Peugeot 206 1.4i 55kw KFX - za jazdy zdochne

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lkancir
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.01.2018 15:00
Zdieľať na Facebook

Peugeot 206 1.4i 55kw KFX - za jazdy zdochne

Príspevok od používateľa lkancir »

Zdravim mal som problém so studenými startami bolo mi poradene vyscistit klapku, cidlo teploty aj krokovy motorcek. Klapka vyčistena, vymeneny krokovy motorcek, cidlo teploty. nova bateria, studene starty sa zlepšili nezdochlo mi to zatial no stale to nie je ono a studeny motor sa trošku dusi, ale je to lepšie. No teraz ma začal trapiť dalsi problem, počas jazdy ak preradzujem vyhodim rychlost do neutralu mi niekedy skoči ručička otačkomera k nule a vrati sa potom na hodnotu 750 otačok. Niekedy sa stane že sa otačky nevratia do tej polohy a zhdochne motor a zasvietia kontrolky ako ked je kluc v 2 polohe, ak znova nastartujem ide to bez problemov. Bol som aj na diagnostike ta neukazala nič. Ani ziadna kontrolka za jazdy nesvieti. Napadol mi ešte Map senzor, prípadne čital som na forach že v rokoch 1998 - 2002 robili zapalovacie cievky znacky Sagem, ktorú tam aj mam, a ta robila problémy. Mohlo by to byt tou zapalovacou cievkou? Prípadne čo by ste mi poradili, už neviem čo mam skusiť. Vdaka
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Zapalovacia cievka ak by bola zlá tak bude vynechávať asi aj v záťaži a to sa ukáže aj inak . Takže podla mna tam vypadáva dakde napájanie a preto aj otáčkomer ukáže nulu a znova to nabehne pretože to že ak ukáže otáčkomer nulu zrejme neznamená že aj sú reálne nulové otáčky motora . Alebo áno?
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 19 neregistrovaných