Peugeot 1,4 hdi - autobateria

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

schalchen1
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 23.09.2014 17:02
Zdieľať na Facebook

Peugeot 1,4 hdi - autobateria

Príspevok od používateľa schalchen1 »

Zdravím Vás.Potreboval by som poradiť.Mám Peugeot Break 1,4 HDI kolko by som minimálne amperovú bateriu potreboal na diesel.Odborúčaju mi 55Ah so štartoaím prúdom 480A.V Originál Peugeot mi tiež odporúčajú 50Ah štartovací prúd 480 A.
schalchen1
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 23.09.2014 17:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa schalchen1 »

diky za radu.Aj ja si myslým že treba dať viac amperoú ako je odporúčané.Hlavne na zimu aby roztočila motor pri mínus 20-30 aká bola teraz januári
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nič sa nemá preháňať.
Pokiaľ je motor v poriadku, tak v pohode aj zime postačí batéria s takou kapacitou ako doporučuje pre to auto výrobca.
To nejde len o to že väčšia batéria lepšie točí štartérom, ale zároveň aj viacej zaťažuje alternátor.
Zvýšenie veľkosti do cca 30% kapacity pôvodnej batérie by však nemalo robiť žiaden závažný problém.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Áno máš pravdu. Jedná sa len o to že vozíš v aute väčšiu opachu než je nevyhnutne potrebné pre prevádzku auta.
Nedá sa síce povedať že za žiadnych okolností to alternátor viacej nezaťažuje, ale v reálne možných prípadoch to platí.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

no ved o to ide, ze vyrobca tam da len taku, co je nevyhnutna, ja mam radsej nastartovane auto, ako usetrenych par euro co aj tak volade otrepe moja stara, za mna omeram co sa mesti a taku davam :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

wilz napísal:Áno máš pravdu. Jedná sa len o to že vozíš v aute väčšiu opachu než je nevyhnutne potrebné pre prevádzku auta.
Nedá sa síce povedať že za žiadnych okolností to alternátor viacej nezaťažuje, ale v reálne možných prípadoch to platí.
aj u mna to tak funguje.daval som velke baterie mal som kedysi aj subwofer vykonne zosilnovace alternatory som repasoval kazde 2 roky.alternator to bude nabijat na max kapacitu ktoru zo seba vyda a dlhsiu dobu.skor sa zodru uhliky a komunator inac nic.dneska kupujem baterie take ake tam dal vyrobca.a ak nepretoci tak je asi malo nabita alebo umiera.
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných