Peugeot Partner vs. Citroen Berlingo (B9) 2008 -

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

elsalvadore
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 10.09.2013 20:19
Zdieľať na Facebook

Peugeot Partner vs. Citroen Berlingo (B9) 2008 -

Príspevok od používateľa elsalvadore »

Ahojte priatelia, mam zaujem kupit Partner/Berlingo od r.v. 2008, minivan (pickup), 3-miestny s nakladnym priestorom 1,6 HDi 66kW. Zaujmalo ma ci niekto nevlastni dane auto najlepsie v tejto motorizacii, ako je s nim spokojny, pripadne na co by sa zislo dat pozor pri kupe. Nasiel som celkom dobru recenziu (http://www.autorubik.sk/clanky/peugeot- ... kusenosti/) takze teoriu mam ako tak zvladnutu ale predsalen by potesil nazor od majitelov tychto vozov.

Taktiez otazka do plena, ma vyznam riesit vyber medzi Partnerom vs. Berlingo? Viem ze je to totozny koncern, ale zaujmalo by ma ci sa v niecom tieto dva modely lisia (komfortne prvky, kvalita spracovania etc.)

Dakujem za odpovede.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Mame ho v robote asi stvrty rok a ked ho kupili malo 190 000 km a teraz ma 270 000.66 kw je slabe na naklad plus dvaja chlapi.Potom to ide na svoje max velmi casto a preto ma spotrebu cez 7L.Auto je podla mna na hranici zivotnosti vsetko hrkoce sanie sa rozpadlo.Napravy su vybite a tym padom zerie vsetky pneu z vonkajsej strany.Ale na druhu stranu za tych skoro 80 000 km sa nic vazne neopravovalo kedze este jazdi a asi ani nebude lebo potom skonci v srote.Je to auto presne na takyto ucel.Zivotnost do 300 000 a potom ma taku hodnotu ze akakolvek opravy su nerentabilne.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Co je s napravou?
elsalvadore
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 10.09.2013 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elsalvadore »

Vdaka za odpovede, riesil niekto aj prelisovanie olejovej vane ktora ma vypustny ventil smerom dnu, cize po vymene oleja v nej znacne mnozstvo stareho este ostane? Je na to dost videi aj na YT.
elsalvadore
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 10.09.2013 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elsalvadore »

Lakino, co si este menil okrem tej napravy? Turbo, trisky a pod. z takychto drahsich casti sa nahodou neodporucali? Diagnostiku mas tiez?
peter5
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 21.06.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter5 »

Lakino evidentne pises o starsom lebo od 2008 uz bola spojka hydraulicka nie lanko. Mal som jedno aj druhe a teraz momentalne jazdim na tretom r.v.2012 1.6HDi 68kw. Bolo tu pisane o zadnej naprave tiez sa domnievam ze autor pisal o starsej verzii tam bol problem od r.v.2008 je naprava ina a s nou uz problem nieje aspon ja som nemal. Predal som ho ked malo 220000km teraz mam to tretie ale to ma zatial len 100000km.
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných