Peugeot Partner Teepee 1.2 THP - vysoka spotreba oleja

zapaľovanie, škrtiaca klapka, chladenie atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

roboservis
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 08.11.2009 13:31
Zdieľať na Facebook

Peugeot Partner Teepee 1.2 THP - vysoka spotreba oleja

Príspevok od používateľa roboservis »

Ahojte páni, idem sa s vami poradit. Mam Peugeot Partner Teepee 1.2 THP 81kW 2015 a trapi ma spotreba oleja.

Aktualne spotreba je 1-1,5L na 500km !!!

Bol som s tym v servise u znameho a menili sme olejovy separator. Vacsinou to pomoze dostat sa na spotrebu 0,5L na 1000km. S tym sa uz da zit lenze u mna to nepomohlo.

Isiel som teda do Original servisu Peugeot a oni mi povedali ze to nebudu opravovat a chcu len vymenu motora a vycislili mi to na 6500€. Zevraj porucha je v tom ze motor je zle navrhnuty a vstrekovac je v hlave osadeny tak ze vstrekovac strieka palivo na vlozku valca. Nasledne dochadza k opotrebeniu vlozky a kruzkov ktore potom nestieraju dobre olej. Problem ale je v tom ze sa tie vlozky nedaju zevraj vytiahnut a vymenit lebo ze su priamo zaliate v bloku motora.

Zaujimave ale je to ze auto ide ako hodinky. Ziaden problem pri startoch, akceleracii alebo chode motora. Proste to ide ale zere strasne olej. Dokonca ani emisie a ani dym za mnou nejde. Proste normalne funkcne auto.

Aktualne tam lejem TOTAL QUARTZ INEO FIRST 0W-30
Ale zvažujem výmenu za 5W-40.

Co s tym? :203:
Neviete o niekom kto by vedel spraviť výbrus a osadili by sa nové krúžky? Výmena motora kus za kus nepadá v úvahu nakoľko všetky motory budú trpieť tým istým problémom.
Naposledy upravil/-a roboservis v 09.11.2023 10:59, upravené celkom 1 krát.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Vysoka spotreba oleja 1.2 THP

Príspevok od používateľa a566 »

ake boli intervaly...?
urcite dlhe a ten total je mrtvy uz po9000km podla rozborov.
piesty budu zapecene... karbon ma brusne vlasnosti, skoda uz bola urobena, od dalsich zasahov sa neda toho vela ocakavat.
LIQUI MOLY 5200 VYPLACHOVAČ OLEJOVÝCH USADENÍN skusit podla navodu. pripadne poguglit "piston soak".
a rozvodovy remen ako ?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Vysoka spotreba oleja 1.2 THP

Príspevok od používateľa avelmak »

Netreba vymenit motor.Po skontrolovani ovality valca sa kraca dalej,bud staci honovanie a prekruzkovanie,alebo vybrus valca,alebo prevlozkovanie so suchou vlozkou.Oprava nie je problem.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot Partner Teepee 1.2 THP - vysoka spotreba oleja

Príspevok od používateľa a566 »

pochybujem ze je tu mozna repasacia ako na skoda 120
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot Partner Teepee 1.2 THP - vysoka spotreba oleja

Príspevok od používateľa oco13 »

Byť na mieste zadávatela, tak si bleskovo dohadujem s Avelmakom termín. Lebo on sem už moc často nechodí. :300f:
Aj keď sedliacky rozum mi hovorí - predať tohto s vadou a vratiť sa ku starým poctivým Partnerom 1,4 z cca roku 2000.
Pretože ovela lahšie a lacnejšie opraví človek dieru v podbehu ako repas motora.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
roboservis
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 08.11.2009 13:31
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot Partner Teepee 1.2 THP - vysoka spotreba oleja

Príspevok od používateľa roboservis »

Takže páni, dohodnuté so servisom. Pôjde dolu hlava a zmerajú sa valce. Ak bude možnosť tak sa pôjde do honovania ak nie tak sa pôjde na výbrus. Doložím info potom že koľko to stalo a ako som dopadol. Možno to niekomu pomôže keďže týchto motorov s touto poruchou sú asi tisíce.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot Partner Teepee 1.2 THP - vysoka spotreba oleja

Príspevok od používateľa a566 »

:3dcline:
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot Partner Teepee 1.2 THP - vysoka spotreba oleja

Príspevok od používateľa avelmak »

Oco-obcas si kuknem kto mi pisal,inak nemam cas ani sa riadne "vy...at".Kto chce,ten ma najde.A hadat sa tu s nikym nebudem.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot Partner Teepee 1.2 THP - vysoka spotreba oleja

