Peugeot Rifter 2020 - jemné zasekávanie volantu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mariansova
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 24.02.2020 21:15
Zdieľať na Facebook

Peugeot Rifter 2020 - jemné zasekávanie volantu

Príspevok od používateľa mariansova »

Zdravím.
Riešim taký problém s Peugeotom Rifter. Mám ho od leta nový, najazdených 3500km. Niekedy pri zatáčaní sa mi stáva, že volant nejde plynulo, ale ako keby som ho otáčal cez zuby (teda na chvíľu sa zastaví, povolí a znovu zastaví). Nie je to také, že by som kvôli tomu nedokázal zatočiť, ale je to nepríjemné. Po prudšom zabrzdení to prestane a objaví sa znovu po čase.
V servise spravili diagnostiku, žiadne chyby s posilovačom tam nie sú. Mám prísť, keď chybu dokážem nasimulovať aby vedeli kde hľadať. Keďže sa to deje náhodne, tak ako schválne, keď idem okolo servisu, tak to nerobí.
Nestretol sa niekto s niečím podobným? Nečakám, že to tu za mňa niekto vyrieši, skôr mi ide o nejaký tip kde hadať, prípadne čo skúsiť aby som to dokázal pre servis nasimulovať.

Vopred vďaka za tipy.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to su ale mrchy - ty ako zakaznik mas simulovat ?! hadam oni ako dodavatel maju byt zeleni za usami aky kram to predali a maju to najst !

Co ked sa ti raz nieco v tej zakrute stane kvoli comu prejdes do protismeru alebo do pangejtu ? Kto bude potom mrtvy a kto zly ?
mariansova
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 24.02.2020 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mariansova »

Zas to nie je také zlé. Podľa mňa by si to menej citlivý šofér (taký čo auto len používa a nesleduje každú drobnú zmenu chovania) ani nevšimne.
Zabudol som dodať, že sa to deje pri nízkych rýchlostiach (približne do 60) kedy je účinok posilovača väčší, ale trebárs pri parkovaní nikdy.
Ak im to tam dám a prevezú sa, isto dostanem odpoveď, že sa to neprejavilo.
Keďže to zmizne zabrzdením, môj odhad bol, že sa dobre nevracia platnička, ale to tiež len hádam. Neviem.
george2.5
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 13.06.2010 17:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa george2.5 »

...
Naposledy upravil/-a george2.5 v 21.03.2021 21:01, upravené celkom 1 krát.
mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

čau, mne to pripomína zapnutú kontrolu prechodu cez čiaru, tiež to protivne seká volantom.
Rifter 1,2 v benzíne,110 koníkové.
mariansova
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 24.02.2020 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mariansova »

@george2.5 Dík za link. Všetky zvolávačky s riadením, čo tam sú sú na skôr vyrobené autá. Moje bolo vyrobené najskôr v máji, keď sa znovu otvorili továrne.

@mirostar Tá funguje až od 65km/h a schválne ju teraz vypínam. A má trochu väčšiu silu ako toto. Toto je skôr ako keby tam bolo ozubené koleso a prechádzala cez jeho zuby západka.
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

mal som taky isty problem na Hyundai i40, kym som nedal plasty z pod volantu dole a vsetko neprestriekal nejakym lepsim sprejom, a bol pokoj... no urcite by stacil aj pouzity motorovy olej.. :b:
mal som podozrenie na geometriu, capy riadenia, nic z toho nepomomohlo, az prestrekanie mech. ustrojenstva volantu, riadiacej tyce.
mariansova
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 24.02.2020 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mariansova »

A dialo sa to stále alebo iba niekedy? U mňa sa to objavuje náhodne. Alebo teda možno nie náhodne, ale neobjavil som situáciu, ktorá to spustí. A je naozaj divné, že to prestane zabrzdením.
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

najhorsie to bolo na dialnici pri minimalnych pohyboch volantom, volant skratka zasekaval, no auto malo najazdenych 230 tis km v tom case..
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Elektricky posilnovac riadenia, k tomu inteligentne dobijanie (rekurperacia). Problem (vlastnost) zmizne po zabrzdeni.
Mne z toho vychadza, ze nejaky slabsi ucinok (predpokladam, ze pri pomalom pohybe toho volantu problem neni) je sposobeny slabsim zasobovanim energiou a preto sa to vytrati, po brzdeni, kedy inteligentne dobijanie zasobi akumulator energiou.
Robi to aj pri stati na mieste a opakovanom, rychlom otacanim volantu z jednej strany krajnej polohy na opacnu stranu krajnej polohy?
Toto je najlepsie vyskusat po studenom starte a este zapnut kurenie na max aj s ohrevom zadneho skla.
mariansova
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 24.02.2020 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mariansova »

Práveže sa to deje pri pomalom pohybe volantu. Najviac to poznať keď idem ustálenou rýchlosťou +- 50km/h po rovine a chcem jemne zatočiť.
Skúšal som ráno na mieste rýchle otočenie niekoľkokrát z jednej strany na druhú a neprejavilo sa to. Auto celý víkend stálo. A za celú jazdu sa to dnes neprejavilo vôbec.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Jedna z mála výhod nového auta je záruka. Ak niečo nefunguje, treba ísť do značkového servisu a hotovo. Ak nevedia nájsť chybu, nech sa snažia. Ak ju nevedia odstrániť, nech zatvoria servis áut a otvoria si sklad zemiakov.
To je už nonsens, aby zákazník musel na nete riešiť poruchu auta, ktoré kúpil tento rok a najazdil s ním pár kilometrov.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot Rifter 2020 - jemné zasekávanie volantu

Príspevok od používateľa oco13 »

mariansova napísal:Zdravím.
servise spravili diagnostiku, žiadne chyby s posilovačom tam nie sú. Mám prísť, keď chybu dokážem nasimulovať aby vedeli kde hľadať. Keďže sa to deje náhodne, tak ako schválne, keď idem okolo servisu, tak to nerobí.
Jerguško a čítal si aj toto????
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

podla mna Jergus dobre hovori :

Jedna z mála výhod nového auta je záruka. Ak niečo nefunguje, treba ísť do značkového servisu a hotovo. Ak nevedia nájsť chybu, nech sa snažia. Ak ju nevedia odstrániť, nech zatvoria servis áut a otvoria si sklad zemiakov.


Citali sme ze znackovy nevie najst problem, a tympadom co ? Pruser sa prenasa na zakaznika ? Ze pan majitel ty si sam najdi na internete na dialku co by to mohlo byt ? Ze ty si sam vyvesti diagnostiku lebo my sme neschopni ?

Denno-denne riesim problemy "ani funguje, ani nefunguje". Denno-denne riesim prusery "robi to len obcas" i ked nie som v automotive. Denno-denne som v situacii ze sa nemas coho chytit, ze sa neni z coho odrazit.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
winnim
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 28.03.2005 01:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa winnim »

Ak by bol hydraulický posilňovač riadenia tak by to znamenalo, že je málo kvapaliny alebo je niekde bublinka v trubke - treba odvzdušniť. Pri brzdení stlačíš - bublinka je menšia - menšia vôľa - je to ok. Časom sa znova dostane nejaka bublinka dalej a znova seka. Mne to robilo toto na Alhambre aj na Movane, keď bol problem s tesneniami v riadení...
Opel Movano 2000, 2,8DTI 84kW S9W700
Opel Vivaro Tourer 2017 1,6 BiTurbo 107kW
Opel Movano 2019, 2,3 BiTurbo 120kW

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných