je to lepšie. No teraz ma začal trapiť dalsi problem, počas jazdy ak preradzujem vyhodim rychlost do neutralu mi niekedy skoči ručička otačkomera k nule a vrati sa potom na hodnotu 750 otačok. Niekedy sa stane že sa otačky nevratia do tej polohy a zhdochne motor a zasvietia kontrolky ako ked je kluc v 2 polohe, ak znova nastartujem ide to bez problemov. Bol som aj na diagnostike ta neukazala nič. Ani ziadna kontrolka za jazdy nesvieti. Napadol mi ešte Map senzor, prípadne čital som na forach že v rokoch 1998 - 2002 robili zapalovacie cievky znacky Sagem, ktorú tam aj mam, a ta robila problémy. Mohlo by to byt tou zapalovacou cievkou? Prípadne čo by ste mi poradili, už neviem čo mam skusiť. Vdaka
Citovať
VLADY
Vážený člen - Gallardo (226)
Založený: 11 september 2007
Nabehané: 1 mes 0 dní 9 hod
PríspevokZaslal: 17.06.2018 17:46   
Zapalovacia cievka ak by bola zlá tak bude vynechávať asi aj v záťaži a to sa ukáže aj inak . Takže podla mna tam vypadáva dakde napájanie a preto aj otáčkomer ukáže nulu a znova to nabehne pretože to že ak ukáže otáčkomer nulu zrejme neznamená že aj sú reálne nulové otáčky motora . Alebo áno?

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Peugeot fórum