Príspevok od používateľa Moonshine »

Čaute chlopi.
Ak môžem aj sem to pridať a trochu sa poradiť.
Volskwagen mpi 1.6l rovnaký problém. Spotreba oleja cca 2l na 1000km cez jeden valec. Už bol prekrúžkovaný pri 100t km ale akosi bezozmeny. Katalyzátor je už K.O., určite to neprejde emisnou.
Autom sa jazdí velmi málo, je to r.v. 2008 má 125t. km.
A to je dilema. Kasňa plechy bez jedinej hrdze, nápravy, tlmiče, brzdy ako nové, garážované. Akurát ten motor je na prd.
Auto je od nova v rodine a rado by zostalo ešte 10 rokov ak boh dá.
Je ponuka od firmy holomotor, ale má 200t nabehané vraj ok ale rozvody treba spraviť, plus nový výfuk komplet. Čiže dajme tomu investícia 2500e a máme možno dobrý motor, možno nie...

Alebo predať tak ako je, teda súbor N.D. a kúpiť inú jazdenku novšiu?

Alebo len kat a dolievať olej? Lebo ročne sa jazdí asi päť tisíc. Ale zase je riziko úplného úmrtia motora alebo vážnej poruchy mimo domu, lebo spotreba oleja sa už badatelne vyššia a kompresia vo valci/valcoch klesá

Díky
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot Partner Teepee 1.2 THP - vysoka spotreba oleja

Príspevok od používateľa a566 »

tazko povedat.
mozno prehodit motor z nejakej buracky ?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot Partner Teepee 1.2 THP - vysoka spotreba oleja

Príspevok od používateľa oco13 »

Moonshine napísal: 07.08.2023 23:55 Čiže dajme tomu investícia 2500e a máme možno dobrý motor, možno nie...
Riešil som to už 3x Opel - kúpa buračky za 500 výmena asi 500 (bolo to dávnejšie)
francúz 1.4HDI kúpa motora z cz aj s výmenou 800 eur, zase Opel - kúpa hladkého isuzu 1.5D zase z cz 150eur , vymenené doma na dvore - autá jazdia už rok teda cca 20t km.
Takže 2aj pol litra je prehnaná suma aj po zarátaní inflácie. :4012:
Milan tu už tiež viac krát spomínal - žiadna slovenská firma s deklarovanými repasmi . Poliak alebo čehúň. Slečna v telefone mi povedala - pane vono je to křápli na zadek, klidne se přijedte podívat a my to vyndáme před váma. Niekto tu rieši problém s "repasovaným" motorom z Insignie (zase Opel) - kým neuvidím dielňu s frezou, honovačkou , bruskami tak na žiadne repasy neverím.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot Partner Teepee 1.2 THP - vysoka spotreba oleja

Príspevok od používateľa mhlavaty »

K poslednej vete...asi tak.Po xy zlých skúsenostiach z diesel servismi u nás (hodne rokov späť)
som niesol vstrekovacie čerpadlo do 2.1 TD Ulyseé do Maďarska.Bolo iným servisom čo už roky s ním mal skúsenosť veľmi dobré hodnotenie.Čo čert nechcel,príchod práve v obednej prestávke tak som prechodil všetko,snáď aj 13 komnatu.Nádhera,laboratórium,čistulinko,vybavenie,skúšobné stavy.Nesklamali,ochota do nemoty,slušný ústretový,lacnejší než domáci.Takže ano,všetko dokopy hovorí o tom,či tu sa môže alebo nemôže robiť dobrá práca.

K samotnému príbehu 1.2 THP. Ten motor má len smolu na mechanikov ktorý vzhľadom na problém ktorý znie hrozivo vetria peniaze.Každý problém má svoje riešenie.Občas úplne iné než by hádalo 99 ľudí zo sto.Už som to zažil,banálna porucha sa zobrala za zlý koniec a zobrala neskutočne peňazí...zbytočne.Riešenie stálo desiatky éčok.Zle sa začne,zle sa skončí.To je princíp alebo ak chcete zákon autoopravárenstva.Príde krútenie,vymýšlanie,zavádzanie ale stále platenie.Pritom sme stále vo sfére diagnostiky,len akosi o nej nepadá reč.Tu je celá chyba,nezačína sa tam kde sa má.Nie dobrý,ale super diagnostik a výrok,záver.Potom je na majiteľovi akú cestu si vyberie.Ale musí poznať aké sú možnosti.Nie je pravda že u nás nie sú špičkový diagnostici.Že sa pertraktujú len gauneri a hlupáci,je problém všeobecný,nič iné ľudí nezaujíma.
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy benzínových aut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných